Refinansavimas: ką svarbu žinoti ir patarimai ieškantiems palankesnių skolinimosi sąlygų

Daugelis mūsų esame skolinęsi: jei ne iš tokias paslaugas teikiančių įmonių, tai bent iš draugų ar artimųjų. Kartais pasiskolinti reikia skubiai, tad nėra kada gilintis į visas sąlygas ir „kabliukus“. Rezultatas – galiausiai nebeįstengiama mokėti įmokų, tenka stipriai susiveržti diržus, atsisakyti įprasto gyvenimo. Tačiau padėtis tikrai nėra beviltiška: visuomet galima pasidomėti refinansavimo – unikalios kreditavimo paslaugos – galimybe.

Woman happily puts up her hands while looking at the computer

Refinansavimas – kokia tai paslauga?

Paskolų refinansavimastai paslauga, kai paskola vienoje bendrovėje dengiama iš naujai suteikiamo kredito su mažesnėmis palūkanomis.

Pavyzdys: jūsų paskolą bendrovei X išmoka finansuotojas Y, pasiūlęs geresnes skolinimosi sąlygas. Padengiami visi kliento įsipareigojimai X kredito bendrovei ir nuo šiol mėnesio įmokos mokamos bendrovei Y iki pat sutarties termino pabaigos.

Pagrindinės priežastys, kodėl pasirenkamas paskolų refinansavimas:

 • Norima sumažinti palūkanas. Paskolų rinka – lyg gyvas organizmas, todėl skolinimo(si) sąlygos nuolat kinta.
 • Išaugus asmeniniams poreikiams siekiama pasiskolinti didesnę sumą.
 • Norint sujungti kelias paskolas į vieną ir sumažinti su paskolų administravimu susijusius mokesčius.

  * Aukštos palūkanos atima didesnę dalį atlyginimo, kurią besiskolinantis asmuo galėtų skirti savo asmeninių poreikių tenkinimui. Kartais brangios paskolos tampa nebepakeliamos, kelia nerimą ir blogina gyvenimo kokybę.

Refinansavimo paslauga gali pasinaudoti ne tik fiziniai asmenys, bet ir įmonės. Tad toliau aptarsime, ką svarbu žinoti tiek vieniems, tiek ir kitiems klientams.

Paskolos refinansavimas tarpusavio skolinimo platformoje privatiems klientams

Kaip jau minėjome straipsnio pradžioje, privačius klientus gyvenimo aplinkybės priverčia skolintis greitai: nėra laiko nuodugniai išstudijuoti visų paskolos sąlygų, nes pinigų reikia čia ir dabar. Tik jau vėliau paskolos gavėjai, panagrinėję kitų finansuotojų pasiūlymus, pastebi, kad galėjo pasiskolinti pigiau ir palankesnėmis sąlygomis. Tokie klientai bene dažniausiai dėl refinansavimo kreipiasi ir į „Finbee“ – tarpusavio skolinimo platformą. Tai reiškia, kad Jūsų esamą paskolą (paskolas) finansuos kiti žmonės, norintys sėkmingai įdarbinti santaupas ir padėti Jums atsikratyti per daug brangių ir varžančių skolų.

Privatiems klientams „Finbee“ suteikiama galimybė refinansuoti kreditus, vartojimo, automobilio ar kitų tipų paskolas.

Vartojimo paskolos privatiems klientams refinansavimo privalumai:

 • refinansuojame paskolas nuo 300 iki 25 000 Eur;
 •  paskolos suteikiamos 1–7 m. terminui;
 • refinansavimo paskolą be jokių mokesčių ar papildomų sąlygų galite grąžinti per 14 dienų;
 •  reikės užpildyti tik 1 paraišką, o visa kita padarys „Finbee“ specialistai;
 • metinės palūkanos – vos nuo 7 proc. Kiekvienam klientui pateikiame geriausią asmeninį pasiūlymą.

„Finbee“ pasirūpins, jog refinansavimo procesas Jūsų neapsunkintų: esamas paskolas padengsime už Jus.

Sėkmingo refinansavimo privatiems klientams patarimai

 1. Pasidomėkite ankstesnės paskolos sutarties nutraukimo sąlygomis ir su tuo susijusiais mokesčiais

Kiekvienas kreditorius taiko skirtingus paskolų mokesčius, taip pat, priklausomai nuo finansuotojo, skiriasi ir paskolos sutarties nutraukimo sąlygos. Viena vertus, finansuotojai neturėtų trukdyti esamiems klientams dar nepasibaigus sutarčiai pasirašyti refinansavimo sutarties su kitais finansuotojais, tačiau nutraukiant kredito sutartį bet kokiu atveju vis tiek gali tekti sumokėti didesnę ar mažesnę sumą.

2020-ųjų gegužę Lietuvos Aukščiausiasis Teismas priėmė nutartį, kurioje skelbiama, kad šalių sudarytos sutarties sąlygos gali likti galioti ir po sutarties nutraukimo. Taigi, jei buvo susitarta dėl atitinkamo kompensuojamųjų palūkanų mokėjimo, iki paskola bus visiškai grąžinta, finansuotojas prašys sumokėti palūkanas ir sutartį nutraukus. Taigi tokiu atveju visas refinansavimo procesas kainuos daugiau.

Taigi būtina įvertinti visus kaštus:

 • Kiek kainuos esamos paskolos sutarties nutraukimas?
 • Kokie papildomi mokesčiai lauks sudarant naują kredito sutartį?
 • Ar nėra paslėptų mokesčių?
 1. Kodėl sudarant paskolos ir refinansavimo sutartis svarbu žinoti savo kredito reitingą?

