Tarpusavio skolinimo platforma yra platforma, kur žmonės skolina pinigus vieni kitiems. Dėka šios finansinės paslaugos, paskolų suteikimas tapo inovatyvesnis ir skaidresnis ir paskolų gavėjams, ir paskolų davėjams. Siekiant suvaldyti skolinimo riziką, investuotojai įprastai ją diversifikuoja, t. y. į vieną paskolą paprastai investuoja nuo keliasdešimt iki daugiau nei šimto paskolų davėjų, taip sumažindami galimą nuostolį paskolos gavėjo nemokumo atveju.
P2P skolinimo modelis atsirado 2005 metais Didžiojoje Britanijoje ir šiuo metu yra populiarus visame pasaulyje. Daugiausia internetinių platformų yra sukurta JAV ir Jungtinėje Karalystėje. Pastarosios vyriausybė taip pat investuoja per šalyje veikiančias P2P skolinimo platformas.
Augantis žmogus – verslui arba žmogus – žmogui skolinimo populiarumas rodo, jog investuotojai įvertino galimybę uždirbti daugiau, prisiimant didesnę riziką, bet nepaliekant pelno bankams ar kitoms finansinėms institucijoms.
Finbee – tai tarpusavio skolinimo ir sutelktinio finansavimo platforma, įkurta 2015 metais. FinBee tikslas yra tapti lyderiaujančia tarpusavio skolinimo platforma Lietuvoje.
Visos finansinės operacijos tarp investuotojų ir paskolų gavėjų yra atliekamos per mokėjimų partnerį UAB „Elektroninių pinigų bitė“. Siekiant maksimalaus saugumo, klientų lėšos yra visiškai atskiros nuo įmonės lėšų, saugomos depozitinėje sąskaitoje ir yra laikomos klientų nuosavybe.
UAB „Finansų bitė“ yra įrašyta į Lietuvos banko vartojimo kreditų davėjų ir tarpusavio skolinimo platformų operatorių sąrašą. UAB „Elektroninių pinigų bitė“ turi Lietuvos banko išduotą elektroninių pinigų įstaigos ribotos veiklos licenciją. UAB „Finansų bitė verslui“ yra įrašyta į sutelktinio finansavimo platformų sąrašą. Mūsų veiklą prižiūri Lietuvos bankas.
Finbee yra tarpusavio skolinimosi ir sutelktinio investavimo platforma (P2P), kuri sujungia tuos, kurie nori pasiskolinti, su tais, kurie ieško įvairių investavimo galimybių.
Telefonu: +370 5 2199529
El. paštu: [email protected] arba [email protected]
Darbo laikas:
Pir. – Ketv. nuo 8 iki 20 valandos,
Pen. nuo 8 iki 17 valandos,
Šeš. / Sek. nuo 10 iki 16 valandos,
Verslo klientams:
Pir. – Pen. nuo 9 iki 18 valandos.
Finbee klientų atsiliepimus renkame keliais būdais: iki 2019 m. rugsėjo 6 d. Finbee klientai atsiliepimą apie Finbee paslaugas galėjo palikti naudojantis savo Finbee paskyra. Nuo 2019 m. rugsėjo 6 d. Finbee klientai atsiliepimą apie Finbee paslaugas gali pateikti Platformoje registruotu el. paštu ar telefonu, siekdami užtikrinti, kad atsiliepimas yra tikras ir gautas iš tikro kliento. Pasiliekame teisę skelbti ne visus, o tik atrinktus klientų atsiliepimus. Gerbdami savo klientų privatumą, atsiliepimo autoriaus vardą pakeičiame ir naudojame asociatyvią iliustraciją.
Finbee klientų įvertinimus renkame atlikdami NPS (Net Promoters Score) apklausą. Pateikiame klientų įvertinimo balų vidurkį. Klientų įvertinimą renkame ir atnaujiname kartą per pusę metų.
Finbee Verslui aiškiai supranta, kad investuotojai, pasitikėdami mūsų platforma, tikisi kuo didesnės finansinės grąžos. Dėl to savo veikloje itin didelį dėmesį skiriame mokių klientų paieškai, klientų patikrinimo ir rizikos valdymo procesams.
Investavimas pasinaudojant sutelktinio finansavimo platformomis, taip pat kaip ir investavimas į kitus finansinius instrumentus, yra susijęs su rizikos prisiėmimu. Dėl to, prieš pradėdami investuoti į paskolas, turite tinkamai įvertinti savo, savo šeimos ar savo verslo finansinę padėtį ir su investavimu susijusią riziką.
Paskolos, į kurias investuojate per Finbee Verslui platformą, nėra apdraustos indėlių draudimu, taip pat nėra garantuojama, kad klientas, kuriam paskolinote pinigų, tinkamai vykdys savo finansinius įsipareigojimus, todėl yra galimas visiškas arba dalinis investuotų lėšų ar pelno praradimas.
