Ko reikia, kad gautumėte paskolą verslui?

Papildomos lėšos mažoms ir vidutinėms įmonėms padeda plėtoti svarbiausius procesus, užtikrina sklandžią veiklą, leidžia pasivyti konkurentus ir padidinti pelningumą. Vienas geriausių būdų reikiamas lėšas gauti kuo greičiau – paskola verslui. Verslo paskolos vis labiau populiarėja augant smulkiajam ir vidutiniam verslui. 76 proc. besiskolinančių įmonių nurodo, kad lėšas jos naudos verslo plėtrai.

Finbee“ verslo paskolas internetu klientai vertina ne tik dėl patrauklių palūkanų (0,59 proc./mėn.), bet ir dėl paprasto proceso ir draugiško aptarnavimo.
Mūsų klientai „Greenlab Solutions“ ir „Kinders.lt““ , „Trans ego“ nepameluos: smulkiajam verslui pritrūkus lėšų investicijoms, į pagalbą atskuba sutelktinio finansavimo platformos. Plačiau apie tai, kokie minimalūs kriterijai taikomi norint gauti tokią paskolą  ir kokius namų darbus reikėtų atlikti prieš kreipiantis į sutelktinio finansavimo platformą, galite sužinoti čia.

Vertėtų žinoti, kad šiuo metu verslo paskolas teikia komerciniai bankai, kredito unijos, vartojimo paskolų bendrovės ir sutelktinio finansavimo platformos. Įvairių šaltinių duomenimis, mažų įmonių grupėje, priklausomai nuo laikotarpio, gali būti atmetama net iki 60 proc. paskolų paraiškų, o vidutinių įmonių grupėje – maždaug trečdalis paraiškų. Šie skaičiai tik įrodo, kad daugelis įmonių, teikdamos paraiškas, daro esminių klaidų ir nežino, ko reikia norint gauti verslo paskolą. Tad kokių esminių klaidų daro paraiškų teikėjai ir kaip padidinti šansus gauti paskolą?

Paskola verslui: kodėl svarbu tinkamai pasiruošti?

Daugelis verslo paskolų paraiškų atmetamos dėl to, kad klientai kreipiasi nepasiruošę. Ką svarbu numatyti?

Kam tiksliai skolinamasi ir kiek pinigų reikės? Kreipdamiesi į paskolas teikiančią bendrovę jau turite tiksliai žinoti, kur investuosite skolinamus pinigus ir kokią savo verslo problemą norite išspręsti. Vertintojai gali daug tiksliau / lanksčiau įvertinti įmonės galimybes pasiskolinti, kai įmonė įvardija konkrečius tikslus ir poreikius.

Realus scenarijus. Dažnai verslo paskola besidominčios įmonės vadovaujasi pernelyg optimistišku scenarijumi: mano, kad investavus skolintas lėšas įmonės pardavimai ir pelnas tolygiai augs, nepasitaikys nemokių klientų ir partnerių ir t. t. Tačiau imant paskolą reikėtų pagalvoti ir apie kitus scenarijus: kaip pavyks vykdyti įsipareigojimus, jei įmonė praras dalį klientų ir pardavimai smuks, jei tiesiog nepavyks laikytis numatyto plano. Tarkime, paskolų verslui paraiškas vertinantys specialistai išmano ne tik rinką, verslo specifiką, bet įvertina ir ekonomikos ciklų įtaką.

Kreipiantis dėl paskolos visada būtina pateikti naujausius turimus įmonės finansinius dokumentus. Pvz., jei įmonė dar neturi susivedusi metų pabaigos rezultatų, vertiname tarpines ataskaitas ir banko sąskaitos išrašus, tačiau paskolą lengviau gausite pateikę atnaujintas finansines ataskaitas. Taip pat daugiau galimybių gauti verslo paskolą turėsite, jei:

  1. Įmonės pajamos stabiliai auga.
  2. Įmonės klientai ir tiekėjai plačiai diversifikuoti.
  3. Įmonė turi gerą kredito istoriją.
  4. Įmonės pardavimai viršijo bent 20 000 Eur.

Paskola verslui: ar pasidomėjote reikalavimais?

Kiekviena paskolas teikianti bendrovė taiko skirtingus reikalavimus. Labai dažnai paraiškos atmetamos, nes klientai nepasidomi reikalavimais paskolų gavėjams. Pavyzdžiui, teikiantieji verslo paraišką „Finbee“ asmenys turi atitikti vos 3 minimalius reikalavimus:

  • Iki teikiant paraišką b įregistravus įmonę, veiklą vystyti mažiausiai 3 mėn. ir pasiekti bent 20 000 Eur pardavimo pajamas nuo veiklos pradžios. Beje, bankai neteikia verslo paskolų įmonėms, veiklą vykdančioms trumpiau nei 1 m.
  • Neturėti pradelstų skolų. Kiekviena bendrovė skolindama siekia išvengti rizikos, o kredito istorija parodo, kiek mokus besiskolinantis asmuo ir kaip geba vykdyti įsipareigojimus.
  • Neturėti neigiamų atsiliepimų apie įmonės prekes/paslaugas. Svarbus kriterijus svarstant paraišką – kokiais atsiliepimais dalijasi įmonės klientai. Tiesa, vienas blogas atsiliepimas gali ir neturėti įtakos sprendimui. Taip pat akcininkai ir vadovai privalo neturėti teistumo per pastaruosius trejus metus.

