Kokią įtaką augančios kainos turi klientų vertinimui?

 

Sveiki,

turbūt kiekvienas mūsų pastaruoju metu neišvengė susidūrimo su augančių kainų tema. Kaip aukštos energetikos kainos veikia mūsų skolininkų vertinimą?

Ką keitėme vertinimo strategijoje?

Finbee Vartojimo paskolos
Vartojimo paskolos

Dar kruopščiau atsirenkame paskolų gavėjus – jei klientas gauna mažas pajamas, konservatyviau įvertiname pragyvenimui liekančią pajamų dalį ir, nors formaliai paskolinti galėtume, paraišką atmetame. Taip apsaugome ne tik investuotojus, bet ir paskolos gavėją, kuris dėl per didelių finansinių įsipareigojimų prasidėjus šildymo sezonui gali susidurti su sunkumais.

Finbee Verslo paskolos
Verslo paskolos

Kolkas esamų klientų mokumas išlieka nepakitęs. Nepaisant to, sugriežtinome klientų atrankos kriterijus. Ypatingą dėmesį skiriame sektoriaus rizikai – netolimoje ateityje tikimės augsiančių vėlavimų gamybos, apgyvendinimo ir maitimo, bei didmeninės prekybos sektoriuose ir šias įmones vertiname konservatyviau.

 Finbee komanda
Stipriname komandą

Nuo pat mūsų veiklos pradžios atsakingai žiūrime į paskolų paraiškų vertinimą. Esame atsakingi už mūsų investuotojų pinigus. Siekdami turėti daugiau resursų nuodugniam naujų paskolų paraiškų vertinimui, stipriname kredito rizikos vertintojų komandą.

Taip pat ruošiamės galimam vėluojančių klientų skaičiaus augimui ir plečiame skolų išieškojimo komandą. 

Finbee asmeninė garantija
Papildomos užtikrinimo priemonės

Gurmaniško maisto parduotuvė The Meat Point yra senas mūsų klientas. Įmonė valdo dvi parduotuves Vilniuje ir Kaune, bei prekiauja savo internetinėje parduotuvėje.

Įmonė pastaruoju metu sparčiai augo ir skolinasi apyvartinių lėšų papildymui. Ženklią dalį turimų paskolų įmonė padengė vėluodama, tad, siekdami užtikrinti investuotojų lėšų saugumą be asmeninės garantijos paskolai taip pat įmonės paprašėme hipoteka įkeisti du automobilius, kurių rinkos vertė yra apie 43.000 Eur (58% LTV).

Rinkos vertę nustatėme Emprekis autotransporto įmonių bazėje ir vertę papildomai sutikrinome su automobilių skelbimuose skelbiamomis kainomis.

Simas.

Taip pat gali būti įdomu