Grožio ir SPA centrai: ateitis priklausys ir nuo klientų įpročių

Grožio paslaugas teikiantys verslai karantino padarinius jaus dar ilgai. Tiesa, nuo šios savaitės pagaliau leista atnaujinti veiklą, tačiau daugiau nei du mėnesius iki nulio kritusi apyvarta neabejotinai privertė ieškoti išeičių. Jų reikia ir dabar, nes greitu metu kompensuoti praradimus vargu, ar pavyks.

„East Island SPA“ centrų tinklas Vilniuje, Druskininkuose ir Kaune, savo veiklą privalėjo sustabdyti nuo kovo 16 d., šalyje paskelbus karantiną.

 

„Kai tik buvo paskelbtas karantinas, niekas nežinojo, kiek ši situacija ir jos padariniai gali tęstis. Planuoti, kada galėsime kalbėti apie grįžimą į įprastos veiklos vėžes, kol kas irgi gerokai anksti. Todėl iš karto supratome, kad reikalinga finansinė „pagalvė““, – komentuoja Audronė Metelionienė, „East Island SPA“ valdybos pirmininkė ir priduria, kad, kai tik sužinojo apie likvidumo paskolas labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams, nedelsiant kreipėsi.

„Paskolos formalumai buvo sutvarkyti gana paprastai ir labai operatyviai. Mums šios paskolos sąlygos priimtinos, pinigų kaina gaunasi santykinai nedidelė. Paskolą naudojame nuomos, komunaliniams mokesčiams, virš 50 darbuotojų atlyginimams, IT sistemų palaikymui ir kitoms būtinosioms išlaidoms. Skaičiuojame, kad per mėnesį visoms šioms išlaidoms skiriame nuo 30 iki 40 tūkst. eurų“, – pasakoja A. Metelionienė, kurios atstovaujama įmonė pasiskolino per likvidumo paskolas teikiančią sutelktinio finansavimo platformą „Finbee Verslui“.

Teko atidėti plėtros planus

Šis karantinas įmonei reiškė ne tik veiklos sustabdymą, bet ir atidėtus plėtros planus.
„Kaip tik prieš karantino paskelbimą planavome atidaryti naują padalinį. Kol kas atidarymas atidėtas, o tam skirti pinigai šiuo metu irgi naudojami visoms būtinosioms išlaidoms padengti. Todėl ši paskola leis mums užtikrinti įmonės veikos tęstinumą kur kas ilgesnį laiką, o padėčiai pagerėjus turėti lėšų plėtrai“, – komentuoja pašnekovė.

2019 m. įmonės apyvarta viršijo milijoną eurų. Registrų centro duomenimis, įmonės pajamos augo 20 proc. Kaip ši krizė paveiks šių metų rezultatus, A. Metelionienė kol kas nenori spėlioti, bet jau aišku, kad jie bus prastesni nei anksčiau.
„Kol kas burti, koks bus rezultatas, nesinori – labai daug neapibrėžtumų. Veikloje ir toliau akcentuosime kokybę ir dar daugiau dėmesio skirsime higienai, klientų saugumui užtikrinti, atsižvelgiant į dabartines aktualijas. Kai tik gavome leidimą, iš karto atnaujinome centrų veiklą, turim didžiulį ratą lojalių klientų, kurie mumis tiki ir net šiuo karantino laikotarpiu aktyviai domėjosi mūsų paslaugomis, pirko dovanų kuponus internetu ir vis klausė, kada atsidarysime. Visų laukiame ir tikime, kad ši epidemija baigsis kaip galima greičiau“, – viliasi A. Metelionienė.

Kita vertus, kaip pastebi pašnekovė, ateitis priklausys ir nuo to, kaip toliau paslaugomis naudosis klientai, kiek bus pakitę jų įpročiai. Jos teigimu, daugiausiai rezervuotų paslaugų dabar ir viso karantino metu yra Vilniuje bei Kaune įsikūrusiuose SPA centruose.

Paskolos – nuo 1 iki 100 tūkstančių eurų

Sutelktinio finansavimo platformos „Finbee Verslui“ vadovas Audrius Griškevičius sako, kad pradėjus teikti finansavimą labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms, apdorota virš 2000 įmonių paraiškų. Pagal priemonės sąlygas jau išmokėta daugiau kaip 12 mln. eurų.

„Mūsų duomenimis, daugiausiai dėl finansavimo kreipiasi maitinimo įstaigos, grožio salonai, apgyvendinimo paslaugas teikiantys verslai“, – sako A. Griškevičius.
Anot jo, vidutinė paskolos suma šiuo metu siekia 30 tūkst. eurų. Kol kas mažiausia – 1430 eurų, didžiausia – 100 tūkst. eurų.
„Visai neseniai pristatėme automatizuotą paraiškų vertinimo sistemą. Tad įmonės gauna finansavimo pasiūlymą vienos darbo dienos bėgyje. Jeigu pirminis pasiūlymas įmonei tinkamas, paskolą galima gauti vos per 2 darbo dienas. Pateikti paraišką ir sužinoti, kiek įmonė gali pasiskolinti, nieko nekainuoja“, – papildo A. Griškevičius.

Paskolos internetu labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams teikiamos be užstato. Į jas gali pretenduoti tos įmonės, kurių apyvarta dėl šiuo metu susidariusios situacijos sumažėjo daugiau kaip 30 proc. ir yra išlaikiusios bent 50 proc. darbuotojų, palyginti su darbuotojų skaičiumi, buvusiu š. m. kovo 1 dieną.

Maksimalus paskolos dydis – 1 mln. eurų. Valstybė šias paskolas teikia lengvatinėmis sąlygomis, minimaliomis palūkanomis, kurios priklauso nuo paskolos trukmės: iki 12 mėn. jos sieks 0,1 proc., o nuo 13 iki 36 mėn. – 0,19 proc.
Paskolos paskirtis yra kontroliuojama valstybės. Ji skirta konkrečiai šios pandemijos padariniams švelninti ir padėti SVV subjektams padengti būtinąsias išlaidas, reikalingas veiklos tęstinumui užtikrinti. Pavyzdžiui, darbuotojų darbo užmokesčiui, nekilnojamojo turto nuomai, komunalinėms išlaidoms ir kitoms būtinosioms paskolos gavėjo išlaidoms.

Pasitikrinkite, ar jūsų verslui priklauso lengvatinė valstybės paskola.

Pateikti paraišką nieko nekainuoja, o jūsų įmonės finansavimo galimybes įvertinsime per 1 darbo dieną. Lengvatine paskola galite pasinaudoti tik iki liepos 31 d.

Pateikti paraišką galite čia

 

Taip pat gali būti įdomu