Kaip gauti finansavimą verslui?

Kaip gauti finansavimą verslui - Finbee

Verslo finansavimas – esminis įmonės augimo ir tvarumo komponentas. Pasirinkę tinkamą verslo finansavimo šaltinį, įgysite galią efektyviai panaudoti lėšas, drąsiau investuosite ir apskritai įpūsite verslui gyvybingumo.

Taigi, kokių apskritai galimybių turi verslas, ieškantis paskolos verslui? O kaip padėti patenkinti verslo poreikius ir spręsti finansines problemas gali „Finbee“? Galbūt iškalbingas pasirodys faktas, jog „Finbee Verslui“ 2023 m. smulkioms ir vidutinėms įmonėms suteikė net 1 288 paskolas, o bendra jų vertė – daugiau nei 27 mln. eurų (t. y. 78 proc. daugiau negu 2022 m.).[1] Taigi, susipažinkite su verslo finansavimo abėcėle.

Kodėl apskritai kai kurioms įmonėms reikia papildomo finansavimo?

Finansavimas yra svarbus verslo plėtrai

Įmonės, norinčios augti, dažnai patiria didelių išlaidų, jų laukia ženklios pirminės investicijos. Dažniausiai į plėtros sąvoką patenka naujų fizinių skyrių atidarymas, darbo vietų kūrimas, gamybos pajėgumų didinimas ir kt. Finansavimas iš išorės šaltinių leidžia plėstis nebalansuojant ant išlikimo ribos.

Apyvartinių lėšų valdymas

Apyvartinės lėšos yra gyvybiškai svarbios kasdienei bet kurios įmonės veiklai. Finansavimas ypač būtinas įmonėms, kurių veiklai būdingas sezoniškumas, taip pat verslams, kuriems tenka ilgai laukti klientų mokėjimų. Papildomos lėšos padeda padengti reguliarias išlaidas – išmokėti darbo užmokestį, padengti komunalinius mokesčius, įsigyti atsargų dėl to nepatiriant finansinės suirutės.

Naudojimasis palankiomis aplinkybėmis

Kartais verslams pasitaiko unikalių galimybių, skatinančių imtis skubių veiksmų, pavyzdžiui, kai tiekėjai didelį kiek produkcijos parduoda už labai patraukią kainą ar pastebimos tam tikros rinkos tendencijos, padiktuojančios, kad reikia investuoti čia ir dabar.

Taigi, paskola ar kitas finansinis instrumentas leidžia lanksčiau pasinaudoti netikėtomis galimybėmis ir suteikia konkurencinį pranašumą.

Investavimas į technologijas, įrangą

Norint, kad verslas veiktų efektyviau, siekiant didesnio produktyvumo, reikia nuolat investuoti į naująsias technologijas, atnaujinti įrangą. Tokios investicijos – labai svarbios, bet, ne paslaptis, ir daug kainuoja. Tiesa, Lietuvos įmonės investuoja į naująsias technologijas ir tęsia skaitmeninę transformaciją, daugiausia kapitalo nukreipia į kibernetinį saugumą, o į 5G ir dirbtinio intelekto technologijas vis dar investuoja atsargiai.[2]

Taigi, finansavimas padeda iš esmės atsinaujinti, visiškai neištuštinant įmonės finansinio rezervo.

Paskola verslui - Finbee

Ką ketinantiems skolintis papildomai svarbu žinoti apie verslo finansavimą?

Verslo finansavimas – tai būdas užtikrinti reikiamų lėšų. Kaip jau išsiaiškinome, įmonės poreikiai gali būti trumpalaikiai (darbo užmokestis, atsargų įsigijimas) ir ilgalaikiai (plėtra arba įrangos pirkimas).

Verslo finansuotojai: galimos alternatyvos

Tradicinės bankų paskolos. Tai dažnai yra įmonių Nr. 1 svarstytinas variantas. Bankai siūlo paskolas, kurioms taikomos skirtingos palūkanų normos, skiriasi ir grąžinimo terminai. Bankai, prieš priimdami sprendimą, ar suteikti verslo paskolą, nuodugniai ištiria jo finansinę būklę ir išstudijuoja kredito istoriją.

Alternatyvūs finansuotojai. Jei paskolą norite gauti greičiau, siekiate išvengti biurokratinių kliūčių (pavyzdžiui, dėl laiko trūkumo nenorite peržvelgti krūvos dokumentų ir finansinių ataskaitų), geras sprendimas – rinktis alternatyvius finansuotojus. Įprastai jie yra optimizavę paraiškų teikimo procesą, taip pat greičiau sulauksite atsakymo dėl finansavimo. Tačiau toks sklandesnis finansavimas įprastai susijęs su vos aukštesnėmis palūkanomis.

Kredito linija. Įmonės, prireikus, gali naudotis pinigais: nustatomas tam tikro dydžio limitas. Kredito linija puikiai tinka padengti apyvartines lėšas ir netikėtas išlaidas.

Rizikos kapitalo fondai ir Verslo angelai. Tai nėra tam tikro dydžio paskolos, o veikiau finansavimo būdas, kai finansuotojai investuoja nuosavą kapitalą. Mainais jie tampa verslo dalininkai.

„Finbee“: individualiai Jums pritaikyti finansiniai sprendimai

Taigi, trumpai apžvelgus tradicinius ir alternatyviuosius finansuotojus, verta labiau pasigilinti į specializuotas paslaugas – būtent jas ir teikia „Finbee“.

