Paskolos būsto remontui privalumai: sužinoję juos, iškart apsispręsite, ar verta skolintis

Finbee paskola būsto remontui

Atnaujinti namus daugelis nusprendžiame ne veltui: norime, kad erdvės taptų funkcionalesnės, estetiškesnės. Tačiau net ir nedideliam kosmetiniam remontui reikia lėšų, jau nė nekalbant apie grandiozinę namo ar buto renovaciją: pastaroji kartais atsieina ir penkiaženkles sumas. Taigi, pagalbos ranką ištiesti gali „Finbee“, siūlanti praktiškas ir žmonių poreikius atitinkančias paskolas būstui remontuoti.

Šiuo metu paskola namų remontui yra viena populiariausių. „Skolinimasis namų remontui pradėjo sparčiai augti dar 2023 m. antroje pusėje, kai ženkliai išaugus elektros kainoms bei kitiems energetiniams ištekliams, žmonės suskubo atnaujinti namus, investuoti į sprendimus, leisiančius sutaupyti ateityje“, – pastebi „Finbee“ vadovas Darius Noreika, manantis, kad ši tendencija turėtų išlikti. Beje, „Finbee“ duomenimis, auga ir tokio tipo paskolų dydis: 2023 m. vidutinė paskola būsto remontui siekė 4,7 tūkst. eurų, t. y. lyginant su 2022-aisiais ji šoktelėjo 28 proc.

Taigi, ką svarbu žinoti apie paskolas remontui ir ar apskritai verta jas imti?

Kada ir kodėl žmonėms kyla poreikis renovuoti būstą?

Renovuoti būstą nusprendžiame dėl įvairių priežasčių. Laikui bėgant nusidėvi namų apdaila, pats interjeras morališkai pasensta, nebeatitinka vis augančių technologijų kartos poreikių. Tiesa, kartais prireikia tik smulkių pataisymų (pavyzdžiui, perlakuoti parketines grindis ar pakeisti tapetus), o kartais – kapitalinio remonto, ypač jei būstas nebuvo remontuotas dešimtmečiais.

Dažniausiai didžiausių investicijų reikia:

 • Stogo renovacijai. Seni stogai tampa nesandarūs, praleidžia drėgmę, gali prireikti keisti dalį esamos ar net visą stogo dangą ir laikančiąsias konstrukcijas. Tai vienintelis būdas apsaugoti pastatus nuo nepalankių oro sąlygų.
 • Vandentiekiui renovuoti. Jei vandentiekio sistema kelis dešimtmečius buvo apleista, sudėtinga išvengti vandens nuotėkių, gali pakisti vandens slėgis, dažna problema – ir korozija. Taigi, vandentiekio sistemos atnaujinimas labai svarbus, jei norite vartoti kokybišką vandenį ir nepatirti žalos, jei Jūsų ar kaimynų butas būtų užlietas.
 • Elektros instaliacijai keisti. Pasenusi elektros instaliacija yra ne tik neefektyvi, bet gali kelti pavojų žmonių sveikatai. Laidus, skydelius bei elektros lizdus modernizuoti būtina: kaip sakoma, saugumas – pirmiausia.
 • Remontuoti namo konstrukciją (karkasą), sienas ir pamatus. Laikui bėgant namo pamatai ir visa konstrukcija natūraliai nusėda, namą veikia drėgmė bei kiti aplinkos veiksniai, būdingi gana atšiauriam lietuviškam klimatui. Taigi, laiku suremontuoti namo karkasą ir pamatus labai svarbu siekiant išsaugoti tiek patį namą, tiek ir jo vertę.
 • Langams ir durims. Seni langai ir durys laikui bėgant praranda sandarumą, tad didėja šildymo kaštai. Juos pakeitus namai tampa energiškai efektyvesni, gražesni.

