Paskolos internetu – kaip rasti geriausią kredito pasiūlymą?

Man looking at a laptop and smiling

Turbūt niekam nėra naujiena tai, kad prireikus finansų, pasiskolinti galima ir neišėjus iš namų. Kiekvienas norintis žmogus gali užpildyti paraišką internetu ir kreditą gauti greitai, vos per porą dienų ar tą pačią dieną. Finbee – viena iš lyderiaujančių platformų šiame sektoriuje. Būtent sutelktinio finansavimo paskolos internetu greitai kone visiems klientams gali būti bene naudingiausias sprendimas tada, kai prisireikia papildomų finansų. Bet juk kiekvienas klientas turėtų išsiaiškinti savo poreikius bei rasti tokį pasiūlymą, kuris tinka labiausiai, tiesa? Kaip sužinoti savo poreikius ir atskirti gerą pasiūlymą nuo ne tokio aktualaus? Pasižiūrėkime!

Viskas prasideda nuo to, kaip lengva suprasti informaciją

Lietuvoje veikia bent apie 50 bendrovių, kurios gali teikti vartojimo kreditus. Didžioji dalis jų teikia paslaugas ir internetu. Nors kiekviena iš šių bendrovių siūlo vartojimo kreditus (kas, iš esmės, yra ta pati paslauga), jų požiūriai į klientą negalėtų būti labiau skirtingi.

Pirmasis dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, kuomet jus domina paskolos internetu – informacijos pateikimo būdas bei jo aiškumas. Labai sunku priimti rimtą finansinį įsipareigojimą ten, kur nesuprantate visų niuansų ir detalių. Niekada nedėkite parašo po sutartimi, jeigu nesuprantate kažkurių jos detalių. Taip pat, net neverta gaišti laiko tuose interneto puslapiuose, kur pateikta informacija jums atrodo neaiški ar neišsami.

Esminė ir svarbiausia informacija, kurią turėtumėte rasti paskolos teikėjo interneto puslapyje:

  • kiek minimaliai ir maksimaliai galima pasiskolinti? (paskolos suma);
  • nuo kokios ribos prasideda mėnesio ar metinės palūkanos? (palūkanų norma);
  • kokiam ilgiausiam laikotarpiui galima imti paskolą? (paskolos grąžinimo terminas);
  • kur kreiptis, iškilus klausimams? (kontaktai);
  • kokie mokesčiai taikomi? (administravimo ir kiti).

Kai kurie paskolų teikėjai viską išdėsto labai sausai ir teisiškai. Nors sutartyje viskas turi būti surašyta teisine kalba, daug geriau, kad bent jau interneto puslapyje viską surasti ir suprasti būtų įmanoma kiekvienam klientui. 

Vertinkite palūkanų ir kitų mokesčių balansą

Kuomet rodomos paskolų bendrovių reklamos, vartotojai dažniausiai yra supažindinami su: „sumažėjusiomis palūkanomis“, „mažomis palūkanomis“, „nulinėmis palūkanomis“ ar panašiomis nuolaidomis. Daug kas susigundo tokiais pasiūlymais, nes jiems atrodo, kad šiuo atveju paskolos internetu visiems labiau apsimoka. Tačiau tiesa ta, kad palūkanos (MPN – metinė palūkanų norma) dažniausiai yra tik vienas iš kelių mokesčių, kuriuos mokate, pasiėmę kreditą. Norint rasti geriausią pasiūlymą, reikia įvertinti juos visus.

Didelę dalį vartojimo kredito kainos sudaro vadinamieji administravimo mokesčiai. Šie mokesčiai taikomi beveik visų bendrovių, tik vienur jie mažesni, kitur – didesni. Dar gali skirtis jų skaičiavimo periodiškumas. Pavyzdžiui, vienos bendrovės ima vienkartinį sutarties sudarymo ir administravimo mokestį tuomet, kai tik sudaroma sutartis. Na, o kitos gali skaičiuoti administravimo ar įmokos įskaitymo mokesčius kiekvieną kartą, kai tik darote įmoką. Tad galbūt susimąstėte, kaipgi palyginti mokesčių dydį, jeigu juos bendrovės taiko nevienodai? Laimei, tai yra įmanoma ir tai padaryti leidžia toks dydis, kurį sutrumpintai vadiname BVKKMN. Šis raidžių trumpinys reiškia – Bendroji vartojimo kredito kainos metinė norma. Paprasčiausiai jį būtų apibūdinti kaip visų mokesčių sumą.

Kuo jis naudingas? Ogi tuo, kad kai kada žmonės susižavi pasiūlymais, kur mažos metinės palūkanos (pvz., 1%). Tačiau, imant paskolą, BVKKMN dydis siekia 100%. Tai reiškia, kad palūkanos gal ir mažos, bet administravimo mokesčiai – labai dideli. Akivaizdu, kad tokią paskolą imti nelabai apsimoka.