Ar žinote, kas yra kredito reitingas (kredito istorija) ir kuo jis svarbus? Tai vienas iš esminių raktų, atveriančių galimybes skolintis. Jūsų kredito reitingas vaidina labai svarbų vaidmenį nustatant paskolos palūkanų dydį ir kitas bendradarbiavimo sąlygas.

Kaskart prieš priimant bet kokį finansinį įsipareigojimą reikėtų pasidomėti asmeniniu kredito reitingu. Kodėl tai svarbu? Gali būti, kad sudarant esamos paskolos sutartį jūsų finansinė padėtis buvo ženkliai prastesnė negu dabar, buvo pradelstų mokėjimų, pakenkusių kredito reitingui, todėl finansuotojas pasiūlė nepalankias kreditavimo sąlygas. Tikėtina, šiuo metu jūsų kredito reitingas gali būti geresnis, todėl finansuotojai galės pasiūlyti geresnes refinansavimo sąlygas.

Operatyviai tikslią informaciją apie savo kreditingumą sužinosite iš profesionalių internetinių kredito ataskaitų. Sužinokite, kaip nemokamai galima stebėti savo kredito istoriją. Ją tikrinti būtina ir dėl dar vienos svarbios priežasties: ataskaitose gali pasitaikyti netikslumų.

 1. Pasidomėkite refinansavimo kaina ir terminais: palyginkite mažiausiai kelių finansuotojų pasiūlymus

Visuomet prieš sudarant sutartį rekomenduojame neskubėti ir įvertinti bent kelių skirtingų bendrovių pasiūlymus. Užimtiems, nuolat skubantiems žmonėms vis trūksta laiko, tačiau, kaip rodo mūsų klientų patirtis, pasirinkus „Finbee“ refinansavimą mėnesio įmokos gali sumažėti net iki 40–50 proc.: pavyzdžiui, pasirinkę „Finbee“ refinansavimą vietoje ~5000 Eur per metus galite iš viso sumokėti maždaug 2800–3000 Eur. Mūsų svetainėje galima rasti daugiau sėkmingo refinansavimo istorijų.

„Finbee“ kviečia greitai ir paprastai užpildyti refinansavimo paskolos paraišką ir nemokamai sužinoti, kokiomis sąlygomis galėtų būti refinansuojama jūsų paskola. Netrukus sulauksite mūsų įmonės darbuotojo pasiūlymo refinansuoti esamą paskolą ar net kelias jų. Paskolos refinansavimas dar niekada nebuvo toks greitas, paprastas ir, svarbiausia, palankus klientams.

Paskolos refinansavimas verslo klientams

Verslui retkarčiais verta peržiūrėti turimas paskolas ir kitus įsipareigojimus. Jei šiuo metu jūsų įmonei reikia didesnio finansavimo, galima bandyti pakeisti paskolos sąlygas arba kreiptis į kitas paskolų bendroves, kurios ne tik lanksčiau reaguos į jūsų situaciją, bet ir refinansuos ankstesnes paskolas.

Kodėl vieni finansuotojai gali pasiūlyti palankesnes sąlygas nei kiti? Didžioji dalis verslo paskolų Lietuvoje suteikiamos 1–5 metų laikotarpiui, ir tik pavieniai klientai ilgesnį nei 5 m. paskolos grąžinimo terminą. Tačiau sparčiai kintančioje rinkoje net ir po 1–2 metų situacija gali kardinaliai pasikeisti: ne tik bankų, bet ir alternatyviųjų finansuotojų segmente konkurencija kasmet auga, o finansuotojai, norėdami sėkmingai tęsti savo veiklą, siūlo vis palankesnes skolinimosi sąlygas. Tiesa, finansuotojai dažniausiai nėra linkę peržiūrėti ar tuo labiau keisti jau sudarytų sutarčių sąlygų, tad verslai gali pasidomėti, kokias sąlygas siūlo kiti, tarp jų – ir alternatyvieji finansuotojai.

Refinansavimo verslui privalumai:

 • Refinansuoti galima praktiškai visų tipų paskolas: ne tik tipines verslo, bet ir paskolas su NT užstatu, kredito liniją, vekselius ir kt.
 • Sumažėja kiekvieną mėnesį mokamos įmokos (periodinių mokėjimų apimtys).
 • Optimaliai subalansuojami įmonės pinigų srautai.
 • Turite galimybę kelias paskolas sujungti į vieną, todėl kur kas paprasčiau administruoti paskolų sutartis, mažėja kaštai (pastaruoju metu vis daugiau finansuotojų taiko paskolų administravimo ir kitus mokesčius, išauginančius ir bendrą skolinimosi kainą).
 • Mažos palūkanos, valstybės lengvatos ir jokių paslėptų mokesčių, jei savo paskolą nuspręstumėte refinansuoti „Finbee“.

Man happily looks at the computer forming a fist

Kas įmonėje turėtų būti atsakingas už įsipareigojimų peržiūrėjimą?

Dažniausiai didesnės įmonės turi finansininkus: jie ir turėtų peržiūrėti esamų paskolų, kreditų, kredito linijų, faktoringo ir kitų sutarčių sąlygas bei pasidomėti, ar įmonė neišleidžia per daug. Mažose įmonėse įsipareigojimus turėtų peržvelgti įmonės vadovas arba buhalteris.

Taigi, prieš kreipiantis dėl refinansavimo labai svarbu nuosekliai vykdyti esamus įsipareigojimus, t. y. verslas turi laiku mokėti įmokas ir neturėti įsiskolinimų bei pradelstų mokėjimų. Pastarieji neigiamai veikia įmonės kredito istoriją.

Taip pat gali būti įdomu