Namų erdvių optimizavimas

Kintant šeimos sudėčiai ar jos narių poreikiams (pavyzdžiui, šeimai pagausėjus, vaikams išsikrausčius ir pradėjus savarankišką gyvenimą, pasikeitus gyvenimo būdui, pavyzdžiui, pradėjus dirbti namuose) dažnai prireikia pertvarkyti arba padidinti (o gal atvirkščiai – sumažinti) erdves arba pakeisti, pritaikyti jų paskirtį:

 • Gyvenamosios erdvės padidinimas. Galima įrengti naujus miegamuosius, vonios ar vaikų kambarius. Visa šeima jaučiasi komfortiškiau, mažiau susigrūdusi.
 • Nenaudojamų patalpų įrengimas. Pertvarkant namus galima susikurti patrauklią svetainės ir virtuvės zoną, kurioje laiką malonu leisti visai šeimai. Taip pat galima produktyviau išnaudoti sandėliukus, rūsius ar palėpes, paverčiant juos gyvenamaisiais kambariais.
 • Namų pritaikymas pagal specialiųjų poreikių turinčius žmones. Gali tekti namuose įrengti platesnes duris, vonią pakeisti dušo kabina ir kt.
 • Namų pritaikymas darbui ar mokymuisi. Šiuo metu vis daugiau žmonių dirba nuotoliniu būdu, pasirenka internetinius kursus, mokymus, pamokas ir kt. Taigi šeimoms tenka įsirengti darbo kambarius arba darbo zonas su rašomaisiais stalais, biuro kėdėmis ir kitais būtinais baldais.

Paskola būsto remontui - Finbee

Energinis efektyvumas

 • Namo fasado šiltinimas. Tinkamai izoliavus pastatą, pakeitus langus ir duris, įsirengus tinkamą šildymo / vėsinimo sistemą galima ženkliai sumažinti šilumos nuostolius žiemą bei apsaugoti namus nuo karščio vasarą.
 • Saulės elektrinės bei atsinaujinanti energetika. Saulės kolektorių ar kitų atsinaujinančios energetikos šaltinių įrengimas sumažins priklausomybę nuo energijos tiekėjų, nuolatines energijos sąnaudas ir, žinoma, sąskaitas.

Estetiniai namų atnaujinimai

 • Virtuvės ir vonios kambarių modernizavimas: virtuvėse ir vonios kambariuose technologijos pritaikomos bene sparčiausiai.
 • Eksterjero pokyčiai: galima pakeisti namo dailylentes, perdažyti išorines sienas, galiausiai, sutvarkyti aplinką: iškloti kiemą trinkelėmis, įsirengti automatinius vartus ir kt.
 • Interjero dizaino elementai: perdažius sienas, pakeitus ar atnaujinus grindis ar įsigijus modernius šviestuvus paprasta susikurti interjerą, atspindintį šiuolaikinio stiliaus tendencijas.

Namo vertės auginimas

Strateginė renovacija gali padidinti namo rinkos vertę. Virtuvės ir vonios kambario renovacija iš esmės suteikia didžiausią investicinę grąžą – šias erdves namų pirkėjai įvertina pirmiausia. Dažniausiai investuojama į:

 • Išmaniųjų namų technologijas: įdiegus išmaniuosius prietaisus ir sistemas – termostatus, saugos sistemas, energiją taupyti padedančius prietaisus ir kt. – namus parduoti bus kur kas lengviau.
 • Modernų, neutralų dekorą. Pavertus namų interjerą nuosaikesniu, neutralesniu (pavyzdžiui, perdažius ryškių spalvų sienas, pakeitus baldus), taip pat galima sulaukti didesnio pirkėjų susidomėjimo.

Kodėl verta imti paskolą namų atnaujinimui ir remontui?

Vis daugiau žmonių renkasi tarpusavio skolinimo platformą „Finbee“ ir paskolas būsto remontui čia renkasi dėl šių priežasčių:

Finansavimas čia ir dabar: paskola namų remontui įgalina žmones veikti ir nedelsiant pradėti remontą, netaupant jam metų metus;

Patrauklios skolinimosi sąlygos: nedidelės ir fiksuotos palūkanų normos, mažos mėnesio įmokos, aiškios sąlygos be jokių paslėptų punktų ir mokesčių, o paskolą visuomet galima grąžinti anksčiau, išvengiant papildomų mokesčių;

Efektyvesnis biudžeto valdymas: paskola gali padėti geriau kontroliuoti biudžetą, nes gaunate fiksuotą sumą ir tiesiog nelieka galimybių per daug išlaidauti.