Jei nuspręsite išsiimti investuotas lėšas anksčiau nei jas privalo grąžinti paskolos gavėjas, tai galėsite padaryti pasiūlydami kitiems investuotojams įsigyti Jūsų turimas investicijas į paskolas. Priklausomai nuo kitų investuotojų paklausos, norimas parduoti investicijas gali tekti parduoti su nuolaida arba gali išvis jų nepavykti parduoti.
Investavimo rizikos laipsnį, paskolas, į kurias investuoti, ir kitus kriterijus pasirenka pats investuotojas, todėl Finbee Verslui neprisiima atsakomybės už investuotojų patirtus nuostolius.
Paskolos Finbee platformoje, pažymėtos skydelio ikona yra apsaugotos asmenine savininko ar direktoriaus garantija. Tai reiškia, jog jei verslo įmonė negalės vykdyti savo įsipareigojimų, išieškojimas bus nukreiptas į įmonės savininką. Labai svarbu garantijos nepainioti su laidavimu. Skolininko prievolės įvykdymas užtikrinamas garantija, o ne laidavimu todėl, kad laidavimas yra šalutinė prievolė, t. y. pripažinus kredito sutartį negaliojančia pasibaigtų ir laiduotojo atsakomybė. Garantija yra savarankiška prievolė ir garanto atsakomybė išliktų. Tai yra labai svarbus aspektas, kuris iš esmės užkerta kelius atsikratyti atsakomybės teisiniu keliu ir itin ženkliai sumažina investavimo riziką investuotojui. Platesnę informaciją galite rasti čia.
Operatoriaus akcininkai, turintys 20% ar daugiau akcinio kapitalo arba balsavimo teisių, vadovai, darbuotojai ir kiti tiesiogiai ar netiesiogiai su akcininkais, vadovais ar darbuotojais kontrolės ryšiais susiję fiziniai ar juridiniai asmenys. Šių asmenų investicijoms nėra taikomos jokios lengvatinės sąlygos ar suteikiama privilegijuota galimybė susipažinti su informacija, t.y. joms taikomos tokios pačios sąlygos, kokios taikomos kitiems investuotojams. Operatorius sutinka, kad tokie asmenys gali būti investuotojais.
Nuolatiniai Lietuvos gyventojai skolinantys juridiniams asmenims per sutelktinio finansavimo platformą, privalo patys sumokėti pajamų mokestį nuo gautų palūkanų sumos (B klasės pajamos). Tai reiškia, kad GPM (gyventojų pajamų mokestį) nuo tokių pajamų turi apskaičiuoti, sumokėti ir deklaruoti pats gyventojas, gavęs palūkaninių pajamų. Pagal galiojančius Lietuvos Respublikos teisės aktus, FinBee Verslui teikia informaciją apie Jūsų platformoje uždirbtas palūkanas Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI). Uždirbtos palūkanos yra apmokestinamos 15 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifu, o informaciją apie jas galite rasti savo kasmetinėje pajamų deklaracijoje.
Primename, kad nuo 2018 m. sausio 1 d. gautų palūkanų už suteiktas paskolas per tarpusavio skolinimo platformą ar sutelktinio finansavimo platformą suma neviršijanti 500 EUR per mokestinį laikotarpį yra laikoma neapmokestinamosiomis pajamomis.
Lietuvos Respublikos juridinis asmuo, suteikęs paskolą kitam juridiniam asmeniui per sutelktinio finansavimo platformą, informacijos apie suteiktas ir grąžintas paskolas bei gautas palūkanas VMI neteikia.
Užsienio vieneto (ne LR juridinis asmuo) gaunamos palūkanos neapmokestinamos mokesčiu prie pajamų šaltinio, jeigu:
– tokias pajamas jis gauna ne per savo nuolatinę buveinę Lietuvos Respublikoje ir
– užsienio vienetas yra įregistruotas ar kitaip organizuotas Europos ekonominės erdvės valstybėje arba valstybėje, su kuria sudaryta ir taikoma dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis.
Lietuvos Respublikos juridiniai asmenys, investuotojai, iki kitų kalendorinių metų balandžio 15 dienos, privalo VMI pateikti tinkamai užpildytą deklaracijos FR0711 formą apie per kalendorinius metus fiziniams asmenims suteiktas paskolas, kurių kiekvienos suma yra lygi arba didesnė kaip 600 eurų. Taip pat per kalendorinius metus fizinių asmenų grąžintas paskolas ar jų dalis, neatsižvelgiant į grąžintos paskolos dalies sumą. FinBee Verslui pateiks reikalingus duomenis deklaracijai užpildyti.