Paskolos namų renovacijai – Jūsų kelionė svajonių namų link

Paskola būsto remontui - Finbee

Jeigu norite gyventi komfortiškuose, funkcionaliuose ir gražiuose namuose, bene vienintelis ir tinkamiausias sprendimas – remontas bei renovacija. Tačiau didžiausias laukiantis iššūkis – tokių projektų finansavimas. Taigi, ypač puikia finansine priemone namams atnaujinti tampa paskola būsto remontui. „Finbee“ ekspertai pasakoja apie geriausius galimus paskolų būsto remontui variantus bei pataria, kaip transformuoti savo gyvenamąją erdvę nepatiriant finansinės įtampos.

Paskola namų atnaujinimui ir remontui: kodėl Jums gali jos prireikti?

Paskola būsto renovacijai gali būti puiki išeitis įvairiais atvejais:

 • Jei norite padidinti nekilnojamojo turto vertę: renovacija gali iš esmės pakoreguoti Jūsų turto rinkos vertę ir generuoti didelę investicinę grąžą, jei būstą planuosite parduoti.
 • Jei norite pagerinti gyvenimo kokybę: moderni virtuvė, erdvus vonios kambarys ar energiją taupyti padedantys langai ženkliai prisidės prie tobulesnės Jūsų kasdienybės.
 • Kai namams būtinas remontas. Problemas, susijusias su pastato konstrukcijomis, pasenusia elektros instaliacija ar santechnikos sistemomis dažnai reikia spręsti neatidėliotinai. Atidedami renovaciją, galite sukelti ir rimtesnių problemų: pavyzdžiui, prakiurę vamzdžiai arba pasenusi elektros instaliacija laikui bėgant gali lemti didesnes išlaidas. Taigi, laiku priėmę sprendimą remontuoti namus, užtikrinsime savo ir savo šeimos narių saugumą, išvengsime tolesnės žalos ir galimų nuostolių.

Kodėl reikėtų atnaujinti namus? Esminės priežastys

Poreikį atnaujinti namus gali lemti daugybė veiksnių, tarp kurių dažniausi:

 • Modernizavimo poreikis. Daugelis nori atnaujinti interjerą, padaryti būstą patogesnį, labiau pritaikytą. Pagrindinis tikslas – kad būstas atitiktų dabartines tendencijas ir technologijas.
 • Poreikis padidinti būstą. Gali prireikti įrengti daugiau kambarių, išplėsti esamas erdves. Juk būstas turi atitikti didėjančios šeimos poreikius ir tarnauti pasikeitus gyvenimo būdui (pavyzdžiui, pradėjus dirbti iš namų).
 • Siekis efektyviau vartoti energiją. Vis daugiau žmonių domisi ir įsirengia saulės elektrines (beje, su ženklia valstybės parama), būstus šiltina, keičia langus ir t. t. Tai padeda sumažinti ne tik energijos sąskaitas, bet ir anglies pėdsaką.
 • Eksploatacinės priežastys. Dėl natūralaus dėvėjimosi, metams bėgant gali prireikti keisti stogą, sutvirtinti bei apšiltinti namo pamatus ir pan.
 • Būsto estetinis pritaikymas. Jei atsikraustėte į jau įrengtą būstą, natūralu, kad jį norisi pertvarkyti pagal asmeninį skonį ir pageidavimus.

Kokie darbai dažniausiai atliekami skirtingose namų erdvėse?

Žmonės dažnai skolinasi planuodami imtis įvairių remonto ir renovacijos darbų šiose namų erdvėse:

 • Virtuvėse: įsigyja naują buitinę techniką, prietaisų, virtuvinių spintelių komplektus, keičia stalviršius, sienų ir grindų dangą. Pagrindinis tikslas ir siekis – sukurti modernią ir funkcionalią virtuvę.
 • Vonios kambariuose: įsigyja naują santechninę įrangą, naujai iškloja vonią plytelėmis ar pasirenka kitas medžiagas, įrengia modernų apšvietimą, vėdinimo sistemą (tai svarbu tam, kad būtų greičiau pašalinama drėgmė ir nesiveistų pelėsis). Seni vonios kambariai paverčiami į tikrą jaukų namų SPA, kuriame gera leisti laiką, o ne tik užbėgti trumpam dienai išaušus ir pasibaigus.
 • Gyvenamosiose erdvėse: čia renkamasi transformuoti arba atnaujinti svetaines, valgomojo zonas, miegamuosius, darbo, vaikų kambarius. Mus turi pasitikti namai, apie kokius visuomet svajojome.
 • Namų išorėje: namo fasadą galima papuošti naujomis dailylentėmis ar nauju dažų sluoksniu, jau nė neminint visų kitų eksterjero darbų: nuo automatinių vartų įrengimo iki trinkelių klojimo.
 • Rūsiuose ir palėpėse: iki šiol nenaudotas patalpas galima puikiai „įveiklinti“ – paversti funkcionaliomis zonomis – namų biurais, sporto salėmis ar įrengti papildomus miegamuosius šeimos nariams ar svečiams.

Kodėl neverta atidėlioti renovacijos?

Labai svarbu paminėti, kad laikui bėgant didėja ne tik statybinių medžiagų kainos, bet ir paslaugų įkainiai. Todėl nukėlę renovaciją ar remontą, vėliau už tas pačias paslaugas galite mokėti brangiau.

„Skolinimasis namų remontui pradėjo sparčiai augti dar 2023 m. antroje pusėje, kai ženkliai išaugus elektros kainoms bei kitiems energetiniams ištekliams, žmonės suskubo atnaujinti namus, investuoti į sprendimus, leisiančius sutaupyti ateityje“, – pastebi „Finbee“ vadovas Darius Noreika, manantis, kad ši tendencija turėtų išlikti. Beje, „Finbee“ duomenimis, auga ir tokio tipo paskolų dydis.

