Ilgalaikės ir trumpalaikės verslo paskolos: kuo jos skiriasi ir kaip pasirinkti tinkamesnę?

Verslo paskola - Finbee

Verslo paskolos – nepamainomas finansinis instrumentas įmonėms, norinčioms plėstis, diegti naujoves ir efektyviau valdyti kasdienius procesus. Jos įgalina verslus investuoti į augimą, padengti netikėtas išlaidas ar subalansuoti pinigų srautus. Nesvarbu, ar dirbate ką tik veiklą pradėjusioje įmonėje, ar norite plėsti jau senokai veikiantį verslą, pasidomėti verslo paskolų tipais tikrai nepakenks. Be to, tinkamos verslo paskolos pasirinkimas gali lemti ir Jūsų įmonės finansinę būklę bei sėkmę.

Verslo paskola: kokia jos reali nauda?

Verslo paskolos turi mažiausiai kelis neabejotinus privalumus. Jos gali padėti įmonėms:

  • investuoti į augimą. Pasinaudojus galimybe pasiskolinti iš finansų įstaigos, gaunama lėšų, reikalingų plėtrai, pavyzdžiui, naujiems padaliniams steigti, gamybos pajėgumams didinti ar skverbimuisi į naujas rinkas;
  • padidinti grynųjų pinigų srautus: paskolos gali „užpildyti“ grynųjų pinigų spragas, o tai ypač svarbu įmonėms, kurių veikla yra sezoninė arba išrašytų sąskaitų faktūrų apmokėjimo terminai yra ilgi;
  • įsigyti turto: paskolos suteikia galimybę įsigyti būtiniausią įrangą ar technologijas neišeikvojant grynųjų pinigų atsargų, o kartu – išlaikant finansinį likvidumą (įrodymą, kad įmonė geba vykdyti trumpalaikius įsipareigojimus).
  • suvaldyti riziką: užsitikrinusios finansavimą iš išorės, įmonės išvengia įtampos, geriau paskirsto riziką.

„Finbee“ verslo paskolų rūšys

„Finbee“ teikia įvairias verslo paskolas, pritaikytas skirtingiems verslo poreikiams, tarp jų:

Ilgalaikės paskolos. Jos idealiai tinka investicijoms ir įmonių plėtrai. Verslai gali pasiskolinti net iki 500 tūkst. eurų. Paskolos terminas – nuo 1 iki 5 metų (t. y. 12–60 mėn.), o palūkanų normos – vos nuo 0,59 proc. per mėnesį. Jei įmonės finansinė būklė staiga šokteltų į aukštumas, paskolą galima grąžinti iš anksto: jokie papildomi mokesčiai netaikomi. Taip pat ilgalaikės paskolos yra remiamos valstybės: INVEGA gali kompensuoti net iki 40 proc. palūkanų.

Trumpalaikės paskolos. Šio tipo paskolos puikiai tinka valdyti apyvartiniam kapitalui. Galima pasiskolinti iki 50 tūkst. eurų, paskolos terminas – nuo 3 iki 6 mėn. Palūkanų mokėti nereikia, tačiau taikomas tam tikras fiksuotas paskolos mokestis. Bene didžiausias trumpalaikių paskolų privalumas – jog joms nereikia užstatyti turto ar vekselių, neprivalomos ir asmeninės garantijos.

Renkamės tarp ilgalaikės ir trumpalaikės paskolos

Kada verta rinktis ilgalaikes paskolas?

  • Stambioms investicijoms. Jei planuojate reikšmingus augimo projektus, pavyzdžiui, įsigyti naują įrangą ar plėsti patalpas.
  • Įgyvendinate verslo plėtrą: pavyzdžiui, norite investuoti į ilgalaikį pelningumą – samdyti naujų darbuotojų ar pradėti rinkodaros kampanijas.
  • Ketinate pasinaudoti valstybės parama: įmonėms, kurios atitinka valstybės paramos gavėjams tinkamus kriterijus, ilgalaikės paskolos bus naudingesnės.

Kada verta rinktis trumpalaikes paskolas?

  • Lėšų reikia skubiai: trumpalaikė paskola idealiai tinka įmonėms, kurioms prireikė lėšų atsargoms įsigyti ir valdyti, atlyginimams mokėti, padengti nenumatytus ar „degančius“ finansinius įsipareigojimus.
  • Verslas ieško būdo pasiskolinti pigiau (t. y. tikisi mažesnių bendrų skolinimosi išlaidų). Jei finansiniai poreikiai padidėjo tik laikinai, trumpalaikė paskola įmonei su fiksuotu mokesčiu, bet be palūkanų gali būti ekonomiškesnis pasirinkimas.
  • Jokių ilgalaikių įsipareigojimų: trumpalaikės paskolos puikiai tinka, jei norite išvengti užsitęsusių skolų arba Jūsų verslo poreikiai yra nenuspėjami.

