Paskola automobiliui: kokius aspektus reikėtų įvertinti prieš ją imant?

paskola automobiliui - Finbee

Jei galvojate apie komfortiškesnį ir patikimesnį automobilį ir turimų santaupų jam nepakanka, apsvarstykite paskolą automobiliui. Nors kai kurie vartotojai paskolas vertina atsargiai ar juos net kausto baimė skolintis, paskola turi daugybę privalumų, todėl daugeliui žmonių tai yra perspektyvus ir naudingas pasirinkimas.

Kaip teigia „Finbee“ vadovas Darius Noreika, paskolų automobiliui įsigyti dalis nuo visų išduodamų paskolų išaugo nuo 2023 metų pradžios. Tą galėjo lemti dar 2020 m. prasidėjusi lustų krizė, kuri stipriai paveikė naujų automobilių rinką. Šiuo metu nebėra problemos užsisakyti naują automobilį, todėl, tikėtina, dėl to išaugus pasiūlai naudotų automobilių rinkoje, dalis žmonių gali lengviau įsigyti naudotus automobilius. Kita vertus, kadangi automobilių kainos šiek tiek augo, tai galimai paskatino gyventojus aktyviau skolintis.

Taigi, apžvelgiame kelis pagrindinius aspektus, kuriems verta skirti dėmesio prieš apsisprendžiant imti paskolą automobiliui.

1. Asmeninių finansų valdymas 

Prieš svarstant imti paskolą automobiliui, labai svarbu įvertinti savo finansinę padėtį. Laimei, paskola automobiliui suteikia galimybę lanksčiai išdalyti transporto priemonės kainą į numatyto dydžio mėnesinius mokėjimus: galite įsigyti automobilį keliais nuliais nesumažinę sumos savo banko sąskaitoje. Užuot mokėję visą sumą iš anksto, dalį savo pajamų galite skirti paskolai. Tiesiog įsitikinkite, kad galėsite grąžinti paskolą ir įmokos neskatins apriboti kasdienių poreikių.

2. Palūkanos, jų normos ir paskolos sąlygos

Palūkanos lemia bendrą paskolos automobiliui kainą. Taigi, pirmiausia apžvelkite ir palyginkite skirtingų finansuotojų taikomas palūkanų normas bei kitus mokesčius, o taip pat ir tai, kokią sumą galite pasiskolinti. Rekomenduojame rinktis finansų partnerį, kurio pagalba galėsite lengviau suvaldyti savo finansinius įsipareigojimus gavę profesionalų ir tik Jums tinkantį paskolos sprendimą. Tinkamas finansų partneris Jums visuomet parinks Jums labiausiai tinkantį išsimokėjimo terminą, kasdienių išlaidų nevaržantį mėnesio mokėjimų planą.

3. Galimybė įsigyti geresnę transporto priemonę

Pasirinkę paskolą automobiliui, turėsite daugiau pasirinkimo laisvės: natūralu, kad iš santaupų tik nedaugelis gali įsigyti kokybiškesnį kasdienių kelionių partnerį – automobilį. Jums neteks apsiriboti naudotu ar pigesniu automobiliu: paskola suteikia galimybę apžiūrėti naujas ar kokybiškesnes transporto priemones, kurios gali labiau atitikti Jūsų poreikius. Naujesni automobiliai yra saugesni, rečiau genda, naudoja mažiau kuro, daro mažesnį poveikį aplinkai ir leidžia mėgautis vairavimo patirtimi. Tad investuodami į geresnį ir naujesnį automobilį galite ne tik pagerinti savo kelionės kokybę, bet ir sutaupyti – tiek išlaidų kurui, tiek sumažinti žalą gamtai.

vyras vairuoja mašiną nusipirkęs ją su paskola automobiliui

4. Bendrosios automobilio išlaidos

Būtina įvertinti ne tik automobilio kainą ir paskolos įmokas, bet ir kitus niuansus.

  • Atsižvelkite į transporto priemonės degalų naudojimo efektyvumą.
  • Kokios priežiūros išlaidos numatomos?
  • Kokios draudimo kainos?
  • Koks galimas nusidėvėjimas laikui bėgant?

Kai kurių automobilių priežiūros ar draudimo išlaidos gali būti didesnės, o tai gali turėti įtakos ir Jūsų biudžetui. Kitos galimos išlaidos, kurios didina bendras nuosavybės sąnaudas, apima parkavimo mokesčius, bet kokius patobulinimus ar priedus ir kt.

5. Automobiliui taupyti neprireiks ilgus mėnesius

Daugeliui žmonių automobilis yra būtinybė kasdieniame gyvenime, nesvarbu, ar reikia nuvažiuoti į darbą, ar tvarkyti reikalus, ar išsiruošėte į kelionę. Paėmę paskolą automobiliui, iš karto gaunate patikimą susisiekimo priemonę ir galite nedelsdami vykdyti savo įsipareigojimus.

6. Išsaugosite juodai dienai skirtas santaupas

Pasirinkę paskolą automobiliui, galite išsaugoti savo santaupas netikėtoms išlaidoms, o ne išleisti jas transporto priemonei įsigyti. Tai užtikrina, kad netikėtose situacijose visada turėsite sprendimą ir gelbėjimosi ratą, suteikiantį Jums ramybę ir finansinį saugumą.

Paskola automobiliui gali būti pritaikyta atsižvelgiant į Jūsų finansinę situaciją ir tikslus. Pagal biudžetą ir pageidavimus galite pasirinkti paskolos terminą, atitinkantį Jūsų poreikius: trumpesnį, jei paskolą norite grąžinti greičiau, ar ilgesnį, jei tikitės mažesnių mėnesio įmokų. Šis lankstumas leidžia suderinti paskolą su finansiniais tikslais.

7. Jei jau esate paėmę paskolą automobiliui, dar kartą peržvelkite sąlygas ir pasidomėkite refinansavimu

Dar viena galimybė – automobilio paskolos refinansavimas. Jeigu kitas finansuotojas Jums suteikė brangią paskolą, ją visuomet galite perkelti į kitą finansų bendrovę ir mokėti mažesnes paskolos įmokas. Šiuo metu stebime gan ryškią tendenciją – gyventojai itin aktyviai refinansuoja kitose finansų įstaigose turimas paskolas. Refinansavimo mastai išaugo bene 50 proc. Tai, anot „Finbee“ vadovo D. Noreikos, parodo didėjantį žmonių finansinį raštingumą – jie, suprasdami, kad turima vartojimo paskola ar kita paskola kelia per didelę finansinę naštą, domisi, kaip galima sutaupyti.

Apibendrinant galima teigti, kad paskolos automobiliui – tai ne tik transporto priemonės pasirinkimas ir sutikimas su reguliariomis įmokomis. Norint priimti pagrįstą sprendimą, atitinkantį Jūsų finansinę gerovę, labai svarbu atidžiai apsvarstyti biudžetą, palūkanų normas, paskolos sąlygas ir bendras išlaidas. Atsakingai įvertinę visus su paskola susijusius aspektus, galite drąsiai džiaugtis savo naujuoju automobiliu, kartu išsaugodami ir finansinį stabilumą.

Taip pat gali būti įdomu