Vartojimo paskola: ką naudinga žinoti prieš skolinantis pirmą kartą?

Vartojimo paskola

Paskolos (vartojimo paskola, paskola automobiliui ir kt.) – svarbus ekonomikos variklis. Jos suteikia mums naujų galimybių, pagerina gyvenimą bei leidžia pajusti didesnę finansinę laisvę.

Tačiau, kaip ir kaskart, prieš įsipareigojant bankui ar kitam finansuotojui, labai svarbu pasidomėti visomis sąlygomis, perprasti visus skolinimosi niuansus. Ir nors paskola yra gana nemažas finansinis įsipareigojimas, protingai ją panaudojus galima ženkliai pagerinti savo kasdienybę.

Kainoms sparčiai augant, pasiskolinti yra geras sprendimas, kadangi dėl infliacijos santaupos nuvertėja, o norimas įsigyti daiktas vis brangsta. Taip įsigijus norimą daiktą greičiau, galime apsaugoti savo santaupas nuo nuvertėjimo ir įsigyti norimą daiktą, už kurį vėliau sumokėtumėte brangiau. Tačiau prieš skolinantis būtina įvertinti savo galimybes mokėti paskolos įmokas ateityje“, – pasakoja tarpusavio skolinimo platformos „Finbee“ vadovas Darius Noreika.

Apie vartojimo paskolą - „Finbee“ vadovas Darius Noreika

Darius Noreika, Finbee vadovas

Taigi, straipsnyje Finbee specialistai“ išsamiau nagrinėja, ką kiekvienas turi žinoti ir suprasti prieš imdamas pirmąją paskolą, taip pat pateikia naudingų patarimų, kaip priimti pagrįstą sprendimą.

Įvertinkite savo galimybes ir finansinę padėtį

Svarbiausias klausimas, kurį turėtų užduoti kiekvienas, pirmą kartą besiskolinantis – kokio dydžio paskolą jis galėtų grąžinti, neįklimpdamas į finansinius sunkumus?

Keli svarbūs patarimai:

 • Įvertinkite savo pajamas, peržvelkite išlaidas, taip pat, ar turite santaupų? Tai padės nuspręsti, ar galite prisiimti papildomų įsipareigojimų: juk kiekvieną mėnesį teks mokėti paskolos įmokas, tad natūraliai mėnesio išlaidos išaugs.
 • Patartina turėti 3–6 mėnesių Jūsų būtinųjų išlaidų dydžio finansinę pagalvę – ji gelbės susidūrus su netikėtais finansiniais sunkumais.
 • Norėdami įvertinti savo galimybes grąžinti paskolą, kurį laiką (mėnesį ar kelis) atsidėkite būsimos paskolos įmokų dydžio sumą. Paaiškės, ar liko pakankamai pinigų pagrindinėms išlaidoms ir kitiems asmeniniams poreikiams patenkinti.

Palyginkite skolintojus

Ne visos paskolų platformos yra identiškos. Kitaip tariant, tradicinių bankų, kredito unijų ir internetinių sutelktinio finansavimo platformų skolinimo sąlygos skiriasi. Skirtingos jų taikomos palūkanų normos, grąžinimo sąlygos ir papildomi mokesčiai. Todėl labai svarbu nepagailėti laiko ir palyginti bent kelių skolintojų pasiūlymus.

Pateikę paraišką internetu arba telefonu darbo dieną, paskolos internetu pasiūlymą gausite per kelias valandas. Taigi, per dieną galite sužinoti bent kelių skolintojų sąlygas ir jas palyginti. Internetu užpildytos paskolų paraiškos įvertinamos dar greičiau, o visas skolinimosi procesas – greitas ir paprastas.

Supraskite sąlygas

Visada perskaitykite net ir itin smulkiu šriftu pateiktas paskolos sutarties sąlygas (netraktuokite jų kaip nesvarbių) ir išsiaiškinkite, jei kažko nesuprantate. 

