Kaip veikia asmeninė garantija?

Dažnai sulaukiame klausimų kaip veikia verslo paskolų garantija, tad norėčiau pasidalinti atsakymais į dažniausiai užduodamus klausimus.

Ar garantija yra žodinis pažadas?

Garantija yra savarankiška garantuojančio asmens prievolė už paskolą. Garantijos sutartį garantuojantis asmuo pasirašo elektroniniu parašu.

Ar asmeninė garantija veikia?

Nutraukus paskolos sutartį su įmone, kreipiamės į teismą dėl išieškojimo tiek iš įmonės, tiek iš garantavusio fizinio asmens. Teismui patenkinus ieškinį, vykdomasis raštas išduodamas išieškojimui tiek iš įmonės, tiek iš fizinio asmens, tad verslo paskola iš dalies primena vartojimo paskolą, nes už paskolą atsakingas ir fizinis asmuo.

Kas atsitinka, jei įmonė bankrutuoja?

Įmonės bankroto atveju, išieškojimą vykdome iš garantavusio fizinio asmens. Esame turėję atvejų, kai įmonė veiklos toliau nebevykdo, tačiau investuotojai to net nepastebi, nes visas įmokas pagal grafiką padengia garantavęs asmuo.

Ar vertinamas garanto mokumas?

Kiekvieną garantą kruopščiai tikriname – vertiname pajamų tvarumą SoDra sistemoje ir kredito istoriją Creditinfo duomenų bazėje. Investuotojų pinigų saugumas mums yra labai svarbus – jei garantas neatitinka mūsų kriterijų, paskolos įmonei neišduodame. Nuo 2019 m. vasaros, kai pradėjome vesti šią statistiką – nesuteikėme daugiau nei 1.5 mln. Eur paskolų dėl netinkamo garanto.

Ar galėčiau pamatyti kaip atrodo garantijos sutartis?

Žinoma, paspaudę ant šios nuorodos galite pamatyti garantijos šabloną.

Asmeninė garantija Finbee

Simas.

Taip pat gali būti įdomu