„FinBee“ aiškiai supranta, kad investuotojai, pasitikėdami mūsų platforma, tikisi kuo didesnės finansinės grąžos. Dėl to savo veikloje itin didelį dėmesį skiriame mokių klientų paieškai, klientų patikrinimo ir rizikos valdymo procesams.

Kas gali gauti kreditą

Mūsų platformoje yra pateikiamos tik tos klientų paraiškos, kurios atitinka Lietuvos banko nustatytus kreditingumo kriterijus. Klientai turi atitikti šiuos pagrindinius reikalavimus:

  • Padalijus visų kreditų ir palūkanų sumą iš kredito trukmės, pagal visus įsipareigojimus finansų įstaigoms, paskolos dydis sudaro ne daugiau kaip 40 % vartojimo kredito gavėjo tvarių pajamų;
  • Klientai turi būti vyresni nei 18 m.;
  • Pagrindinės klientų gaunamos pajamos turi būti nesusiję su pašalpomis.

Kiekvieno paskolos gavėjo duomenis patikriname SoDros, Creditinfo, Lietuvos banko bei Gyventojų registro tarnybos duomenų bazėse.

Kaip valdome riziką

Mūsų darbuotojai turi ilgalaikę kreditų rizikos vertinimo ir valdymo patirtį įvairiose finansų institucijose. Mūsų sukurtas kredito rizikos vertinimo modelis atsižvelgia į įvairius rizikos kriterijus, tokius kaip: amžius, lytis, darbo užmokestis, pajamų rūšis, darbo trukmė paskutinėje darbovietėje, išsilavinimas, ankstesnių finansinių įsipareigojimų vykdymas ir kt.

Kiekvienas paskolos gavėjas sutartį su „FinBee“ sudaro raštu, susitikimo metu patikrinant asmens tapatybę. Ši paskolų išdavimo proceso dalis yra itin svarbi siekiant išvengti apgavystės atvejų, kuomet naudojamasi pasisavintais ar suklastotais asmens tapatybės dokumentais.

„FinBee“ klientai, pateikę paskolos paraišką, pinigų negali gauti greičiau, nei per vieną darbo dieną. Tokiu būdu užtikriname, kad klientai nepriimtų impulsyvių sprendimų, tinkamai įvertintų prisiimamą riziką ir racionaliai įvertintų paskolos sąlygas.

Asmeninė atsakomybė

Investavimas pasinaudojant tarpusavio skolinimo ir sutelktinio finansavimo platformomis, taip pat kaip ir investavimas į kitus finansinius instrumentus, yra susijęs su rizikos prisiėmimu. Dėl to, prieš pradėdami investuoti į neapsaugotas vartojimo paskolas, turite tinkamai įvertinti savo, savo šeimos ar savo verslo finansinę padėtį, investavimo patirtį ir žinias bei su investavimu susijusias rizikas. Jeigu manote, kad nesuprantate galimų rizikų, susijusių su sudaromu finansavimo sandoriu, apsvarstykite galimybę kreiptis į specialistus.

Per platformą atliktoms investicijoms nėra taikoma Lietuvos Respublikos indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatyme nustatyta draudimo apsauga, taip pat nėra garantuojama, kad klientas, kuriam paskolinote pinigų, tinkamai vykdys savo finansinius įsipareigojimus, todėl sudarydamas finansavimo sandorį platformoje investuotojas prisiima su investavimu susijusias rizikas – galimą visišką ar dalinį projektui finansuoti skirtų lėšų praradimą, tikėtino pelno nebuvimo ir finansavimo likvidumo riziką.
FinBee neprisiima atsakomybės už investuotojų patirtus nuostolius, tačiau visais įmanomais būdais siekia užtikrinti investuotų lėšų saugumą ir investicinės grąžos gavimą.

Likvidumo rizika – investuotojai gali turėti nuostolių, norėdami kuo trumpesniais terminais parduoti arba negalėdami kurį laiką parduoti turimų investicijų. Galimybė parduoti investicijas priklauso nuo jų likvidumo antrinėje rinkoje

Kaip mažinti riziką investuojant į juridinių asmenų paskolas ar kitas finansines priemones

Į kiekvieną paskolą ar kitas finansines priemones galite investuoti mažomis dalimis. Rekomenduojame skaidyti savo investicijas ir investuoti po nedidelę sumą. Tokiu būdu vienam paskolos gavėjui nevykdant savo finansinių įsipareigojimų, Jūs patirsite mažesnę žalą savo paskolų portfeliui.

Investuokite į paskolas su užtikrinimo priemonėmis,- fizinio asmens garantija, vekseliu ar neklinojamojo turto įkeitimu.

Investuokite nedidelę dalį investavimui skirtų lėšų. Siūlome pradėti skolinti nedideles pinigų sumas, kad suprastumėte ir įvertintumėte veikimo principus ir investavimo riziką.”

Lėšų rinkimo terminas

Jeigu paskelbtas projektas per 15 dienų nesurenka projekto savininkui reikalingų lėšų, rezervuotos lėšos grąžinamos investuotojams. Laikoma, kad paskolos sutartis nėra sudaryta ir šios procedūros užbaigimas nesukūrė teisinių santykių nei paskolos gavėjui, nei kreditoriams, nei operatoriui.

Apie mus rašo