Kaip gauti verslo paskolą geresnėmis sąlygomis?

Vien gauti paskolą neužtenka: su itin aukštomis palūkanomis ją gali suteikti bet kuris bankas ar paskolų bendrovė. Visai kas kita – pasiskolinti ypač geromis sąlygomis. Įprastai geresnių skolinimo sąlygų galite tikėtis, jei:

  1. Paskola bus užtikrinama direktoriaus arba akcininko asmenine garantija. Tai reiškia, kad jei įmonė taptų nemoki, už paskolą atsakys garantiją pasirašęs (laidavęs) asmuo. „Finbee“ platformoje tokio tipo paskolos finansuojamos ir kur kas greičiau.
  2. Įkeisite nekilnojamąjį turtą. Verslo paskola su turto įkeitimu pagrįsta tam tikrais formalumais (pavyzdžiui, hipotekos registravimas pas notarą, turto vertinimas ir kt.), tačiau klientai gali pasiskolinti didesnę sumą su mažesnėmis palūkanomis. Įprastai kuo didesnės vertės turtas įkeičiamas, tuo didesnę paskolą galima gauti: „Finbee“ finansuoja iki 75 proc. įkeičiamo turto vertės. Verta paminėti, kad kredito įstaigos daug palankiau vertina likvidų nekilnojamąjį turtą.
  3. Pasidomėsite kompensacijomis. Besiskolinantieji taip pat gali pasinaudoti valstybės palūkanų kompensacija. INVEGA kompensuoja iki 95 % investicinių paskolų palūkanų. Priemone gali pasinaudoti verslai, pasiskolinę per „Finbee Verslui“ platformą.

Verslo paskolos refinansavimas

Beje, turėtumėte žinoti ir apie galimybę refinansuoti jau turimas verslo paskolas.

Refinansavimo nauda – akivaizdi. Ši paslauga išskirtinė tuo, kad pasiskolinsite palankesnėmis sąlygomis, o jei esate paėmę daugiau nei vieną paskolą, nuo šiol mėnesines įmokas mokėsite tik vienam finansuotojui: sumažės tiek laiko, tiek finansiniai kaštai, bus pratęsiamas paskolos verslui grąžinimo terminas, galėsite pasiskolinti didesnę sumą neimdami dar vienos paskolos.

Verslo paskolos refinansavimas – ypač lankstus procesas, todėl finansuotojai kaskart pasiūlys visiškai jūsų poreikius atitinkančias ir lanksčiausias sąlygas. Juk pirmąjį kartą pasiskolinus verslo paskola sukėlė daug sunkumų ir slėgė jus, apribojo galimybes augti ir plėstis.

Refinansuojant taikomos tos pačios palūkanų normos, kaip ir imant įprastą verslo paskolą – vos nuo 0,59 proc./mėn.

Kas įmonėje turėtų domėtis refinansavimu ir kodėl tai reikia daryti reguliariai?

Paėmus paskolą niekada negalima „užmigti“ ant laurų. Aukštos palūkanų normos – papildoma našta verslui, todėl blogos paskolos gali privesti verslą net ir prie bankroto (ypač sudėtingesniais laikotarpiais, kai verslo pajamos ir taip sumažėjusios dėl pandemijos įtakos, sezoniškumo ir kitų veiksnių).

Didesnėse įmonėse paprastai galimybių refinansuoti esamas paskolas palankesnėmis sąlygomis ieško įmonės finansų direktorius ar finansų specialistas.

Jei įmonė – maža, ši funkcija perduodama vadovui, buhalteriui ar net samdytam specialistui iš išorės, tačiau akivaizdu, kad galimybių refinansuoti esamas paskolas reikia ieškoti nuolat: tai turi būti nenutrūkstamas procesas. Paskolų rinka nėra pastovi ir nekintanti: pastebėjus, kad palūkanos nusistovėjo, o kiti finansuotojai siūlo palankesnes sąlygas, savo įsipareigojimus galima perkelti pas juos.

Kaip refinansuoti esamas verslo paskolas?

Pirmiausia turėtumėte užpildyti paskolos paraišką. Tai padaryti galite „Finbee“ interneto svetainėje. Jei susisieksite darbo dieną, atsakymo įprastai sulauksite nedelsiant.

Paraiškos nereikės siųsti el. paštu, taip pat nereikės atvykti į biurą, todėl sutaupysite laiko. Atminkite, kad paskola internetu, kaip ir refinansavimo paslauga – nebe privalumas, bet būtinybė.sužinoti čia.

Taip pat gali būti įdomu