EIF suvienija jėgas su „Finbee Verslui“: skiria 1 mln. eurų paskolų Lietuvos smulkiems verslams

Europos investicijų fondas (EIF) ir Lietuvos alternatyvus finansuotojas „Finbee Verslui“ (UAB „Finansų Bitė Verslui“) pasirašė sutartį dėl 1 mln. eurų vertės paskolų Lietuvos mikroįmonėms. 

EIF suvienija jėgas su „Finbee Verslui“

Finbee Verslui“ skaičiuoja, kad finansavimą gaus apie 100 labai mažų įmonių, kuriose dirba iki 10 darbuotojų ir kurių metinės pajamos siekia iki 2 mln. eurų. Tokie verslai paprastai neturi prieigos prie tradicinio finansavimo.

 

Paskolos svyruos nuo 1000 iki 25000 eurų ir galės būti naudojamos tiek apyvartinėms lėšoms, tiek investicijoms į plėtrą ir įrangos atnaujinimą. EIF lėšos skiriamos pagal ES užimtumo ir socialinių inovacijų programą (EaSI).

 

„Įgalinti labai mažą verslą augti yra mūsų misija jau nuo pirmų veiklos dienų. Iki dabar esame suteikę finansavimą daugiau nei 1100 labai mažų Lietuvos įmonių. EaSi programa leis mums finansuoti dar daugiau verslų konkurencingesnėmis nei įprastai sąlygomis: taikysime apie 25 proc. mažesnį sutarties sudarymo mokestį, o palūkanos bus vidutiniškai 1-2 proc. mažesnės“, – komentuoja „Finbee Verslui“ vadovas Tomas Mačiulaitis.

 

Anot T. Mačiulaičio, finansavimo prieinamumo smukliam verslui problema mūsų šalyje vis dar labai gaji. Europos Komisijos atliktos apklausos duomenimis, Lietuva tarp Europos Sąjungos šalių pirmauja pagal bankų atmestų paraiškų skaičių: Lietuvoje bankai atmeta 32 proc. verslo paraiškų pasiskolinti, kai ES vidurkis – 7 proc.

 

„Sunkesniais laikais paprastai labiausiai nukenčia mažiausi ekonomikos dalyviai. Šis susitarimas su „Finbee Verslui“, naudojant ES EaSI programos lėšas, prisidės prie mikrofinansų sektoriaus plėtros Lietuvoje ir rems labai mažas įmones, suteikiant joms geresnes galimybes gauti finansavimą. Jo tikrai reikia padedant susidoroti su daugybe finansinių iššūkių, su kuriais pastaruoju metu tenka susidurti ”, – komentuoja EIF generalinė direktorė Marjut Falkstedt.

EIF suvienija jėgas su „Finbee Verslui“

„Finbee Verslui“ yra alternatyvus skolintojas, kurio misija suteikti finansavimą smulkiam ir vidutiniam verslui ir mažinti jo finansinę atskirtį. Iki šiol bendrovė finansavo per 3000 paskolų daugiau nei 2000 mažų įmonių. Kaip alternatyvus skolintojas, „Finbee Verslui“ yra įsipareigojęs teikti sprendimus, kurių tradiciniai bankai negali pasiūlyti, įskaitant greitesnę ir lengvesnę prieigą prie lėšų. 

 

Europos investicijų fondas priklauso Europos investicijų banko grupei. Jos pagrindinė misija – remti Europos mažas ir vidutines įmones (MVĮ), padedant ,joms gauti finansavimą. EIF kuria ir plėtoja rizikos ir augimo kapitalą, garantijas ir mikrofinansavimo priemones. Atlikdamas šį vaidmenį, EIF padeda siekti pagrindinių ES politikos tikslų, tokių kaip konkurencingumas ir augimas, inovacijos ir skaitmeninimas, socialinis poveikis, įgūdžiai ir žmogiškasis kapitalas, klimato kaita ir aplinkos tvarumas ir kt.

 

ES užimtumo ir socialinių inovacijų programa (angl. EaSI) – tai 200 mln. finansavimo priemonė, pradėjusi veikti 2019 m. Programa siekiama padidinti mikroįmonių, įskaitant savarankiškai dirbančius asmenis ir pažeidžiamus asmenis, ir socialinių įmonių galimybes gauti finansavimą, taip skatinant darbo vietų kūrimą ir socialinę įtrauktį. Tai viena iš kelių ES finansinių priemonių, naudojamų pagal EaSI programą mikrofinansavimui ir socialiniam verslui remti. EaSI finansuojama priemonė yra Europos Sąjungos, Europos investicijų banko ir Europos investicijų fondo partnerystė.

European Commission

Taip pat gali būti įdomu