Kaip vertinama skolininkų reputacija?

Verslo klientų reputacija yra svarbi kredito rizikos vertinimo dalis. Norėčiau pasidalinti trumpa įmonės vertinimo istorija ir liepos mėnesio rezultatais.

Per gerai, kad būtų tiesa?

Šią savaitę gavome įmonės paraišką. Įmonės pajamos yra augančios, veikla – itin pelninga, tarp klientų – gerai žinomas prekybos centras ir konservuotų prekių gamintojas. Įmonė įsipareigojimų beveik neturi, pagal akcininkus ir įmonės vadovą susijusių įmonių taip pat nėra. Tad kilo klausimas, dėl ko įmonei prireikė pagal įmonės apyvartas mažos 50.000 Eur sumos apyvartinėms lėšoms?

Pasitelkus Google paiešką tarp paveikslėlių radome įmonės logotipą kone identišku pavadinimu, veikla taip pat ta pati. Vienintelis skirtumas – įmonė restruktūrizuojama, skolinga SoDrai ir kitiems kreditoriams šešiaženklę sumą ir turi turto areštų. Mūsų vertinimu, tai yra kompanija – feniksas, skirta perkelti likviduojamos kompanijos turtą naujai įmonei išvengiant skolų grąžinimo. Kredito paraišką atmetėme.

Skolininkų reputacijos vertinimas | Finbee


Mūsų liepos išieškojimo rezultatai

Sėkmingas išieškojimas iki teismo sprendimo

Aktyviai dirbame su vėluojančiais skolininkais, o pažadų nesilaikant – kreipiamės į teismą. Šį mėnesį dvi vėluojančios susimokėti įmonės gavo teismo pranešimą ir grąžino daugiau nei 32.000 Eur iki teismo sprendimo.

Augantys išieškojimai iš privačių asmenų

Liepos mėnesį iš fizinių asmenų išieškojome trečdaliu daugiau nei birželį –  68.204 Eur (2.65% nuo visų nemokių paskolų).

Solidus verslo paskolų išieškojimas

Liepos mėnesį išieškojome 12.441 Eur (2.20% nuo visų nemokių paskolų) verslo paskolų.

Mielai aptarčiau turimus pastebėjimus ar klausimus. Pokalbiui su manimi laiką galite rezervuoti paspaudę šią nuorodą.

Simas.

Taip pat gali būti įdomu