Refinansavimas: kodėl ir kuo ši paslauga naudinga paprastam žmogui?

Refinansavimas - Finbee

Asmeninių finansų valdymo srityje refinansavimas dažnai minimas kaip strateginis žingsnis, galintis pakeisti požiūrį į skolinimąsi ir apskritai pinigus. Refinansavimas yra esamų paskolų – nuo vartojimo iki paskolų automobiliui ar net būstui – sąlygų keitimas, siekiant garantuoti palankesnes palūkanas, pakoreguoti mokėjimo grafiką arba sujungti kelias paskolas į vieną. Taigi, kaip jau supratote, visiškai įmanomas ir būsto paskolos refinansavimas.

Šiame straipsnyje panagrinėsime daugelį su refinansavimu susijusių niuansų, aptarsime šios paslaugos naudą bei atskleisime, kaip interneto skolintojai refinansavimą pavertė naudinga ir daugeliui klientų pasiekiama paslauga.

Paskolų refinansavimas: kokio tipo tai paslauga?

Iš esmės refinansavimas – tai esamos paskolos keitimas nauja, pastarajai pritaikant palankesnes sąlygas. Paprašyti refinansuoti Jūsų paskolą galima ir tos pačios bendrovės, iš kurios skolinotės, tačiau vis tik pirminis skolintojas retai kada sutinka keisti paskolos sąlygas, tad dažniau pasirenkami kiti finansuotojai.

Pagrindinės priežastys, kodėl klientai renkasi refinansavimą:

  • Noras mokėti mažesnes palūkanas;
  • Mėnesinių įmokų sumažinimas;
  • Paskolos termino keitimas – pailginimas, o kartais – ir sutrumpinimas, siekiant greičiau grąžinti paskolą finansinei padėčiai pagerėjus;
  • Kelių paskolų konsolidavimas, t. y. sujungimas į vieną.
  • Mažiau administravimo: refinansavimas leidžia sumažinti savo paskolų įmokas bei sujungti turimas paskolas ir mokėti tik vieną įmoką.

Refinansavimas: kaip viskas vyksta praktiškai?

Refinansavimo paslaugą sudaro keli pagrindiniai etapai:
  • Dabartinės finansinės padėties įvertinimas. Pirmiausia turite gerai susipažinti su esamos paskolos sąlygomis (įskaitant palūkanas, mėnesinių įmokų dydį, likusią grąžinti sumą ir kt.).
  • Pasiūlymų analizė. Pasidomėkite, kokiomis sąlygomis kiekvienas finansuotojas siūlo refinansuoti Jūsų paskolą, bei pasirinkite palankiausias.
  • Paraiška ir patvirtinimas: pateikite naujos paskolos paraišką, sulaukite, kol bus patikrinti Jūsų duomenys ir gausite patvirtinimą.
  • Senos paskolos grąžinimas: nauja paskola leidžia padengti esamą skolą (t. y. galutinai išmokėti ankstesnę paskolą).
  • Naujų paskolos sąlygų vykdymas: pradedamos mokėti naujosios paskolos mėnesinės įmokos.

Kaip refinansavimas prisideda prie tvaresnio asmeninių finansų valdymo?

Apie refinansavimo naudas jau trumpai užsiminėme, tačiau jas verta aptarti kiek išsamiau.

Sumažėjusios palūkanų normos

Mažesnės palūkanų normos yra bene reikšmingiausia ir apčiuopiamiausia refinansavimo nauda. Dėl mažesnių taikomų palūkanų ne tik sumažėja mėnesio įmokos, bet ir per visą paskolos terminą sumokėta bendra suma. Taigi, nereikia taip veržtis diržų: pinigų lieka įvairiems pirkiniams, taupymui ar investicijomis.

Sumažėjusios mėnesio įmokos

Pasirinkus refinansavimą, paskolos terminas gali būti pratęsiamas, taigi, įmokos paskirstomos per ilgesnį laikotarpį: mėnesinė finansinė našta gerokai sumažėja (pavyzdžiui, vietoje mokėtų 300–400 eurų po naujos sutarties sudarymo per mėnesį galite mokėti 150–200 Eur ar panašaus pasirinkto dydžio įmokas). Taigi, jei šiuo metu biudžetą tenka koreguoti, o išlaidas – gerokai apkarpyti, būtent refinansavimas padės geriau valdyti asmeninius finansus.

Kelių paskolų sujungimas į vieną

Kelių paskolų sujungimas į vieną su mažesnėmis palūkanų normomis leidžia paprasčiau tvarkytis su įsipareigojimais finansuotojams, sumažina riziką, kad praleisite mokėjimą ar vėluosite sumokėti įmoką. Į bendrą vieną paskolą gali būti sujungiamos ankstesnės paskolos (kaip minėta, visiškai įmanomas tiek nedidelės vartojimo, tiek ir būsto paskolos  refinansavimas), lizingo sutartys, kreditinės kortelės ar kitos įmokos.

Mažiau vargo administruojant paskolas

Turimas paskolas galite sujungti ir mokėti tik vieną mėnesio įmoką. Pavyzdžiui, galbūt anksčiau tekdavo atidžiai sekti įmokų mokėjimo terminus, jas mokėti skirtingu metu mėnesio pradžioje, viduryje ir pabaigoje, o į el. paštą bei telefoną plūstantys priminimai neleido ramiai gyventi ir atsipalaiduoti.