Paskola verslui - Finbee

Kaip imant verslo paskolas gali padėti „Finbee“?

Pasirinkti tinkamą verslo paskolos rūšį gali būti sudėtinga, tačiau gera žinia ta, jog šio sprendimo Jums nereikia priimti vienam. „Finbee“ ekspertai specializuojasi šioje srityje: kiekvienam verslui, atsižvelgdami į unikalius poreikius ir aplinkybes, pritaikome optimalų finansavimo sprendimą.

Paskolos apyvartinėms lėšoms.

Šios paskolos skirtos įmonėms, kurioms būtina efektyviai valdyti kasdienes veiklos išlaidas – sumokėti tiekėjams, išmokėti atlyginimus darbuotojams, padengti neatidėliotinas išlaidas ir t. t. Paskolos apyvartiniam kapitalui labai svarbios norint užsitikrinti sklandžią ir nenutrūkstamą veiklą, ypač tais laikotarpiais, kai įplaukos įmonę pasiekia vėliau, nei patiriamos išlaidos.

Paskolos verslo plėtrai.

Šios paskolos skirtos įmonėms, norinčioms plėstis ar pagerinti savo veiklos rezultatus. Jos gali būti naudojamos įvairiai, įskaitant rinkodaros kampanijas, plėtimąsi į naujas rinkas, naujų produktų kūrimą ir kt. Paskolos verslo plėtrai yra pritaikytos palaikyti ilgalaikes augimo strategijas.

Paskola įmonei – jaunam verslui.

Jau veikiančios ir veiklą tik pradedančios įmonės (veikiančios bent 6 mėn.) dažnai susiduria su tik joms būdingais iššūkiais: pavyzdžiui, lėšų trūkumas, užstato neturėjimas ir kt. Taigi, „Finbee“ paskolos puikiai pritaikytos jaunam verslui: tai efektyvi pagalba pirmuosius žingsnelius žengiančioms įmonėms įsitvirtinant rinkoje ir plečiantis. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad galėtume svarstyti finansavimo klausimą, įmonė turėtų vykdyti veiklą bent 6 mėn.

Paskolos įrangai įsigyti.

Investuodami į tinkamą įrangą, galite ženkliai padidinti verslo veiklos efektyvumą ir pajėgumus. Šios paskolos yra specialiai skirtos tokiems pirkiniams finansuoti, jog įmonės galėtų išlikti pažangios, o grynųjų pinigų rezervas nebūtų visiškai ištuštintas.

Paskolos refinansavimui.

Jei norite pagerinti savo finansinę padėtį, jei netenkina esamos paskolos sąlygos ir norite jas pakeisti palankesnėmis, kone tobulas sprendimas – paskola refinansavimui. Pasirinkę tokio tipo paskolą, mokėsite mažesnes mėnesio įmokas, optimizuosite palūkanas, galėsite koreguoti kitas nepalankias paskolos sąlygas.

Sąskaitų faktūrų finansavimas, arba faktoringas.

Šio tipo finansavimas padeda įmonėms jau iš anksto laisvai disponuoti gautinomis sumomis, „užrakintomis“ vis dar neapmokėtose sąskaitose faktūrose. Sąskaitų refinansavimas idealiai tinka įmonėms, kurių pardavimai yra solidūs, tačiau reikia užpildyti spragą iki to momento, kol įmonę pasieks įplaukos už parduotas prekes ar suteiktas paslaugas.

Specifiniai skolinimosi poreikiai.

Visiškai sutinkame, kad ne visoms įmonėms tinka standartiniai paskolų pasiūlymai. Kai kurie verslai turi specifinių finansinių poreikių, kurie nebūtinai patenka į įprastas paskolų kategorijas. Taigi, verta paieškoti finansuotojo, kuris pasirengęs įsiklausyti į kliento poreikius, gali padėti rasti tinkamą sprendimą, geriausiai atitinkantį konkretaus verslo šiųdienes reikmes. Taigi, bendradarbiaudami su „Finbee“, tvirtai žinosite, kad finansavimo sprendimas atitinka Jūsų poreikius, yra savalaikis, sutampa ir su ilgalaikiais verslo tikslais.

