Paskola automobiliui – svarbiausi privalumai, lyginant su lizingu, apie kuriuos verta žinoti!

Lietuvos keliuose iš viso yra daugiau nei 1,5 mln. transporto priemonių. Toks didelis autoparkas reiškia didelę paklausą automobiliams. Tačiau juk pirkti iš santaupų – sudėtinga ir ne visada įmanoma. Dėl to yra tokie sprendimai kaip paskola automobiliui. Finansuoti norimos transporto priemonės pirkimą leis kreditas, kuris yra lankstus būdas įsigyti tokį automobilį, kokį norite, be didelių kliūčių. Šiame straipsnyje mes apžvelgsime tai, ką svarbiausio vartotojai turėtų žinoti apie paskolą automobiliui!

Visų pirma, paskola automobiliui – be pradinio įnašo

Didelis iššūkis, kylantis automobilį pirkti lizingu norintiems vartotojams – pradinio įnašo surinkimas. Tokia didelė vienkartinė įmoka nėra tai, ką kiekvienas gali sau leisti. Imant paskolą automobiliui, pradinio įnašo nereikia.

Paprastai pradinis įnašas sudaro bent 10% bendros automobilio vertės. Sutaupytą sumą galima skirti: remontui, patobulinimams, registracijos ar kitų mokesčių mokėjimui, draudimo polisui bei bet kuriai kitai reikmei, susijusiai su automobiliu. 

Tad, jeigu pasirenkamas paskola, nebūtina eikvoti nuosavų santaupų. Galite patogiai suplanuoti paskolos grąžinimą ir kas mėnesį mokėti fiksuoto dydžio įmokas be jokių didelių vienkartinių mokėjimų. Jeigu nuspręsite tai padaryti, paskolą galėsite grąžinti ir anksčiau laiko, dažnai ir be papildomų mokesčių (priklauso nuo sutarties sąlygų).

Pretty young woman standing next to a salesman at a dealership and holding the keys to her new car

Finansuoti galima visą automobilio vertę ar net dar daugiau

Dar vienas didelis trūkumas, kuriuo pasižymi lizingo paslauga – finansuoti galima tik dalį perkamos transporto priemonės vertės. Paprastai lizingo kompanijos finansuoja 80-90% galutinės automobilio pirkimo sumos. Likusią dalį reikia įnešti kaip pradinį įnašą. Ir nors būtų galima tai priskirti prie mūsų anksčiau minėto punkto, paaiškinsime, kodėl tai sukuria papildomų rūpesčių bei nusipelno atskiro paminėjimo.

Pradinio įnašo surinkimas yra vienas rūpestis. Tačiau automobilio pirkimo procesas nesibaigia tik gavus raktelius bei sėdus už vairo. Transporto priemonę reikia įregistruoti, sumokėti taršos bei registracijos mokesčius, gauti registracijos numerius, praeiti techninę apžiūrą, apdrausti, galbūt net ir suremontuoti arba, pvz., pakeisti padangas. Visa tai kainuoja, o remonto ar kai kurių kitų išlaidų kai kada neįmanoma numatyti.

Lizingas palieka šių problemų sprendimą jūsų atsakomybėje. Na, o štai paskola automobiliui leidžia pasiskolinti 100% perkamo automobilio vertės ar net daugiau. Dėl šios priežasties, pasiskolinę lėšų, turėsite pakankamai jų ne tik nupirkti transporto priemonę, bet ir pasirūpinti vėliau atsirandančiomis planuotomis ar neplanuotomis išlaidomis.

Greita paskola suteikiama per 15-30 minučių

Bene didžiausias privalumas, kuriuo pasižymi paskolos automobiliui, yra tai, jog tai yra greita paskola. Užpildyti paraišką kreditui gauti – galima internetu. Paraiškos formos yra nesudėtingos, lengvai suprantamai pateikiama visa svarbiausia informacija. Po to, kai užpildote duomenis ir perduodate paraišką vertinimui, kreditų bendrovės specialistai ją peržiūrės. 

Įvertinus kliento mokumą, priimamas sprendimas. Jeigu paraišką nusprendžiama tenkinti ir klientui kreditas suteikiamas – belieka tiesiog pasirašyti sutartį. 

Paraiškos vertinimui paprastai pakanka ir keliolikos minučių. Pinigai po patvirtinimo į sąskaitą pervedami labai greitai. Dėl to yra ne vienas atvejis, kuomet ryte paraišką pateikę klientai, dienos pabaigoje jau turi įsigiję automobilį.

Lizingo paslauga yra daug sudėtingesnė (šiuo aspektu). Pirkėjui reikia gauti daugiau dokumentų, ilgiau trunka mokumo vertinimas.

Pirkti galima iš fizinių ir juridinių asmenų

Kuomet perkate lizingu, yra ne vienas reikalavimas, kurį lizingo bendrovė gali kelti pirkimo procedūrai. Pirkti dažnai galima tik iš oficialaus pardavėjo (įmonės), automobilis turi praeiti brangią serviso patikrą ir kita.

