Sveiki atvykę į FinBee

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

TURITE KLAUSIMŲ?

Prieš pradedant

Skolinimosi internetu platforma, kur žmonės skolina pinigus vieni kitiems. Dėka šios finansinės paslaugos, paskolų suteikimas tapo inovatyviu, skaidresniu ir paskolų gavėjams ir paskolų davėjams. Paskolų gavėjams taikomos metinės palūkanų normos, dažniausiai, nustatomos investuotojų, kurie tarpusavyje varžosi, siūlydami kuo mažesnes palūkanas. Kad būtų suvaldyta skolinimo rizika, ji yra diversifikuojama – į vieną paskolą paprastai investuoja keletas paskolų davėjų, taip sumažindami galimą nuostolį paskolos gavėjo nemokumo atveju.

P2P skolinimo modelis atsirado prieš beveik 10 metų Didžiojoje Britanijoje ir šiuo metu yra populiarus visame pasaulyje. Daugiausia internetinių platformų yra sukurta Amerikoje, Kinijoje, Anglijoje. Pastarosios vyriausybė taip pat investuoja per šalyje veikiančias P2P skolinimo platformas.

Augantis žmogus – verslui arba žmogus-žmogui skolinimo populiarumas rodo, jog investuotojai įvertino galimybę uždirbti daugiau, prisiimant didesnę riziką, bet nepaliekant pelno bankams ar kitoms finansinėms institucijoms.

FinBee tai skolinimosi internetu platforma, įkurta 2015 metais. FinBee tikslas yra tapti lyderiaujančia tarpusavio skolinimo bendrove Lietuvoje, siekti sparčios plėtros užsienio rinkose.

FinBee tarpusavio skolinimo platforma yra sukurta remiantis Madiston tarpusavio skolinimo programine įranga. Šis techninis sprendimas leidžia FinBee teikti rinkai patikrintas ir profesionalias P2P skolinimo paslaugas.

Visos finansinės operacijos tarp investuotojų ir paskolų gavėjų yra atliekamos per Citadele banke esančia depozitinę sąskaitą. Depozitinėje sąskaitoje esančios investuotojų lėšos yra investuotojų nuosavybė, be to depozitinėje sąskaitoje esančioms lėšoms galioja indėlių draudimas.

UAB „Finansų Bitė“ yra įrašyta į Lietuvos banko vartojimo kreditų davėjų ir tarpusavio skolinimo platformų operatorių sąrašą, įtraukta į Asmens duomenų valdytojų valstybės registrą.

FinBee yra tarpusavio skolinimosi ir investavimo platforma (P2P), kuri sujungia tuos, kurie nori pasiskolinti, su tais, kurie ieško įvairių investavimo galimybių.

Spauskite čia ir užpildykite registracijos formą, kurioje turite nurodyti asmeninę informaciją apie save.

Norėdami pasipildyti FinBee paskyrą perveskite norimą sumą į AB „Citadele“ banke esančią depozitinę klientų sąskaitą.

Mokėjimo informacija
Gavėjas: UAB „Finansų bitė“
Gavėjo kodas: 304051511
SWIFT kodas: INDULT2X
Bankas: AB „Citadele“ bankas
Sąskaitos numeris: LT857290000000141859

Nepamirškite mokėjimo paskirtyje nurodyti savo FinBee paskyros vartotojo vardo.

Pavedimą privalote atlikti iš asmeninės banko sąskaitos.

Atlikus pirmą pavedimą, Jūsų banko sąskaita bus susieta su FinBee paskyra. Tai reiškia, jog pavedimai bus priimami ir lėšos grąžinamos į tą pačią sąskaitą, iš kurios buvo gautas pirmas pavedimas.

Pinigų įskaitymo ir išmokėjimo mokesčiai depozitinėje sąskaitoje netaikomi.

Prašome atkreipti dėmesį, kad lėšų įskaitymai ir išmokėjimai FinBee gali užtrukti iki 1 darbo dienos.