Kodėl verta rinktis „Finbee“?

  • Individualūs sprendimai. „Finbee“ puikiai supranta, kad kiekvienas verslas yra unikalus. Taigi, siūlome paskolas, kurios atitinka konkrečius Jūsų verslo poreikius.
  • Greitas ir paprastas finansavimo procesas. Paraišką klientai gali pateikti labai paprastai, patogiai internetu, vos per kelias minutes. Todėl įmonės lėšų gauna greičiau, lyginant su kitų finansuotojų operatyvumu.
  • Konkurencingos palūkanų normos. „Finbee“ palūkanos – konkurencingos, vienos patraukliausių rinkoje, todėl tai ekonomiškas verslo finansavimo būdas.
  • Europos Sąjungos ir valstybės parama. „Finbee“ bendradarbiauja su Europos Investiciniu fondu ir INVEGA. Todėl gali pritaikyti lengvatines paramos priemonių sąlygas ir kitaip padėti sutaupyti.
  • Ekspertų pagalba. „Finbee“ specialistai teikia visapusišką pagalbą viso skolinimosi proceso metu, padeda priimti logika pagrįstus verslo finansavimo sprendimus.

„Finbee“ teikiamos paskolos verslui

Paskola apyvartinėms lėšoms

Paskirtis: ši paskola suteikia lėšų kasdienei verslo veiklai vykdyti. Įmonėms labai svarbu išlaikyti stabilius pinigų srautus – padengti pagrindines veiklos išlaidas: darbo užmokesčio, nuomos, komunalinių išlaidų, atsargų ir kt.

Privalumai: paskola apyvartinėms lėšoms apsaugo nuo sezoninių pajamų svyravimų, padeda įmonėms sklandžiai veikti net ir tais laikotarpiais, kai jos beveik negeneruoja pajamų, arba laukiant, kol klientai apmokės sąskaitas.

Paskola verslo plėtrai

Paskirtis: ši finansavimo priemonė skirta įmonėms, norinčioms įgyvendinti plėtrą, augti. Tai gali būti ir skverbimasis į naujas rinkas, investavimas į rinkodarą, papildomų darbuotojų samdymas ar naujų produktų / paslaugų pristatymas rinkai.

Privalumai: suteikia lėšų, kai verslas mato poreikį augti, tačiau nenori išeikvoti visų finansinių rezervų. Įmonės, pasiryžusios plėtrai, sėkmingai įsitvirtina rinkoje.

Paskola naujai įrangai

Paskirtis: šis finansinis produktas labiausiai orientuotas į naujos įrangos pirkimą, esamos technikos modernizavimą. Tai labai svarbu įmonėms, kurioms įranga padeda didinti efektyvumą, pagaminti daugiau produkcijos; verslams, kuriems būtina pakeisti pasenusią ar netinkamai veikiančią įrangą, techniką, kad gebėtų konkuruoti.

Privalumai: investuodamos į naujausias technologijas, įrangą, įmonės gali tapti savo srities lyderės. Tuo pat metu lieka lėšų, padėsiančių patenkinti ir kitus verslo poreikius.

Sąskaitų finansavimui

Paskirtis: ši paslauga taip pat žinoma ir kaip faktoringas – sąskaitų faktūrų arba gautinų sumų finansavimas. Ji leidžia įmonėms iškart disponuoti pinigais, kuriuos klientai sumokės tik po kurio laiko. Paslauga ypač praverčia, jei sąskaitų faktūrų apmokėjimo terminai – ilgi arba labai ilgi (nuo 30–60 d. ir daugiau).

Privalumai: ši verslo finansavimo priemonė padidina grynųjų pinigų kiekį, įmonė iškart gauna lėšų, susietų su neapmokėtomis sąskaitomis faktūromis. Tai leidžia investuoti į plėtrą, padengti veiklos išlaidas arba efektyviau valdyti atsargas.

Taigi, kiekviena iš šių „Finbee“ teikiamų paslaugų yra skirta patenkinti konkrečius verslo finansinius poreikius. Verslas aprūpinamas ištekliais, būtinais augti, palaikyti pulsą ir pasinaudoti netikėtomis galimybėmis.

Verslo finansavimas: apibendrinimas

Pasirinkti tinkamą finansavimo priemonę labai svarbu, jei siekiate, kad verslas veiktų stabiliai ir augtų. Dažnai verslininkai neieško galimybių ir renkasi tradicines banko paskolas, tačiau verta pasidomėti finansuotojų, teikiančių paskolas internetu, pasiūlymais, kredito linijomis ir kt. Radus tinkamą finansuotoją, lankstūs sprendimai, visiškai atitinkantys verslo poreikius, – garantuoti.

„Finbee“ verslo pasaulyje jau nebe pirmus metus linksniuojamas kaip partneris, gebantis atsižvelgti į klientų poreikius ir pateikti išties konkurencingus pasiūlymus. Atminkite, kad svarbiausia – identifikuoti Jūsų verslo poreikius bei pasirinkti finansinį instrumentą, atitinkantį Jūsų ilgalaikius tikslus ir galimybes. Jeigu jau įsitikinote, kad su „Finbee“ Jums pakeliui, kviečiame susisiekti ir aptarti bendradarbiavimo galimybes!

 

 

[1] https://www.finbee.lt/blogas/smulkaus-verslo-finansavimas-kam-skolinosi-pernai-ir-prognozes-siemet/

[2] https://sc.bns.lt/view/item/475510

Taip pat gali būti įdomu