EIF ir „Finbee Verslui“ sutarė dėl garantijos SVV įmonių 19 mln. eurų paskoloms

Sutelktinio finansavimo platforma „Finbee Verslui“ pasirašė portfelio garantijų sutartį pagal „InvestEU“ programą. Ja bus garantuota 19 mln. eurų naujų paskolų verslui, daugiausia labai mažoms įmonėms, kurios patiria sunkumų gauti kreditą.

Labai mažos įmonės, kuriose dirba mažiau nei 10 darbuotojų ir kurių metinės pajamos neviršija 2 mln. eurų, galės skolintis iki 50 000 eurų. Paskolos verslui bus teikiamos ir investicijoms, ir apyvartinėms lėšoms. Tokių įmonių nebus prašoma įkeisti turto kaip užstato. Be to, mažos ir vidutinės įmonės, siekiančios sumažinti išmetamo CO2 kiekį, pavyzdžiui, investuodamos į atsinaujinančią energiją, elektromobilius ar tvarumą, galės pasiskolinti iki 1 mln. eurų.

„Bendradarbiavimas su Europos investicijų fondu mums itin reikšmingas ir toliau kryptingai siekiant mūsų misijos įgalinti Lietuvos smulkųjį verslą augti. Finansavimo prieinamumas tokiam verslui išlieka opi problema ir būtent tokie instrumentai kaip šis padeda žingsnis po žingsnio ją spręsti. Su šia garantija galėsime suteikti finansavimą dar platesniam klientų ratui, taip pat pasiūlysime palankesnes paskolų sąlygas ir mažesnę kainodarą”, – komentuoja „Finbee Verslui“ vadovas Tomas Mačiulaitis.

Finbee Verslui vadovas Tomas Mačiulaitis

„Galimybė gauti kreditą šiandien vis dar išlieka didelė problema. Šios naujosios sutarties dėka „Finbee Verslui“ galės toliau remti ekologišką ir tvarią ekonomiką, leisdama verslui įsisavinti aplinką tausojančias, ekologiškas ir įtraukias investicijas Lietuvoje,“ – komentuoja EIF generalinė direktorė Marjut Falkstedt pridėdama, kad „Finbee Verslui“ turi daug patirties, remdama labai mažas įmones.

Tai ne pirmas sutelktinio finansavimo platformos partnerystės su EIF rezultatas. 2023 m. kovą „Finbee Verslui“ ir EIF pasirašė sutartį, pagal kurią pagal ES užimtumo ir socialinių inovacijų programą (EaSI) labai mažoms įmonėms buvo suteikta 1 mln. eurų. Finansavimas Lietuvos įmones pasiekė per tris mėnesius.

Iki šiol „Finbee Verslui“ yra suteikę virš 3 000 paskolų daugiau nei 2 000 mažų įmonių. Kaip alternatyvi skolintoja, ši sutelktinio finansavimo platforma yra įsipareigojusi teikti sprendimus, kurių negali pasiūlyti tradiciniai bankai, įskaitant greitesnę ir lengvesnę prieigą prie lėšų.

Apie EIF

Europos investicijų fondas (EIF) yra Europos investicijų banko grupės dalis. Jos pagrindinė misija – remti labai mažas, mažas ir vidutines Europos įmones, padedant joms gauti finansavimą. EIF kuria ir plėtoja rizikos ir augimo kapitalą, garantijas ir mikrofinansavimo priemones, skirtas konkrečiai šiam rinkos segmentui. Atlikdamas šį vaidmenį, EIF skatina siekti ES tikslų remti inovacijas, mokslinius tyrimus ir plėtrą, verslumą, augimą ir užimtumą.

Apie „InvestEU“ programą

Programa „InvestEU“ suteikia Europos Sąjungos (ES) narėms ilgalaikį finansavimą panaudojant reikšmingas privataus kapitalo ir viešojo sektoriaus lėšas siekiant tvaraus atsigavimo. Tai taip pat padeda sutelkti privačias investicijas į ES politikos prioritetus, pvz., Europos žaliąjį kursą ir skaitmeninimą. Programą „InvestEU“ sudaro trys komponentai: „InvestEU Fund“, „InvestEU Advisory Hub“ ir „InvestEU“. „InvestEU“ fondas įgyvendinamas per finansinius partnerius, kurie investuos į projektus naudodami ES biudžeto garantiją – 26,2 mlrd. Visa biudžeto garantija parems įgyvendinančių partnerių investicinius projektus, padidins jų rizikos prisiėmimą ir taip sutelks mažiausiai 372 mlrd. eurų papildomų investicijų.

Taip pat gali būti įdomu