Įmonė gali investuoti FinBee tik tuo atveju jeigu yra įrašyta į vartojimo kreditų davėjų sąrašą. Susisiekite su mumis ir FinBee padės Jums sutvarkyti visus reikalingus dokumentus, kad įmonė būtų įrašyta į vartojimo kreditų davėjų sąrašą.

Investavimas pasinaudojant tarpusavio skolinimo platformomis, taip pat kaip ir investavimas į kitus finansinius instrumentus, yra susijęs su rizikos prisiėmimu. Dėl to, prieš pradėdami investuoti  į neapsaugotas vartojimo paskolas, turite tinkamai įvertinti savo, savo šeimos ar savo verslo finansinę padėtį ir su investavimu susijusią riziką.

Paskolos, į kurias investuojate per FinBee platformą, nėra apdraustos indėlių draudimu ar užtikrintos nekilnojamo turto įkeitimu, taip pat nėra garantuojama, kad klientas, kuriam paskolinote pinigų, tinkamai vykdys savo finansinius įsipareigojimus.

Investavimo rizikos laipsnį, paskolas, į kurias investuoti, ir kitus kriterijus pasirenka pats investuotojas, todėl FinBee neprisiima atsakomybės už investuotojų patirtus nuostolius.

FinBee nėra jokių paslėptų mokesčių. Norime, kad tiksliai žinotumėte, kada ir kokios paslaugos yra apmokestintos. FinBee taiko 1% dydžio mokestį nuo Jūsų antrinėje paskolų rinkoje parduodamos paskolos sumos.

Kai paskolų gavėjai vėluoja mokėti arba nustoja mokėti paskolą apskritai, FinBee taiko geriausią bankinio sektoriaus praktiką, kad skolininkai įgyvendintų savo įsipareigojimus. Jokie papildomi mokesčiai už skolų išieškojimą investuotojams nėra taikomi. Visi pinigai, kuriuos pavyksta susigrąžinti iš skolininko, yra pervedami investuotojams.

Jums nereikia turėti didelio portfelio, kad galėtumėte pradėti investuoti FinBee. Minimali investavimo suma – 5 Eur. Į kiekvieną paskolą galite investuoti mažomis dalimis. Tai reiškia, kad Jums nebūtina vienam finansuoti visą paskolą. Rekomenduojame į kiekvieną paskolą investuoti po nedidelę sumą. Tokiu būdu vienam paskolos gavėjui nevykdant savo finansinių įsipareigojimų, Jūs patirsite mažesnę žalą savo paskolų portfeliui. Siūlome pradėti skolinti nedideles sumas pinigų, kad suprastumėte ir įvertintumėte FinBee veikimo principus ir investavimo riziką, ir tik po to pradėti skolinti reikšmingas sumas.

Telefonu: +370 5 2199529
El. paštu: support@FinBee.com

Telefonu: 8 698 32050
El. paštu: verslui@finbee.com
Atvykti pas mus adresu: Šv. Ignoto g. 5, Vilnius

Visos AB “Citadele” banko depozitinėje sąskaitoje esančios lėšos yra investuotojų asmeninė nuosavybė. FinBee bankroto atveju, visos depozitinėje sąskaitoje esančios lėšos būtų grąžintos investuotojams. Depozitinė sąskaita yra visiškai atskirta nuo UAB “Finansų bitė” sąskaitų. Į šią sąskaitą paskolos gavėjai taip pat moka paskolos įmokas, taigi bankroto atveju visos paskolos gavėjų pervestos įmokos būtų pervedamos investuotojams pagal įmokų grafiką.

Remiantis Lietuvos bankui pateiktu ir suderintu Veiklos tęstinumo planu, bankroto atveju galiojančių paskolos sutarčių administravimą perims kita įmonė, su kuria yra pasirašyta sutartis. Veiklos tęstinumo planas yra skirtas maksimaliai apsaugoti investuotojų interesus bankroto atveju.

Susiję su skolinimusi

Sprendimą dėl paskolos suteikimo priimame per 1 dieną, o paskolą Jums išmokame ne vėliau kaip po 2-3 darbo dienų.