Verslui pritaikytos paskolos: keli realūs pavyzdžiai

„Finbee“ įsipareigojimą patenkinti visų rūšių verslų poreikius iliustruoja ir kelios klientų sėkmės istorijos.

„Šokolado gama“: investicija į verslo augimą

Šokoladą ir kitus saldumynus gaminanti įmonė, užuot išeikvojusi visą pelną reikiamai įrangai įsigyti, vadovavosi strateginiu požiūriu – dalį reikiamų lėšų skolinosi. „Šokolado gamos“ pasirinkimas – „Finbee“ verslo paskola, remiama Europos investicijų fondo. Tai padėjo išplėsti savo veiklą nepakenkiant finansiniam stabilumui. Visą kliento verslo istoriją galite skaityti čia – https://www.finbee.lt/blogas/verslo-istorija-nuo-vienos-kavines-iki-pussimto-skirtingu-gaminiu-siandien/.

IDDO: paskola, padėjusi užtikrinti veiklos efektyvumą

Po šešerių veiklos metų IDDO – modernius baldus kuriantis ir gaminantis šeimos verslas – nusprendė ieškoti finansinių partnerių, kurie padėtų auginti verslą, tačiau neprašytų užtikrinti paskolos nekilnojamuoju turtu ar kitu didelės vertės užstatu. Jie kreipėsi į „Finbee“, prašydami 50 tūkst. eurų dydžio paskolos, leidusios papildyti sandėlio atsargas ir efektyviau suvaldyti apyvartinį kapitalą.

Įmonės savininkas pasakojo: „Pirmą kartą skolinantis buvo labai daug baimių. Norėjome, kad paskola verslui būtų be NT ir kitų užstatų, o rasti geras ir tinkamas sąlygas nėra taip lengva. Labai džiaugiuosi, kad pavyko atrasti tai, ko ieškojome. Kreipėmės į „Finbee Verslui“ dėl verslo paskolos ir pasiskolinome 50 tūkst. eurų, kad galėtume papildyti savo sandėlio atsargas ir pasirūpinti reikalingu apyvartiniu kapitalu“, – pasakoja IDDO įkūrėja ir kūrybos vadovė Ieva Dorelaitienė. Išsamiau apie šį sėkmės atvejį – čia: https://www.finbee.lt/blogas/verslo-istorija-leto-gyvenimo-filosofija-iprasminta-seimos-kuriniuose/

„Roundooze“: efektyvesnė rinkodara ir skverbimasis į rinką

„Roundooze“ – skrudintus avinžirnius gaminanti įmonė – susidūrė su tipiniu jauno verslo iššūkiu – rasti finansuotojus turint nereprezentatyvią kredito istoriją. Tačiau „Finbee“ pripažino šio šeimos verslo idėją ir potencialą bei skyrė reikiamų lėšų. Gavusi paramą, „Roundooze“ investavo į naujų skonių produktų gamybą, taikydama tikslines rinkodaros priemones, sustiprino prekės ženklą.

„Jaunam verslui pasiskolinti pinigų nėra lengva. Kreipiantis dėl paskolos ir norint, jog būtų suteiktas verslo finansavimas, turi parodyti geras finansines ataskaitas vos tik pradėjęs vystyti verslą. Laimei, išeičių tikrai yra. Štai, kreipėmės į „Finbee Verslui“, jie giliau pažiūrėjo į mūsų idėją ir ja patikėjo, kaip ir mes patys. Paskolintas lėšas jau investavome į naujo skonio gamybą ir į rinkodarą“, – džiugia patirtimi dalijasi įmonės įkūrėjas R. Balinskas. Visą istoriją rasite spustelėję ant šios nuorodos: https://www.finbee.lt/blogas/verslo-istorija-pletra-keturiose-salyse-nepraejus-ne-metams/

Visuomet verta paieškoti lanksčių finansuotojų

Taigi, visuomet verta paieškoti finansuotojų, kurie neskuba sakyti „ne“ ir įsigilina į unikalius skirtingų verslų poreikius. Būtent tokio tipo finansuotojas yra ir „Finbee“. Jo paskolų krepšelyje – tiek ilgalaikės, tiek trumpalaikės verslo paskolos, pritaikytos kiekvienam: nuo jauno verslo ir startuolių iki rinkos senbuvių bei gigantų. Taigi, jei ieškote pastiprinimo savo verslo piniginei, susisiekite su mumis arba užpildykite paraišką. Sužinoti, kiek galite pasiskolinti savo verslui, nieko nekainuoja. Įsivertinkite savo verslo galimybes, apie kurias anksčiau nė nedrįsote svajoti!

Taip pat gali būti įdomu