Skolina žmonės: „Finbee” yra tokia platforma, kurioje už nedideles palūkanas skolina ne finansų institucijos, o paprasti žmonės, tokie, kaip ir Jūs.

Paskola namų renovacijai: kokie esminiai jos privalumai?

Padengiamos brangių darbų išlaidos. Namo renovacijai, pavyzdžiui, fasado šiltinimui ir apdailai, stogo keitimui, prireiks didelių sumų. Paėmę paskolą renovacijai, neišleisite visų asmeninių santaupų, tad nejausite įtampos, finansinio nesaugumo, kad likote visiškai tuščiomis kišenėmis ir nebegalite padengti netikėtų išlaidų.

Jokio gyvenimo amžinai besitęsiant įrengimui arba „ant dėžių“. Planų visi turime daug, bet, vieną dieną pinigams pasibaigus, idėjos, ką ir kaip darysime, pakimba ore. Pasiskolinus namų renovacijai, tos dėžės su neišpakuotais daiktais ir miegojimas ant betoninių grindų numesto čiužinio tampa praeitimi. Pagaliau galite džiaugtis visiškai funkcionaliomis erdvėmis.

Asmeninės erdvės kūrimas, gyvenimo kokybės gerinimas. Namai – tai ne tik vieta, kurioje pietaujame ir ilsimės: tai asmeninė šventovė, užuovėja, kur atsipalaiduojame ir kuriame prisiminimus. Paėmę paskolą būsto remontui, namus pritaikysite pagal savo poreikius: įsirengsite prabangų vonios kambarį ar jaukią virtuvę, svetainę, kurioje laiką bus malonu leisti ne tik visai šeimai, bet ir svečiams.

Išaugusi būsto vertė: renovacija gali padidinti Jūsų namų rinkos vertę ir padėti didinti pajamas (pavyzdžiui, paėmę paskolą būsto remontui bei renovacijai galėsite seną paveldėtą butą renovuoti ir jį išnuomoję gauti stabilias pajamas).

Pasitenkinimas ir komfortas susikūrus svajonių būstą. Pagaliau susikursite savo svajonių namus, atspindinčius Jūsų dievinamą interjero stilių, pomėgius ir gyvenimo būdą.

Paskolų būsto remontui refinansavimas

Jei turite paskolą būsto remontui, visuomet galite pasitikrinti, ar galite sumažinti mokamą mėnesio įmoką. Tarpusavio platformos Finbee“ duomenimis, vis daugiau klientų kreipiasi dėl brangių paskolų refinansavimo. Praktika rodo, kad didžioji dauguma Finbee“ klientų sutaupo. Kai kurie moka net 50 % (perpus) mažesnę mėnesio įmoką. Beje, jei turite kelias paskolas (pavyzdžiui, paskola būsto remontui, automobiliui ar vartojimo paskola), „Finbee“ gali refinansuoti jas visas. Sujungę visas savo paskolas į vieną, ne tik galite sumažinti mokamą mėnesio įmoką, bet ir palengvinti paskolų administravimą – mokėti tik vieną mėnesio įmoką Jums patogiu metu.

Laikas nuo laiko pasiskoliname kone visi – tai daro tiek verslai, tiek ir pasiturintys žmonės. Svarbu, kad įsipareigojimai neviršytų mūsų galimybių, o gauti pinigai padėtų tobulėti, pagerintų gyvenimo kokybę, bet neapsunkintų jo. Todėl, prieš priimdami sprendimą, gerai jį apgalvokite. O, prireikus pagalbos, visuomet kreipkitės į Finbee“ specialistus ar paprasčiausiai ir nemokamai pasitikrinkite savo galimybes užpildę paprastą paraišką www.finbee.lt.  

Taip pat gali būti įdomu