Paskolos naujam (arba naudotam) automobiliui privalumai: išmintingesnis pasirinkimas siekiant efektyvumo, taupymo ir tvarumo

Paskola automobiliui

„Finbee“ duomenimis, šiemet pirmą pusmetį lietuviai kur kas aktyviau skolinasi ir automobiliams. Palyginti su pernai, bendra paskolų suma išaugo 60 proc. Vidutinė paskolos suma išliko panaši – apie 4,2 tūkst. eurų.

„Paskolų automobiliui įsigyti dalis nuo visų išduodamų paskolų išaugo nuo šių metų pradžios. Tą galėjo lemti dar 2020 m. prasidėjusi lustų krizė, kuri stipriai paveikė naujų automobilių rinką. Šiuo metu nebėra problemos užsisakyti naują automobilį, todėl, tikėtina, dėl to, išaugus pasiūlai naudotų automobilių rinkoje, dalis žmonių gali lengviau įsigyti naudotus automobilius. Kita vertus, kadangi automobilių kainos šiek tiek augo, tai galimai paskatino gyventojus aktyviau skolintis“, – komentuoja D. Noreika.

Finbee paskolos

Kai kalbama apie naujos transporto priemonės įsigijimą, gali būti sunku apsispręsti, ar naudoti seną automobilį, ar imti paskolą naujam arba naudotam automobiliui. Nors kai kurie gali sakyti, kad seno automobilio naudojimas yra ekonomiškesnis pasirinkimas, renkantis finansuoti naują transporto priemonę reikia atsižvelgti į daugybę privalumų. Dalinamės žiniomis, kodėl paskola automobiliui (naujam arba naudotam) dažnai yra geresnis pasirinkimas, pabrėžiant tokius privalumus kaip geresnis degalų efektyvumas, mažesnės išlaidos transporto priemonės gedimams ir autoservisams bei tvaraus ir ekologiško vartojimo skatinimas.

Padidintas kuro efektyvumas

Vienas iš pagrindinių privalumų atnaujinant automobilį į naujesnę transporto priemonę yra galimybė padidinti degalų efektyvumą. Šiuolaikiniai automobilių modeliai sukurti naudojant pažangias technologijas, kurios pirmenybę teikia efektyvumui, degalų sąnaudų ir emisijų mažinimui. Naujesni varikliai dažnai aprūpinami tokiomis funkcijomis kaip tiesioginis degalų įpurškimas, turbokompresorius ir hibridinės arba elektrinės jėgos pavaros, kurios prisideda prie daugiau nuvažiuotų kilometrų per kuro litrą ir mažesnių degalų sąnaudų. Pasirinkę paskolą naujesniam automobiliui įsigyti, galėsite mėgautis ilgalaikiu degalų sąnaudų taupymu ir mažesniu anglies pėdsaku, o tai naudinga ir Jūsų piniginei, ir aplinkai.

Sumažėjusios transporto priemonių gedimų ir automobilių aptarnavimo išlaidos

Turint senesnę transporto priemonę, gali dažniau atsirasti gedimų, kurie lemtų nemažas remonto išlaidas. Senstant automobiliui, jo dalys susidėvi, todėl didėja mechaninių gedimų tikimybė ir dažno remonto poreikis. Tokios netikėtos išlaidos gali greitai padidėti ir sutrikdyti Jūsų biudžetą. Imdami paskolą naujam automobiliui įsigyti, Jūs įsigyjate transporto priemonę, kuriai, greičiausiai, galioja garantija. Tai reiškia, kad Jums bus ramiau, nes remonto darbams greičiausiai bus taikoma garantija, o tai sumažins finansinę naštą ir rūpesčius dėl netikėtų gedimų.

Patikimumas ir saugumas

Naujesnės transporto priemonės yra sukonstruotos su naujausiomis saugos funkcijomis ir technologiniais patobulinimais, užtikrinančiais aukštesnį patikimumo ir apsaugos lygį Jums ir Jūsų keleiviams. Nuo pažangių vairuotojo pagalbos sistemų iki susidūrimų išvengimo technologijų – naujieji automobiliai siūlo patobulintas saugos priemones, kurios gali žymiai sumažinti nelaimingų atsitikimų ir sužalojimų riziką. Pasirinkę paskolą naujesnei transporto priemonei įsigyti, investuojate į savo ir savo artimųjų gerovę.

Tvarus vartojimas ir ekologija

Šiuolaikiniame pasaulyje, kur tvarumas ir ekologija tampa vis svarbesni, naujesnio automobilio pasirinkimas gali būti atsakingas pasirinkimas. Senesnės transporto priemonės paprastai turi mažesnį kuro efektyvumą ir išmeta daugiau teršalų. Įsigiję naujesnę transporto priemonę, prisidedate prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos mažinimo ir palaikote švaresnę aplinką. Be to, daugelyje šiuolaikinių automobilių įdiegtos ekologiškos technologijos, kurios dar labiau sumažina kasdienės kelionės į darbą ir atgal poveikį aplinkai.