Sudarę refinansavimo sutartį, nuo šiol būsite įsipareigoję ne keliems, o tik vienam finansuotojui: reikės mokėti tik vieną įmoką kartą per mėnesį. Viskas paprasta ir aišku.

Paskolos refinansavimas - Finbee

Patarimai prieš sudarant refinansavimo sutartį

Pasidomėkite ir paties refinansavimo išlaidomis

Nors paskolų refinansavimas – tikrai labai patraukli galimybė, bet ir jis yra susijęs su tam tikromis išlaidomis. Imantiems naują paskolą klientams gali tekti mokėti įvairių papildomų mokesčių, pavyzdžiui, paraiškos pateikimo mokestį, kredito sutarties keitimo mokestį ar mokestį už išankstinį vartojimo kredito grąžinimą.

Taigi, labai svarbu iš anksto apskaičiuoti, kokios išlaidos yra susijusios su senosios paskolos sutarties nutraukimo ir naujosios refinansavimo sutarties sudarymu. Kiek realiai pavyks sutaupyti ir ar rezultatas Jus tenkina? Daugeliu atveju refinansuoti esamas paskolas apsimoka, tačiau svarbu įsidėmėti, kad kiekviena situacija yra unikali.

Profesionalių konsultacijų sprendžiant dėl refinansavimo vaidmuo: pasitikėkite ekspertais

Paskolų refinansuotojai savo potencialiems klientams, besidomintiems refinansavimo galimybėmis, dažnai pateikia skaičiuokles ir įrankius, padedančius įvertinti susijusias išlaidas, deda maksimalias pastangas, kad žmonės galėtų priimti pagrįstus sprendimus. Profesionalai gebės viską paprastai paaiškinti, padės apsispręsti, pasiūlys strategijas, kaip pagerinti kredito reitingą, efektyviau valdyti pinigus po refinansavimo sutarties sudarymo ir t. t.

„Finbee“ specialistai visada pasiruošę suteikti asmenines konsultacijas, kurių metu mielai pasidalys asmeninėmis įžvalgomis, pritaikytomis prie konkrečios situacijos. Jie kiekvieną klientą vertina individualiai, pasiūlo jam taupiausią galimą sprendimą, viską detaliai paaiškina ir padeda nepasiklysti finansiniuose labirintuose. Verta paminėti, kad konsultacijų metu, prieš pateikiant klientui pasiūlymą, pasidomima jų individualiais finansiniais tikslais, esamomis skolomis ir ateities planais: taip refinansavimo pasiūlymas dar labiau individualizuojamas.

Psichologinė refinansavimo nauda

Paskolos refinansavimas teikia ne tik apčiuopiamą naudą, bet gali padėti sukurti palankų psichologinį mikroklimatą. Pavyzdžiui, administruoti kelių paskolų įmokas nėra taip paprasta. Taigi, sujungus paskolas į vieną, sumažėja su skolomis susijęs nerimas, tad ir požiūris į asmeninius finansus apskritai tampa pozityvesnis.

Psichologinės naštos ir įtampos atsikratymas yra neįkainojamas ir dažnai neįvardijamas refinansavimo aspektas, galintis ženkliai pagerinti gyvenimo kokybę.

Paskolų refinansavimas: kokius klausimus „Finbee“ dažnai užduoda žmonės?

Kiek apytikriai galiu sutaupyti, refinansuodamas (-a) paskolą?

Nemažai klientų, perkėlę paskolą į „Finbee“, per mėnesį sutaupo po 50, 100 ar net 200 Eur. Pavyzdžiui, jei šiuo metu Jūsų mokama paskolos suma siekia 104 Eur/mėn., perkėlę paskolą galite mokėti 53 Eur/mėn.

Kokius dokumentus turiu pateikti, norėdamas (-a) refinansuoti paskolą?

Refinansuojant paskolas nereikia pateikti jokių dokumentų. Daugumą kreditorių galime refinansuoti patys, taigi Jums nereikės nieko daryti. Refinansuojant bankų paskolas, kreditines korteles ir kredito linijas paprašysime atsiųsti informaciją apie paskolų likučius.

Ar refinansuojate antstolių skolas?

Paskolų antstoliams, deja, nerefinansuojame.

Kodėl refinansavimas naudingas bei kodėl apskritai žmonės renkasi šią paslaugą?

Dažnai žmonės renkasi refinansavimą, nes pavargo kiekvieną mėnesį mokėti įmokas skirtingiems kreditoriams. Mokėti įmokas vienam kreditoriui yra žymiai patogiau ir užtrunka mažiau laiko, taip pat galima susimažinti mėnesinę įmoką ir pasilengvinti finansinę naštą.

Kaip ir kokiu būdu gali sumažėti mokamos paskolos įmokos?

Dažnu atveju sumažėja palūkanų norma ir sujungus paskolas yra prailginamas jų (tiksliau, dabar jau mokamos tik vienos paskolos) grąžinimo terminas.

Taigi, paskolų refinansavimas gali būti išties galingas ir naudingas Jūsų finansų valdymo įrankis. Jei turima paskola yra tarsi sunki našta, išdrįskite bent jau pasikonsultuoti ir pasitarti: tai atspirties taškas, kuris, tikėtina, padės Jums priartėti prie praktiškesnių sprendimų.

Taip pat gali būti įdomu