Finbee puslapyje galite rasti visą aktualią informaciją apie taikomus mokesčius ir BVKKMN.

Pavyzdys: Finbee vartojimo paskolų metinės palūkanos prasideda nuo 7%.

Paskolos internetu paraiškos užpildymo procesas

Kai pateikta informacija pasirodė aiški arba radote atsakymus į klausimus bei teigiamai įvertinote taikomus mokesčius, rodos, pats laikas pildyti paraišką, tiesa? Šis etapas mus veda prie dar vieno patarimo.

Woman looking at a laptop thoughtfully

Visi klientai nori remonto, verslo ar automobilio paskolos internetu greitai. Visi tiekėjai stengiasi automatizuoti procesus ir supaprastinti paskolos gavimo procesą klientams. Tačiau yra tam tikri apribojimai, kurių bendrovės negali pažeisti. Pavyzdys – įstatymai draudžia kreditus suteikti tarp 22 valandos vakaro ir 7 valandos ryto. Tuo metu galbūt net negalėsite pateikti paraiškos arba, jeigu galėsite, bendrovė jos nenagrinės iki artimiausios darbo dienos ryto.

Pats paraiškos pildymo procesas jums turėtų būti aiškiai suprantamas ir lengvas. Viskas prasideda nuo to, kad reikia suvesti savo asmeninius duomenis. Kažkuriame etape (priklauso nuo bendrovės) reikia patvirtinti savo tapatybę. Tai galėsite padaryti su mobiliuoju parašu ir/ar SMART-ID. Paprastai paraiškoje reikia suvesti svarbiausius duomenis apie save, savo pajamas, patvirtinti savo tapatybę ir pateikti paraišką. Pildymas užtruks vos kelias minutes. Darbo valandomis paraišką patvirtins greičiau nei per valandą ir beliks tik sulaukti lėšų pervedimo!  

Sutelktinio finansavimo platformose po paraiškos patvirtinimo prisideda dar vienas etapas – lėšų rinkimas. Skirtingai nei įprastoje paskolų bendrovėje, jums skolina ne įmonė, o investuotojai – kiti žmonės. Šis skolinimo būdas leidžia investuotojams uždirbti iš savo turimų santaupų, o paskolos gavėjams – sutaupyti, nes dažniausiai taikomos mažesnės palūkanos ir žemesni administravimo mokesčiai.

Išskirtiniai paskolos internetu pasiūlymai

Nors jau minėjome, kad kai kada klientai susižavi per reklamas išgirstais pasiūlymais visai be reikalo, reikia paminėti, jog gali būti reklamuojami ir labai geri pasiūlymai. Kuomet jūs ieškote paskolos internetu ilgalaikės vizijos ar rimto tikslo įgyvendinimui (pvz., būsto remontui, automobilio pirkimui, medicininėms išlaidoms, verslo pradžiai), išskirtiniai pasiūlymai gali būti tas dalykas, kuris atskirs prastą pasirinkimą nuo puikaus.

Kaip pavyzdį galima išskirti sumažintas palūkanas, įmokų atostogas (kuomet kurį laiką nereikia mokėti jokių įmokų), mažesnius administravimo mokesčius ir kitas, palankias sąlygas.

Skaidrumas bei paslaugų prieinamumas

Reikėtų dėmesį atkreipti ir į tai, kad dažnu atveju skolinasi žmonės, kurie paskolą ima pirmą kartą. Jie nežino, ko tikėtis iš šio proceso, ir gali priimti pirmą pasitaikiusį pasiūlymą, nes tiesiog nesupras, kuo skiriasi geras ir prastas kredito pasiūlymas.

Bet kuriam vartotojui iš kredito davėjo reikia tikėtis informacijos skaidrumo. Tai reiškia, kad niekuomet nevertėtų pasitikėti tais teikėjais, kur proceso eigoje nuolat atsiranda naujų sąlygų, neaiškiai išdėstomi mokesčiai, jie neproporcingai paauga (nors po mokumo vertinimo gali paaugti, tačiau vis tiek nemalonu) ir taip toliau. Dar vienas pavojaus signalas yra paskolų nesuteikimas jokiems klientams. Omenyje turime tai, kad kai kurios mažesnės kreditų bendrovės gali tam tikrą laiką visai nepriimti naujų klientų. Nepriklausomai nuo to, kiek ir kam norite pasiskolinti, bendrovė tiesiog nenagrinės jūsų paraiškos. Tai pasitaiko retai, bet yra ne vienas atvejis, kuomet žmogus švaisto savo laiką.

Apibendrinimas

Viską apibendrinant, pabrėšime tai, kad geriausios paskolos internetu visuomet bus ten, kur bendrovė aiškiai apibrėžia kredito gavimo sąlygas, siūlo mažiausią BVKKMN, rūpinasi, kad paraiškos pildymo procesas būtų paprastas, bei neslepia nuo jūsų informacijos.

Taip pat gali būti įdomu