Imti paskolą elektromobiliui (EV) finansuoti yra ypač protingas pasirinkimas dėl kelių priežasčių. Pirma, elektromobiliai teikia didelę naudą aplinkai, nes neišmeta teršalų, o tai padeda sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą. Pasirinkę paskolą elektromobiliui įsigyti, prisidedate prie švaresnės ir tvaresnės ateities. Galiausiai, toliau plečiantis elektromobilių įkrovimo infrastruktūrai, tampa akivaizdu, kaip patogu yra turėti elektromobilį. Daugėjant įkrovimo stotelių ir įkrovimo namuose galimybių, elektromobilis yra patikimas, praktiškas ir patogus pasirinkimas kasdieniam transportavimui.

Paskola elektromobiliui

Patobulintas komfortas ir technologijos

Su kiekvienais metais automobilių technologijos tobulėja, todėl atsiranda naujų funkcijų ir naujovių, kurios pagerina vairavimo patirtį. Naujesniuose automobiliuose įdiegtos pažangios informacijos ir pramogų sistemos, dėl kurių Jūsų laikas kelyje tampa malonesnis. Be to, naujesni modeliai dažnai siūlo geresnę važiavimo kokybę, geresnę garso izoliaciją ir puikų komfortą, todėl Jums ir Jūsų keleiviams kelionių patirtis yra malonesnė.

Nors naudojimasis senu automobiliu neatsižvelgiant į ateitį gali atrodyti kaip finansiškai pagrįstas sprendimas, yra svarių priežasčių apsvarstyti galimybę imti paskolą automobiliui, kuris būtų naujas. Atnaujinimas į naujesnę transporto priemonę suteikia tokių pranašumų kaip geresnis degalų vartojimo efektyvumas, mažesnės išlaidos transporto priemonės gedimams ir autoservisams, patobulintos saugos funkcijos ir tvaresnis vartojimas. Pasinaudoję naujos transporto priemonės finansavimo pranašumais ne tik pagerinate vairavimo patirtį, bet ir prisidedate prie ekologiškesnės ateities.

Idealiu atveju kiekvienas žmogus išsiverčia su turimomis pajamomis ir apsieina be paskolų, tačiau XXI amžiuje tai veikiau utopija nei realybė. Skolintis – tikrai nieko blogo, tiesiog reikia iš anksto pagalvoti, kaip paskola paveiks Jūsų finansinę būklę, ar skolintis iš tikrųjų reikia ir ar tai nėra tik tuščia užgaida.

Prieš skolindamiesi atsakingai įvertinkite ir tai, kam panaudosite paskolos pinigus. Jei paskolos tikslas – kasdienėms išlaidoms padengti, nes nepakanka uždirbamų pajamų, reikėtų labai gerai pasverti savo galimybes mokėti paskolos įmokas ateityje.

Jeigu Jums nuolat pritrūksta pinigų įprastoms reikmėms, paskola problemą išspręs tik laikinai, tačiau tuomet, kai reikės mokėti paskolos įmokas, finansinė duobė tik dar labiau pagilės. Juk ir toliau trūks pinigų, tačiau finansinę naštą dar labiau pagilins paskolos įmokos.

Taigi, verdiktas toks: jeigu Jums nuolat pritrūksta pinigų elementarioms kasdienėms išlaidoms, reikėtų neskubėti skolintis, o verčiau peržiūrėti savo išlaidas ir atsisakyti nebūtinų prekių bei paslaugų.

Paskola yra tinkamas pasirinkimas, jeigu pinigų pritrūko tik laikinai, nes galbūt sirgote ir gavote mažesnę ligos išmoką, o gal teko paimti keletą neapmokamų laisvų dienų ir esate tikras, jog artimiausiu metu pajamos grįš į normalų lygį. Tik būtinai įsivertinkite, ar, gaudami įprastas pajamas, paskolą sugebėsite grąžinti. Paskolos grąžinimas – vienas iš veiksnių, kurį reikėtų apgalvoti pirmiausia, o ne laikantis požiūrio „ai, kada nors“.

Paskola automobiliui – tinkamas pasirinkimas, jeigu norite įsigyti transporto priemonę, kuri eikvos mažiau kuro, bus patikimesnė, nesuges ilgesnių kelionių metu ir leis sutaupyti išleidžiant mažiau pinigų remontui. Vėlgi, tokia paskola padės palengvinti Jūsų kasdienybę.

Taip pat gali būti įdomu