Išlaidų augimą lemia infliacija. Nors 2024 m. jos tempai sparčiai mažėjo ir vidutinė metinė infliacija tikrai neturėtų perkopti 3 proc.[2], tačiau nėra garantijų, kad situacija nepakis.

Minėtinos ir tiekimo problemos bei auganti kokybiškų paslaugų paklausa. Taigi, skolindamiesi būsto renovacijai dabar, nepermokėsite ateityje. Atidėję renovacijos planus dėl to, kad dar nesutaupėte (o gal net ir nepradėjote taupyti), ateityje dėl minėtųjų aplinkybių tikrai patirsite daugiau išlaidų.

Nuolat brangsta ir statybinės medžiagos: pagrindinių jų – medienos, plieno ir cemento – kaina gali šoktelėti.

Didėja ir darbo sąnaudos – tai lemia kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas.

Taigi, jei lauksite, kol sąskaitoje susikaups reikiama suma, turėkite omenyje, kad ateityje numatytiesiems darbams jos gali ir neužtekti.

Tiesa paprasta: pasiėmę paskolą namų atnaujinimui ar remontui dabar pat, užsitikrinsite tikimybę neviršyti suplanuoto biudžeto ir galėsite greičiau mėgautis komfortiškesne kasdienybe labiau Jūsų poreikius atitinkančiame būste.

Paskola namų remontui - Finbee

Paskola būsto remontui: visas procesas

Norėdami gauti paskolą būsto remontui ar renovacijai, turėsite atlikti kelis pagrindinius veiksmus:

 • Įvertinti darbų poreikį: ką konkrečiai norėsite keisti, kokius darbus atliksite; sudarykite arba paslaugų teikėjų būtinai paprašykite reikiamų darbų sąmatos.
 • Nusistatyti biudžetą: paskaičiuokite, kokios sumos reikės, būtinai numatykite ir rezervą netikėtoms išlaidoms (iki 10–20 proc.).
 • Įvertinti skolinimosi galimybes: pasidomėkite skirtingų tipų paskolomis.
 • Pasitikrinti savo kredito reitingą: geras reitingas gali padėti užsitikrinti palankesnes palūkanų normas ir skolinimosi sąlygas.
 • Palyginti skirtingus finansuotojus ir jų pasiūlymus: tai svarbu siekiant rasti geriausius įkainius ir sąlygas. Pavyzdžiui, „Finbee“ palūkanos – ypač konkurencingos, o sąlygos pritaikomos pagal kiekvieno kliento poreikius.
 • Užpildyti paraišką: vėlgi, „Finbee“ užtikrina paprastą ir patogų paraiškų teikimo procesą. Tiesiog reikia užpildyti internetinę formą ir paraišką pateikti ekspertų svarstymui.

Paskola būsto remontui: kiek pinigų optimalu skolintis?

Vieno atsakymo į šį klausimą nėra. Paskolos sumos dydį lemia Jūsų užmojai (ar tai – tik mažo buto kosmetinis remontas, ar didelio namo renovacija), Jūsų finansinė padėtis ir kt. Tačiau būtina apgalvoti kelis svarbiausius punktus:

 • Projekto išlaidos. Įsitikinkite, ar paskola padengs visas laukiančias išlaidas – medžiagas, darbą ir papildomus kaštus.
 • Galimybė grąžinti paskolą. Įvertinkite savo nuolatines pajamas ir išlaidas: tai padės pasirinkti protingą grąžinimo terminą („Finbee“ – nuo 12 iki 84 mėn.).
 • Paskolos sąlygos. Pasirinkite paskolos terminą, kuris subalansuotų mėnesines įmokas su bendromis palūkanų sąnaudomis.

Kodėl verta rinktis „Finbee“ paskolas namų atnaujinimui ir remontui?

„Finbee“ įsipareigoja padėti Jums susikurti svajonių namus patiriant minimalų finansinį stresą. Pasirinkus paskolą namų remontui, Jums bus užtikrinta:

 • konkurencingos palūkanų normos;
 • lanksčios sąlygos, atitinkančios asmens / šeimos biudžetą ir grąžinimo galimybes;
 • paprastas paraiškų teikimo procesas;
 • nenutrūkstamos ekspertų konsultacijos ir pagalba: mūsų komanda padės Jums įveikti kiekvieną skolinimosi proceso etapą – nuo paraiškos užpildymo iki pat paskutinės Jūsų paskolos įmokos.

Taigi, paskola būsto renovacijai – puiki opcija, jei svajojate gyventi patogesniuose ir stilingesniuose namuose, tačiau nenorite kritiškai išeikvoti santaupų. Kai viskas taip sparčiai brangsta, paėmę paskolą dabar, ilguoju periodu netgi galite sutaupyti. Daugiau informacijos apie paskolas namų atnaujinimui ir remontui rasite „Finbee“ interneto svetainėje arba tiesiogiai su mumis susisiekę. Esame tam, kad talkintume Jums kiekviename žingsnyje!

Pasiskolinti – tai lyg įsigyti augintinį, kuriuo reikės rūpintis ne vienerius metus. Todėl prieš priimdami sprendimą gerai jį apgalvokite. Daugiau apie atsakingą skolinimąsi papasakojome mūsų puslapyje.

 

[1]https://www.lb.lt/uploads/documents/files/news/2024_05%20LB%20skaičiavimai%20dėl%20MMA%202025%20m_%202024-05-28%2010_00_red.pdf

[2]https://www.lb.lt/uploads/publications/docs/45216_3a9c60b5d78c64ffd8fa59a1e7ced95a.pdf

Taip pat gali būti įdomu