Bendri klausimai

Tarpusavio skolinimo platforma yra platforma, kur žmonės skolina pinigus vieni kitiems. Dėka šios finansinės paslaugos, paskolų suteikimas tapo inovatyvesnis ir skaidresnis ir paskolų gavėjams, ir paskolų davėjams. Siekiant suvaldyti skolinimo riziką, investuotojai įprastai ją diversifikuoja, t. y. į vieną paskolą paprastai investuoja nuo keliasdešimt iki daugiau nei šimto paskolų davėjų, taip sumažindami galimą nuostolį paskolos gavėjo nemokumo atveju.

P2P skolinimo modelis atsirado 2005 metais Didžiojoje Britanijoje ir šiuo metu yra populiarus visame pasaulyje. Daugiausia internetinių platformų yra sukurta JAV ir Jungtinėje Karalystėje. Pastarosios vyriausybė taip pat investuoja per šalyje veikiančias P2P skolinimo platformas.

Augantis žmogus – verslui arba žmogus – žmogui skolinimo populiarumas rodo, jog investuotojai įvertino galimybę uždirbti daugiau, prisiimant didesnę riziką, bet nepaliekant pelno bankams ar kitoms finansinėms institucijoms.

Finbee – tai tarpusavio skolinimo ir sutelktinio finansavimo platforma, įkurta 2015 metais. FinBee tikslas yra tapti lyderiaujančia tarpusavio skolinimo platforma Lietuvoje.

Visos finansinės operacijos tarp investuotojų ir paskolų gavėjų yra atliekamos per mokėjimų partnerį UAB „Elektroninių pinigų bitė“. Siekiant maksimalaus saugumo, klientų lėšos yra visiškai atskiros nuo įmonės lėšų, saugomos depozitinėje sąskaitoje ir yra laikomos klientų nuosavybe.

UAB „Finansų bitė“ yra įrašyta į Lietuvos banko vartojimo kreditų davėjų ir tarpusavio skolinimo platformų operatorių sąrašą. UAB „Elektroninių pinigų bitė“ turi Lietuvos banko išduotą elektroninių pinigų įstaigos ribotos veiklos licenciją. UAB „Finansų bitė verslui“ yra įrašyta į sutelktinio finansavimo platformų sąrašą. Mūsų veiklą prižiūri Lietuvos bankas.

Finbee yra tarpusavio skolinimosi ir sutelktinio investavimo platforma (P2P), kuri sujungia tuos, kurie nori pasiskolinti, su tais, kurie ieško įvairių investavimo galimybių.

Telefonu: +370 5 2199529
El. paštu: [email protected] arba [email protected]
Darbo laikas:
Pir. – Pen. / 8:00 – 19:00
Šeš. / 10:00 – 16:00
Sek. / 10:00 – 15:00
Verslo klientams:
Pir. – Pen. / 9.00 – 18.00

Finbee klientų atsiliepimus renkame keliais būdais: iki 2019 m. rugsėjo 6 d. Finbee klientai atsiliepimą apie Finbee paslaugas galėjo palikti naudojantis savo Finbee paskyra. Nuo 2019 m. rugsėjo 6 d. Finbee klientai atsiliepimą apie Finbee paslaugas gali pateikti Platformoje registruotu el. paštu ar telefonu, siekdami užtikrinti, kad atsiliepimas yra tikras ir gautas iš tikro kliento. Pasiliekame teisę skelbti ne visus, o tik atrinktus klientų atsiliepimus. Gerbdami savo klientų privatumą, atsiliepimo autoriaus vardą pakeičiame ir naudojame asociatyvią iliustraciją.

Finbee klientų įvertinimus renkame atlikdami NPS (Net Promoters Score) apklausą. Pateikiame klientų įvertinimo balų vidurkį. Klientų įvertinimą renkame ir atnaujiname kartą per pusę metų.

Skolinimasis Finbee

Sprendimą dėl paskolos suteikimo priimame per 1 dieną. Atsakymus dėl paskolos suteikimo siunčiame el. paštu.

Atkreipiame dėmesį, jog mūsų darbo laikas yra:

Privatiems klientams:

Pir. – Pen. / 8:00 – 19:00
Šeš. / 10:00 – 16:00
Sek. / 10:00 – 15:00

Verslo klientams:

Pir. – Pen. / 9.00 – 18.00

Sprendimą dėl paskolos suteikimo priimame per 1 dieną, o paskolą Jums išmokame ne vėliau kaip po 2-3 darbo dienų, kai pasirašote paskolos sutartį. Jei paskolos suma yra didesnė nei 5000 EUR, paskolos išmokėjimas gali užtrukti iki savaitės.

