Nemokamoms paskoloms – virš 200 nukentėjusių įmonių paraiškų, fondą papildė beveik 500 privačių investuotojų

Gruodžio pabaigoje sutelktinio finansavimo platformai „Finbee Verslui“ paskelbus paramos iniciatyvą, skiriant pandemijos paveiktam smulkiam ir vidutiniam verslui (SVV) 300 tūkst. eurų nemokamų paskolų, į platformą kreipėsi virš 200 įmonių. Iniciatyva sulaukė ir privačių investuotojų palaikymo – 460 asmenų prisidėjo prie nemokamų paskolų savo lėšomis, taip paskolų fondą padidindami per 20 000 eurų.

„Privačių investuotojų atsiliepimas į iniciatyvą labai įkvepiantis. Tai realus pavyzdys, kad verslo bendruomenė šios krizės metu subrendo ir susitelkė, o filosofija „kiekvienas pats už save“ likusi labiau praeityje. Pradžioje skelbėme, kad nemokamas verslo paskolas galės gauti apie 50 mūsų šalyje veikiančių SVV įmonių, bet dabar jau aišku, kad nemokamų paskolų kiekis bus didesnis, kadangi privatūs investuotojai aktyviai prisideda prie paramos nukentėjusiam verslui“, – sako „Finbee Verslui“ vadovas Audrius Griškevičius.

Privatiems investuotojams finansuojant iki pusės paskolų sumos, A.Griškevičius skaičiuoja, kad galutiniame etape gali būti išduota apie 80 nemokamų paskolų.

Iš šiuo metu gautų virš 200 paraiškų didžioji dalis dar vertinamos. Sutelktinio finansavimo platforma jau išmokėjo 14 paskolų, kurių bendra suma siekia bene 89 tūkst. eurų.

„Aktyviausiai kreipiasi tos įmonės, kurios, ne paslaptis, labiausiai nukentėjo nuo pandemijos padarinių. Tai – kelionių agentūros, restoranai, privačios mokyklos, batų, aprangos parduotuvės. Ne kartą pabrėžėme, kad mūsų tikslas – ne tik suteikti pagalbą šiuo vis dar sunkiai prognozuojamu laikotarpiu, bet kartu ir paskatinti verslininkus drąsiau galvoti apie ateitį, tinkamai pasiruošti veiklos atnaujinimui, dar efektyvesniam darbui ar plėtrai. Juk sunkmečiui pasibaigus greičiau atsigaus tie, kurie bus geriau pasiruošę“, – sako „Finbee Verslui“ vadovas A.Griškevičius.

Jis sako, kad verslai, pretenduojantys į nemokamą finansavimą, dažniausiai nurodo, kad skirs jį įrangai ar asortimentui atnaujinti bei užbaigti pradėtus įgyvendinti projektus.

„Finbee Verslui“ primena, kad vienos paskolos suma turi būti 5-7 tūkst. eurų. Vertinant įmonės galimybes pasiskolinti, atsižvelgiama į veiklos rezultatus iki lapkričio 7 d., t. y. šalyje paskelbto antro karantino.

Paskola teikiama 6 mėnesių laikotarpiui be grąžinimo grafiko. Tai reiškia, kad vėliausiai po pusmečio reikės grąžinti tokią sumą, kuri buvo suteikta.

 

Nemokamas finansavimas bus teikiamas iki tol, kol bus išnaudotas visas pagalbos biudžetas: 300 tūkst. eurų, kuriuos skiria „Finbee Verslui“, ir papildomos privačių investuotojų lėšos arba iki kol galios visuotinis karantinas.

Prisidėti prie SVV įmonėms skirtos pagalbos gali visi sutelktinio finansavimo platformoje registruoti investuotojai.

Įmonės, norėdamos pateikti paraišką nemokamai finansinei pagalbai gauti, turi prisijungti prie „Finbee Verslui“ platformos. Specialistai, įvertinę konkretaus verslo finansavimo galimybes, informuos apie finansavimo sprendimą.

„Finbee Verslui“ primena, kad įmonės taip pat gali kreiptis ir dėl paskolų pagal lengvatinio finansavimo priemonę „Avietė“.

Taip pat gali būti įdomu