Taip, visą paskolą ar jos dalį galima grąžinti iš anksto kiekvieno mėnesio pabaigoje. Kai anksčiau laiko grąžinama paskolos suma viršija 2320 eurų per bet kurį dvylikos mėnesių laikotarpį, turėsite sumokėti kompesaciją. Kompensacijos dydis priklauso nuo likusio paskolos termino. Jeigu laikotarpis nuo vartojimo kredito grąžinimo anksčiau nustatyto termino datos iki sutartos vartojimo kredito sutarties pabaigos datos yra ilgesnis kaip vieni metai, kompensacijos dydis yra 1%. Kitais atvejais kompensacija negali viršyti 0.5% anksčiau nustatyto termino grąžinamos vartojimo kredito dalies. Išankstinio grąžinimo atveju gali būti pritaikyti ir kiti mūsų svetainėje nurodyti mokesčiai.

Prašome nedelsiant su mumis susisiekti jei manote, kad negalėsite laiku sumokėti įmokos ar grąžinti paskolos. Jei pradelsite įmoką ar paskolos grąžinimą mes patys ar per paskolų ieškojimo bendrovę su Jumis susisieksime išsiaiškinti priežastis, bei imsimės priemonių pasidengti pradelstą mokėjimą. Jei įmoka ar paskola pradelsiama daugiau nei 3 dienas, Jums bus pritaikytas nemokos administravimo mokestis, bei kitos su nemokos administravimu
susijusios išlaidos (bylinėjimosi ir kt.). Jei pradelsite mokėti daugiau įmokų, Jūsų paskolos sutartis bus vienašališkai nutraukta. Mes patys ar per tarpininką imsimės veiksmų išieškoti sumas, mokėtinas pagal kredito sutartį.

Susiję su skolinimusi (verslui)

Per FinBeeVerslui platformą pasiskolinti gali:

 • Šios įmonių rūšys: AB, UAB, MB, individualią veiklą vykdantys asmenys
 • Įmonės veikiančios ilgiau nei 1 kalendorinius metus
 • Pelningos įmonės

Mokesčių dydis nustatomas kiekvienam skolininkui individualiai, atsižvelgiant į kredito riziką, paskolos sumą, grąžinimo terminą, paskolos užtikrinimo priemones.

Sprendimą dėl paskolos suteikimo priimame per 1 dieną. Jei finansavimo pasiūlymas Jums patiks, investuotojams pasiūlysime investuoti į Jūsų įmonės paskolą. Paskolos lėšas Jums pervesime tą pačią ar sekančią darbo dieną, po investuotojų paskolos sufinansavimo.

Taip, visą paskolą ar jos dalį galima grąžinti iš anksto. Jokie išankstinio grąžinimo mokesčiai nėra taikomi.

Prašome nedelsiant su mumis susisiekti jei manote, kad negalėsite laiku sumokėti įmokos ar grąžinti paskolos. Jei pradelsite įmoką ar paskolos grąžinimą mes patys ar per paskolų ieškojimo bendrovę su Jumis susisieksime išsiaiškinti priežastis, bei imsimės priemonių pasidengti pradelstą mokėjimą. Jei įmoka ar paskola pradelsiama daugiau nei 3 dienas, Jums bus pritaikytas nemokos administravimo mokestis, bei kitos su nemokos administravimu susijusios išlaidos (bylinėjimosi ir kt.). Jei pradelsite mokėti daugiau įmokų, Jūsų paskolos sutartis bus vienašališkai nutraukta. Mes patys ar per tarpininką imsimės veiksmų išieškoti sumas, mokėtinas pagal kredito sutartį.

