Sveiki atvykę į FinBee

INVESTAVIMO RIZIKA

„FinBee“ aiškiai supranta, kad investuotojai, pasitikėdami mūsų platforma, tikisi kuo didesnės finansinės grąžos. Dėl to savo veikloje itin didelį dėmesį skiriame mokių klientų paieškai, klientų patikrinimo ir rizikos valdymo procesams.

Kas gali gauti kreditą

Mūsų platformoje yra pateikiamos tik tos klientų paraiškos, kurios atitinka Lietuvos banko nustatytus kreditingumo kriterijus. Klientai turi atitikti šiuos pagrindinius reikalavimus:

  • Padalijus visų kreditų ir palūkanų sumą iš kredito trukmės, pagal visus įsipareigojimus finansų įstaigoms, paskolos dydis sudaro ne daugiau kaip 40 % vartojimo kredito gavėjo tvarių pajamų;
  • Klientai turi būti vyresni nei 18 m.;
  • Pagrindinės klientų gaunamos pajamos turi būti nesusiję su pašalpomis.

Kiekvieno paskolos gavėjo duomenis patikriname SoDros, Creditinfo, Lietuvos banko bei Gyventojų registro tarnybos duomenų bazėse.

Kaip valdome riziką

Mūsų darbuotojai turi ilgalaikę kreditų rizikos vertinimo ir valdymo patirtį įvairiose finansų institucijose. Mūsų sukurtas kredito rizikos vertinimo modelis atsižvelgia į įvairius rizikos kriterijus, tokius kaip: amžius, lytis, darbo užmokestis, pajamų rūšis, darbo trukmė paskutinėje darbovietėje, išsilavinimas, ankstesnių finansinių įsipareigojimų vykdymas ir kt.

Kiekvienas paskolos gavėjas sutartį su „FinBee“ sudaro raštu, susitikimo metu patikrinant asmens tapatybę. Ši paskolų išdavimo proceso dalis yra itin svarbi siekiant išvengti apgavystės atvejų, kuomet naudojamasi pasisavintais ar suklastotais asmens tapatybės dokumentais.

„FinBee“ klientai, pateikę paskolos paraišką, pinigų negali gauti greičiau, nei per vieną darbo dieną. Tokiu būdu užtikriname, kad klientai nepriimtų impulsyvių sprendimų, tinkamai įvertintų prisiimamą riziką ir racionaliai įvertintų paskolos sąlygas.

Asmeninė atsakomybė

Investavimas pasinaudojant tarpusavio skolinimo platformomis, taip pat kaip ir investavimas į kitus finansinius instrumentus, yra susijęs su rizikos prisiėmimu. Dėl to, prieš pradėdami investuoti  į neapsaugotas vartojimo paskolas, turite tinkamai įvertinti savo, savo šeimos ar savo verslo finansinę padėtį ir su investavimu susijusią riziką.

Paskolos, į kurias investuojate per „FinBee“, nėra apdraustos indėlių draudimu ar užtikrintos nekilnojamo turto įkeitimu, taip pat nėra garantuojama, kad klientas, kuriam paskolinote pinigų, tinkamai vykdys savo finansinius įsipareigojimus.

Investavimo rizikos laipsnį, paskolas, į kurias investuoti, ir kitus kriterijus pasirenka pats investuotojas, todėl FinBee neprisiima atsakomybės už investuotojų patirtus nuostolius.

 

Pranešti apie klaidą