Norėdami sumokėti įmoką Finbee, perveskite reikalingą lėšų sumą pagal žemiau pateiktus mokėjimo rekvizitus.

Mokėjimo informacija

Gavėjas: UAB „Elektroninių pinigų bitė“

SWIFT kodas: INDULT2X

Bankas: AS „Citadele banka“ Lietuvos filialas

Sąskaitos numeris: LT967290099016897761

Nepamirškite mokėjimo paskirtyje nurodyti savo Finbee paskyros vartotojo vardo.

Įmokas galima mokėti anksčiau nustatytos mokėjimo dienos. Pervestos lėšos bus saugomos Jūsų Finbee paskyroje ir atėjus mokėjimo dienai paskolos įmoka bus nuskaityta automatiškai. Detalią informaciją apie mokėtinas sumas galite matyti savo Finbee paskyroje.

Įmoką galite pervesti naudojantis el. bankininkyste, nuvykus į banko skyrių, PayPost ar Perlo terminaluose. Jei įmoką už Jus moka kitas asmuo, prašome mokėjimo paskirtyje nurodyti, už ką yra mokamos kredito įmokos.

Prašome atkreipti dėmesį, kad lėšų įskaitymai Finbee gali užtrukti iki 1 darbo dienos.

Taip, paskolą galite anksčiau nei nustatytas paskolos terminas. Jei norite sužinoti, kokia yra tiksli grąžintina paskolos suma, prašome susisiekti su mumis el. paštu [email protected] ir laiške nurodyti planuojamą išankstinio grąžinimo datą. Išankstinio grąžinimo sumą pateikiame per 3 darbo dienas el. paštu. Nurodyta išankstinio grąžinimo suma galioja 2 dienas nuo sumos pateikimo. Jei išankstinio grąžinimo sumą pervedate vėliau nei per 2 dienas nuo jos pateikimo, prašome susisiekti su mumis ir pasitikslinti mokėtiną sumą.

Kai anksčiau laiko grąžinama paskolos suma viršija 2320 EUR per bet kurį dvylikos mėnesių laikotarpį, turėsite sumokėti kompensaciją. Kompensacijos dydis priklauso nuo likusio paskolos termino. Jeigu laikotarpis nuo vartojimo kredito grąžinimo anksčiau nustatyto termino datos iki sutartos vartojimo kredito sutarties pabaigos datos yra ilgesnis kaip vieneri metai, kompensacijos dydis yra 1%. Kitais atvejais kompensacijos dydis yra 0.5% anksčiau nustatyto termino grąžinamos vartojimo kredito dalies.

Paskolą per 14 dienų nuo paskolos suteikimo galite grąžinti be jokių mokesčių ar papildomų sąlygų.

Kiekvienas paskolos gavėjas nenurodydamas priežasties turi teisę atsisakyti paskolos Sutarties per 14 kalendorinių dienų nuo sutarties sudarymo dienos.

Grąžinimo tvarka:
– per 14 dienų nuo sutarties sudarymo dienos informuokite mus elektroniniu paštu [email protected]  ar registruotu laišku (adresu Vilniaus g. 4-10, Vilnius, Lietuva, LT-01102) apie Paskolos Sutarties atsisakymą.
– perveskite pasiskolintą sumą į nurodytą FinBee sąskaitą.

Jei susiduriate su finansiniais sunkumais ar manote, kad negalėsite laiku įmokėti mėnesinės įmokos, prašome nedelsiant su mumis susisiekti telefonu +37067473164 arba +37067246906 ar el. paštu: [email protected]. Jei pradelsite mokėti įmoką, su Jumis susisieks FinBee darbuotojas. Jei įmoka pradelsiama sumokėti daugiau nei 3 dienas ar sumokėjote ne visą paskolos įmoką, Jums nebus pritaikyta nuolaida atsiskaitymo rizikos valdymo mokesčiui bei privalėsite padengti kitas su skolos administravimu susijusios išlaidos (antstolių, bylinėjimosi ir kt.). Jei pradelsite mokėti daugiau įmokų, Jūsų paskolos sutartis bus vienašališkai nutraukta, bus kreipiamasi į teismą dėl Jūsų skolos priteisimo ir skola išieškoma per antstolius. Atkreipiame dėmesį, jog vėluodami susigadinsite kredito istoriją, dėl ko ateityje gali būti labai sudėtinga arba neįmanoma gauti paskolos būstui ar vartojimui.