Ruoštis prekybai pradėjo anksčiau nei bet kada, tam padėjo ir verslo paskolos

Woman standing in a comfy store

Šiemet, skirtingai nei pernai, bent kol kas žadamos laisvos Kalėdos augina delikatesinių maisto produktų užsakymus. Ypač pastebimi išaugę įmonių užsakymai. Beveik 10 metų veikiančios mažmeninės ir didmeninės prekybos delikatesiniais maisto produktais įmonės „The Meat Point“ direktorė Sandra Svirčinskaitė pasakoja, kad šiemet kalėdinei prekybai pradėjo ruoštis dar anksčiau nei bet kada ir, panašu, ne veltui. Tiesa, tinkamai pasiruošti be papildomo finansavimo vargu ar būtų įmanoma, ypač kai pandeminiu laikotarpiu vis dar daug neapibrėžtumo.

Įmonių užsakymai padidėjo perpus

„Šiais metais matome, kad apie 20 procentų daugiau įmonių planuojasi ir užsakinėja kalėdines dovanas. Kartu bene perpus padidėjęs ir užsakomų dovanų kiekis. Tad galima spręsti, kad daugiau įmonių sugrįžta į ofisus, sveikina daugiau verslo partnerių“, – komentuoja pašnekovė. Anot jos, vidutinis dovanų krepšelis kaip ir pernai liko toks pats – apie 30 eurų.

Kalbant apie fizinius pirkėjus, ne įmones, pašnekovė sako kol kas nestebinti smarkiai išaugusių užsakymų, palyginti su pernai, bet visgi didžiausio srauto tikimasi gruodžio viduryje.

„Pernai atsiradusi pandemija pakoregavo klientų poreikį pirkti, stipriai išaugo elektroninė prekyba, prekių siuntimas tiesiogiai gavėjui, taip pat sveikinimų, linkėjimų rašymas ant dovanėlių, kadangi buvo apribotos tiesioginio kontakto galimybės. Visa tai neabejotinai lėmė sumažėjusius pirkėjų, ateinančių į fizines parduotuves, srautus.

Šie metai atėjo su naujais iššūkiais: pandemija tęsiasi, neapibrėžtumas dėl visuotinių ribojimų vis dar įneša sumaišties. Bet visgi jaučiasi daugiau pozityvo, pirkėjai planuojasi ir perka daugiau dovanų“, – pasakoja verslininkė.

Paskolos verslui padeda pasiruošti šventiniam sezonui

Anot verslininkės, kasmet pasiruošimas Kalėdoms vyksta vis anksčiau. „Šiais metais jau liepą pradėjome ruoštis kalėdiniam periodui: organizavome fotosesijas, kalėdinius leidinius, užsakinėjame prekes, intensyviai ieškojome klientų, siuntėme pasiūlymus. Šiemet turėjome galimybę užsakyti apie 30 % daugiau prekių, nes pasinaudojome „Finbee Verslui“ siūlomu finansavimu, kuris padėjo dar geriau susiplanuoti prekių užsakymą ir gavimą. Tai leido visus pagrindinius ir didžiuosius užsakymus gauti jau spalio pradžioje. Tokiu būdu išvengėme transporto vėlavimų, todėl klientui galime pilnai užtikrinti dovanų gavimą laiku. Taip pat norintiems didesnio kiekio galime pasiūlyti padaryti daugiau vienodų dovanėlių“, – dalinasi verslininkė ir priduria, kad pandeminiu laikotarpiu dėl paskolos verslui į „Finbee Verslui“ jau kreipėsi tris kartus.

Visas gautas papildomas lėšas įmonė naudoja verslo ir prekių asortimento plėtrai. Be to, artimiausiuose planuose – naujos parduotuvės atidarymas pajūryje. Šiuo metu prekyba vyksta internetu bei dviejose parduotuvėse Vilniuje ir Kaune.

„Kai verslui reikia pinigų apyvartinėms lėšoms, jų reikia čia ir dabar. Verslas ir tiekėjai negali laukti. Su „Finbee“ visos procedūros vyksta labai sklandžiai ir svarbiausia greitai. Kitose finansų įstaigose, kiek mums teko susidurti, skolinimo procesai labai ilgai vilkinami“, – komentuoja pašnekovė.

Verslininkė pasakoja, kad pandemija paskatino perorientuoti veiklą ir, panašu, tai, kuo visai netikėjo, pasiteisino ir net pranoko lūkesčius. „Sukūrėme elektroninę parduotuvę, nors iki tol galvojome, kad mūsų versle elektroninių parduotuvių nereikia ir tikrai nepasiteisins, kadangi, kaip sakome, mūsų verslas yra „emocijos pirkimas“, kur reikia ragauti, pauostyti, pakalbėti. Visgi dabar matome, kad sukurta elektroninė parduotuvė pasiteisino 100 procentų. Jau per pirmas pandemines Kalėdas pamatėme, kad elektroninė parduotuvė reikalinga, be to, tai suteikė galimybę mūsų produkcijos įsigyti gyvenantiems ne tik Vilniuje ir Kaune, o visoje Lietuvoje“, – pasakoja verslininkė ir priduria, kad ateityje numato dar spartesnę elektroninės prekybos plėtrą.

Handshake for a loan agreement

Šiemet įmonės domisi paskolų galimybėmis anksčiau ir intensyviau

Sutelktinio finansavimo platformos „Finbee Verslui“ vadovas Tomas Mačiulaitis sako stebintis tendenciją, kad smulkus verslas šventiniam laikotarpiui pradeda ruoštis vis anksčiau. „Dalis įmonių šiemet kreipėsi dėl paskolos apyvartinėm lėšom su tikslu nusipirkti prekių ateinančiam Kalėdų laikotarpiui dar nesibaigiant vasarai. Nemažai klientų išreiškė susirūpinimą dėl stringančios logistikos pasauliniu mastu, dėl to pasiskolino lėšų užpildyti savo sandėlį kuo anksčiau“, – komentuoja T. Mačiulaitis.

Didesnį lėšų poreikį liudija ir statistika. „Finbee Verslui“ duomenimis, nepaisant to, kad šių metų paskutinis ketvirtis nesibaigė, lyginant su praeitų metų tuo pačiu laikotarpiu, paskolų verslui jau išduota 49 % daugiau.

T. Mačiulaitis atkreipia dėmesį, kad įmonėms jau dabar pravartu ruoštis laikotarpiui, kuris ateis startavus naujiems metams, intensyviam prekybos sezonui pasibaigus. „Sezoniški verslai gali džiaugtis dėl padidėjusių pardavimų šventiniu laikotarpiu, tačiau labai svarbu žiūrėti į priekį. Reikšmingai daliai verslų pirmi metų mėnesiai pajamų atžvilgiu yra itin skausmingi, todėl svarbu turėti finansinę pagalvę – apyvartinių lėšų, kurių pagalba verslas užtikrintų sklandžias operacijas“, – atkreipia dėmesį T. Mačiulaitis.

Plačiau: https://www.vz.lt/smulkusis-verslas/2022/01/11/pasiskolino-pirmakart-per-desimtmeti-kreditas-kaledoms-pasitvirtino

Taip pat gali būti įdomu