 1. Užpildykite prašymą paskolai gauti (nuo 1 iki 2 minučių) „Prašymas paskolai„.
 2. Gaukite pasiūlymą dėl paskolos.
 3. Pasirašę susitarimą išmokėsime Jums lėšas

Skolinantis per mūsų platformą galėsite tai padaryti pigiau, paprasčiau ir greičiau. Visas su paskola susijusias operacijas galėsite tvarkyti elektroniniu būdu. Užpildę paraišką, paskolą galite gauti ir tą pačią darbo dieną, o mūsų lengvai pasiekiama specialistų komanda visada pasiruošusi padėti.

Verslo įmonės, kurios skolinasi mūsų platformoje, gali susimažinti kaštus bei lengviau planuoti verslo plėtrą, pasinaudojusios Europos Sąjungos finansine parama „Dalinis palūkanų kompensavimas“.

Norint pasinaudoti priemone, reikia pateikti paraišką UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA). Palūkanos kompensuojamos kas ketvirtį.

Pagrindinės sąlygos daliniam palūkanų kompensavimui gauti:

 • ne mažiau kaip 70 procentų paskolos sumos numatyta skirti paskolos gavėjo investicijoms finansuoti.
 • palūkanų norma, nuo kurios skaičiuojama maksimali dalinės palūkanų kompensacijos suma, yra finansavimo sutartyje nustatyta metinių palūkanų norma, taikoma finansavimo sutarties pasirašymo dieną. Jei ši palūkanų norma yra didesnė negu 7 procentai metinių palūkanų, dalinė palūkanų kompensacija apskaičiuojama imant 7 procentų metinių palūkanų normą.
Galimas pareiškėjasProjekto vykdytojo registravimo vietaKompensavimo dydis
Smulkiojo ir vidutinio verslo subjektas, veikiantis iki 5 metųVilnius Kaunas Klaipėda80 proc.
Kitos savivaldybės, esančios ne Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos miestų teritorijoje95 proc.
Smulkiojo ir vidutinio verslo subjektas, veikiantis daugiau kaip 5 metusVilnius Kaunas Klaipėda50 proc.
Kitos savivaldybės, esančios ne Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos miestų teritorijoje95 proc.
Smulkiojo ir vidutinio verslo subjektasVisos Lietuvos savivaldybės50 proc.
Labai maža, maža ir vidutinė įmonė, veikianti gamybos ir paslaugų sektoriujeVisos Lietuvos savivaldybės50 proc.
 • bendra vienai įmonei suteiktos pagalbos suma kiekvienoje valstybėje narėje neviršija 200 000 EUR per bet kurį trejų finansinių metų laikotarpį.
 • Pateikti INVEGAI šiuos dokumentus:
  • Paraiška
  • „Vienos įmonės“ deklaracija
  • SVV subjekto statuso deklaracija
  • Pažyma apie pareiškėjo atsiskaitomąją sąskaitą
  • Dotacijos sutartis
  • Finansavimo sutarties kopija ir finansavimo sutarties grąžinimo grafiko kopija
  • Įgaliojimas (teikiama tik tuo atveju, jeigu dokumentus tvirtina ne įmonės vadovas)
  • Verslo planas (investicinis projektas) ir jo dokumentacija (komerciniai pasiūlymai, sąmatos ir pan.)
  • Investicijų (darbų/prekių/paslaugų) įsigijimo sutarčių ar kitų atitinkamų dokumentų kopijos
  • Investicijų (darbų/prekių/paslaugų) perdavimo ir priėmimo aktų kopijos arba įvedimo į eksploataciją aktų kopijos
  • Įrenginio, įrangos, gaminio techninio paso, registracijos liudijimo ar kito dokumento patvirtinančio, gamintoją, pagaminimo datą ir ar įrenginio unikalų numerį kopijos
  • Išlaidas patvirtinančių dokumentų kopijos (PVM sąskaitos faktūros, sąskaitos faktūros ir kt.)
  • Išlaidų apmokėjimą patvirtinančių dokumentų kopijos (t. y. pavedimų kopijos)
  • Banko išrašai (teikiami pagrįsti paskolos/ lizingo sumos pavedimus turto pardavėjui.
   Išrašų kopijos turi būti patvirtintos kredito įstaigos (finansinės nuomos (lizingo)) darbuotojo)
  • VMI išduota pažyma (teikiama tik tuo atveju, jeigu yra sudaryta sutartis dėl įmokų VMĮ atidėjimo. Pažyma negali būti senesnė nei 5 dienos paraiškos pateikimo dieną)
  • SODROS išduota pažyma (teikiama tik tuo atveju, jeigu yra sudaryta sutartis dėl įmokų Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto valdybai atidėjimo. Pažyma negali būti senesnė nei 5 dienos paraiškos pateikimo dieną)
  • ES struktūrinių fondų arba Lietuvos valstybės ar savivaldybės institucijų lėšomis remiamo projekto sutartis arba sprendimo kopijos (teikiama tik tuo atveju, jeigu tokiame projekte dalyvaujama ir įsigyjamas turtas yra skirtas to projekto įgyvendinimui)
  • Energijos vartojimo audito pažyma (teikia tik pramonės įmonės, kurios kreipiasi palūkanų kompensavimo pagal priemonę Nr. 03.1.1-IVG- T-811 „Dalinis palūkanų kompensavimas pramonės įmonėms efektyvumui didinti“)
  • Verslo liudijimo ar individualios veiklos pažymėjimo kopija (teikiama tik tuo atveju, jei pareiškėjas yra fizinis asmuo)