Dėl to transporto priemones lizingu labai retai parduoda fiziniai asmenys. Su paskola tokių problemų nėra, kadangi jūs gaunate lėšas ir jūs galite spręsti, iš ko pirkti. Tiesą pasakius, automobilį su paskola galima įsigyti ir užsienyje, pirkti daužtą transporto priemonę iš JAV. Beveik nėra apribojimų įsigijimo procesui, dėl ko palengvėja paieškos procesas bei prasiplečia paieškos laukas toms transporto priemonėms, kurias įsigyti galite.

Palūkanos ar kitos kredito gavimo sąlygos nesikeis dėl to, kad perkate iš vieno pardavėjo, o ne kito.

Galima neskubėti

Paskola automobiliui paprastai suteikiama gana ilgam laikotarpiui. Tai reiškia, kad gavę lėšas į savo banko sąskaitą, jomis pasinaudoti galėsite kada norite, t. y. automobili įsigyti jau šiandien ar po kurio laiko.

Pasirinkus lizingo paslaugą, jūs jau turite būti nusprendę ir išsirinkę konkretų automobilį. Jo keisti nebegalima. Paskola suteikia laiko praplėsti paieškas ir rinktis daug laisviau, neapribojant savęs nei modeliais, nei pagaminimo metais, kėbulo tipais, spalvomis, kuro tipais ir kitais kriterijais. 

Tapsite ir būsite savininku nuo pirmos dienos

Kaip ir pirkdami transporto priemonę nuosavomis lėšomis, taip ir pasinaudoję paskola – nuo pirmos akimirkos tampate jos savininkais. Jeigu renkatės lizingą, tuomet būsite valdytojais, o savininku iki sutarties pabaigos bus lizingo kompanija. Turto valdytojas nuo savininko ženkliai skiriasi.

Valdytoją lizingo kompanija įgalioja naudotis transporto priemone, tačiau atitinkamai laikantis sutartyje numatytų sąlygų. Tai gali reikšti daugybę dalykų. Tačiau lizingo sutartyje dažniausiai nurodoma:

  • Transporto priemonę privaloma remontuoti ir aptarnauti tik autorizuotuose servisuose;
  • Transporto priemonė negali būti naudojama komerciniais tikslais (jeigu lizingu naudojasi privatus asmuo);
  • Transporto priemonės negalima ekstensyviai modifikuoti (pvz., variklio galios didinimas, perdažymas, detalių keitimas);
  • Negalima viršyti sutartyje numatyto kilometražo. 

Su paskola automobiliui nė vienas iš šių faktorių nėra kliūtis. Galite tapti pavėžėjais, remontuoti nuosavame garaže, keisti bet kuriuos komponentus, važiuoti 1,000 ar 100,000 km. 

Happy man and woman with car key hugging

Pažeidimai ir susidėvėjimas – ne problema

Ypač, jeigu planuojate naujo automobilio įsigijimą su intencija važinėti daug arba net naudoti jį darbui, susidėvėjimo bei pažeidimų rizika tikrai verčia susimąstyti. 

Jei pasirinkote lizingą su likutine verte, dauguma lizingo kompanijų jus laikys atsakingu už tai, kas, jų manymu, yra pernelyg didelis arba neproporcingas susidėvėjimas. Už tai reikės sumokėti papildomai. Kadangi turite pasirinkimą po lizingo sutarties su likutine verte, transporto priemonės ir nepirkti, bendrovė yra numačiusi tam tikrą susidėvėjimo lygį, kuris laikomas priimtinu.

Paėmus paskolą, tokių problemų nebus, kadangi savininkas – jūs!

Lengviau keisti transporto priemonę

Paimkime pavyzdį. Tarkime, kad vartotojas pasinaudojo paskola automobiliui ir įsigijo naują transporto priemonę su kreditu 5 metų laikotarpiui. 

Po 2 metų įvyko šeimos pagausėjimas ir automobilis pasidarė kiek ankštokas – reikia naujo ir didesnio. Galima turimą automobilį parduoti ir grąžinti paskolą bei ruoštis naujo automobilio pirkimui. Viskas labai paprasta! Tarpusavio skolinimo platformoje Finbee“ paskolą galėsite iš anksto grąžinti nemokamai.

Jeigu ėmėte lizingą, tai nėra taip lengva. Visų pirma, jūs negalėsite automobilio parduoti be lizingo kompanijos sutikimo. Ji gali tokio ir neduoti. Dėl to procesas prailgsta ir apsunksta. 

Apibendrinimas

Taigi, kaip matote, automobilio paskola yra finansiškai lankstesnis sprendimas beveik visais aspektais. Jūs nesusiduriate su apribojimais dėl automobilio naudojimo. Nereikia jokio pradinio įnašo, pažeidimus taisyti ir remontą bei modifikacijas galite atlikti sava nuožiūra ten, kur norite. „Finbee“ galės jums pasiūlyti bene geriausias paskolos automobiliui sąlygas. Lanksčios ir prie jūsų pritaikytos sutarties sąlygos garantuoja maksimalią naudą perkant transporto priemonę. Užsukite ir užpildykite paraišką internetu!

Taip pat gali būti įdomu