600 Eur pajamos ir A reitingas?

Neseniai ženkliai padidinome palūkanas vartojimo paskoloms. Karts nuo karto turime paskolų, kurių kredito rizikos reitingas daliai investuotojų atrodo keistai ir sukelia klausimų.

Investuotojas Viktoras pasidalino neseniai išduota paskola ir turėjo klausimą kodėl 664 Eur uždirbantis paskolos gavėjas turi A reitingą?

Norėčiau pasidalinti operacijų vadovės Monikos komentaru.

Finbee rizikos vertinimas

Kodėl A reitingas?

Kiek svarbios pajamos?

Pajamos yra viena iš kredito rizikos reitingo sudedamųjų dalių. Siekiant įvertinti kliento galimybes grąžinti paskolą vertiname santykinius dydžius.

Šiuo atveju kliento mokumui gerą įtaką turi žemas įmokų ir pajamų santykis – 20%. Tai reiškia, kad paskolos gavėjas visiems savo įsipareigojimams skirs penktadalį pajamų.

Darbo stažas

Pats svarbiausias pavienis kriterijus vertinant kliento stabilumą – darbo stažas darbovietėje. Sukaupta darbo patirtis ir sėslumas lemia didesnį finansinį stabilumą.

Šios paskolos gavėjas vienoje toje pačioje darbovietėje dirba ilgiau nei penkis metus – 65 mėnesius.

Kliento drausmė

Mūsų klientai, kuriuos finansuojame ne pirmą kartą turi 37% mažesnę tikimybę vėluoti ilgiau nei 90 dienų. Kuo geriau pažįstame paskolos gavėją – tuo tiksliau įvertiname tikimybę grąžinti paskolą laiku.

Šis klientas mūsų platformoje skolinasi trečią kartą ir nuo 2020 metų 35 iš 37 įmokų sumokėjo laiku.

Taip pat gali būti įdomu