Svarbiausios paskolos sąlygos:

 • Palūkanų normos: ar jos fiksuotos, ar kintamos, kaip jos apskaičiuojamos?
 • Grąžinimo sąlygos: skolinimo terminas. Vieni finansuotojai specializuojasi teikdami trumpalaikes (12–36 mėn.) paskolas, kiti prioritetą teikia ilgesniems skolinimo terminams (iki 60 ir daugiau mėn.).
 • Papildomi mokesčiai: sutarties sudarymo mokesčiai, delspinigiai ir kt. Kokie dar mokesčiai taikomi?

Vartojimo paskola Finbee

Bendra paskolos kaina

Pirmą kartą paskolą imantys žmonės dažnai dėmesį atkreipia tik į palūkanų normas. Tačiau sudarant vartojimo paskolos sutartį gali būti taikomi ir papildomi mokesčiai.

Todėl visada atsižvelkite į bendrą paskolos kainą, į kurią įtraukiama ne tik pagrindinė skolinama suma, išdalyta per skolinimo(si) laikotarpį, bet ir palūkanos bei visi papildomi mokesčiai. Mūsų svetainėje esančioje skaičiuoklėje tai atspindi santrumpa BVKKMN (bendroji vartojimo kredito kainos metinė norma).

Įvertinkite skolintojo reputaciją ir lankstumą

Taip pat vertinkite ne tik paskolos kainą, bet ir kokybę. Pavyzdžiui, jei patikimo ir patyrusio skolintojo BVKKMN – vos aukštesnė, verčiau skolintis iš jo.

Taigi, nesusikoncentruokite tik į skaičiukus: taip pat atsižvelkite į skolintojo reputaciją, klientų aptarnavimo kokybę, patirtį ir kompetenciją, mokėjimų surinkimo sistemą ir paslaugas.

Prieš imant paskolą, visada patartina perskaityti klientų atsiliepimus (kuriuos galite rasti internete).

Paskolos panaudojimas ir įtaka kredito balui

Įsitikinkite, kad skolinatės pakankamai svarbiam tikslui, o vartojimo paskolos lėšas leidžiate atsakingai.

Jei įmokas mokėsite laiku, tai darys teigiamą įtaką Jūsų kredito balui, suteiks galimybių sklandžiai skolintis ir ateityje.

Raskite atsakymus į bet kokius klausimus

Skolinantis pirmą kartą gali kilti neaiškumų. Jei kilo kokių nors abejonių ar klausimų, kreipkitės į paskolų bendrovės konsultantus, o skolinkitės tik tada, kai esate tikri, jog pasiūlymas atitinka Jūsų galimybes ir poreikius.

Taigi, laikydamiesi šių rekomendacijų, gausite vartojimo paskolą, geriausiai atitinkančią Jūsų finansinę būklę ir ilgalaikius tikslus. Savo finansinės padėties šeimininkai būkite tik Jūs patys!

Kodėl vartojimo paskolą verta imti iš Finbee?

Finbee skolinatės iš paprastų žmonių, o ne iš finansinių institucijų. Čia nėra jokių paslėptų mokesčių, o palūkanų normos mažesnės. Finbee taiko skaidrią ir lanksčią vartojimo paskolų kainodarą, o naudotis platforma – ypač paprasta. Pagrindiniai vartojimo paskolos privalumai:

 • Konkurencingos palūkanų normos, atitinkančios Jūsų kredito reitingą ir kt.
 • Lanksčios grąžinimo sąlygos: galėsite pasirinkti Jums tinkamą paskolos grąžinimo laikotarpį.
 • Skaidrumas: jokių paslėptų mokesčių ir neaiškių sąlygų.
 • Greitai įvertiname paraiškas, greitai pervedame pinigus.
 • Kokybiškas klientų aptarnavimas: Finbee ekspertai padės Jums kiekviename žingsnyje.

Apibendrinant galima teigti, kad paskolos yra ne tik finansinis įsipareigojimas, bet ir priemonė, padedanti lengviau pasiekti tikslus. Pasiskolinti – tai lyg įsigyti augintinį, kuriuo reikės rūpintis ne vienerius metus. Todėl, prieš priimdami sprendimą, gerai jį apgalvokite. O išties racionalios vartojimo paskolos ieškokite Finbee.lt! Čia pasitikrinti savo galimybes – nieko nekainuoja. 

Taip pat gali būti įdomu