Susiję su investavimu

Pradėti investuoti per FinBee platforma galima kai:

 • Turite banko sąskaitą bet kuriame Europos Sąjungoje veikiančiame banke.
 • Esate vyresnis nei 18 metų.
 • Turite galiojantį asmens tapatybės dokumentą

Pirmiausia Jums reikia savo FinBee paksyroje užpildyti kliento pažinimo anketą. Kai anketa yra patvirtinama vadybininko, norint pradėti skolinti reikia papildyti savo FinBee paskyrą. Kuomet savo paskyroje turite x Eur laisvai disponuojamų lėšų, galite pasirinkti šiuo investavimo būdus:

 1. Rankinį
 2. Automatinį skolinimą

Lėšų įskaitymai ir išmokėjimai FinBee gali užtrukti iki 1 darbo dienos.

Automatinio skolinimo paslauga automatiškai teikia pasiūlymus paskolų prašymams pagal Jūsų sukurtuose portfeliuose pasirinktus kriterijus. Automatininio skolinimo paslauga yra efektyvi priemonė taupyti laiką, kadangi nereikia nuolat sekti sistemoje pateikiamus naujus paskolos prašymus. Kiekvienas investuotojas gali susikonfigūruoti iki 5 skirtingų automatinio skolinimo portfelių, kuriuos bet kuriuo metu gali aktyvuoti arba išjungti. Svarbu atkreipti dėmesį, kad kiekvienas sukurtas portfelis teikia pasiūlymus į vieną paskolą tik vieną kartą, tačiau jeigu paskolos prašymas atitiks kelių sukurtų portfelių nustatymus, visi portfeliai pateiks pasiūlymus skolinti į tą pačią paskolą. Automatinio skolinimo paslauga leidžia skolinti didesne apimtimi ir labiau struktūriniu būdu negu yra įmanoma įvedant skolinimo pasiūlymus tam tikriems paskolos prašymams rankiniu būdu.

FinBee šiuo metu yra du skirtingi Automatinio skolinimo metodai:

 1. Skolinimas už pageidaujamą palūkanų normą
 2. Skolinimas nustatant savo pasirinktą palūkanų normą

Plačiau kaip naudotis Automatinio skolinimo paslauga skaitykite čia.

Antrinėje rinkoje Jūs galite pirkti kitų skolintojų anksčiau išduotas paskolas, bei parduoti savo suteiktas paskolas. Pasinaudodami antrine rinka, Jūs galite pradėti uždirbinėti palūkanas greičiau, negu suteikinėdami naujas paskolas, nes nereikės laukti, kol jos bus patvirtintos ir nerizikuosite, jog paskolos gavėjas atmes Jūsų paskolos pasiūlymą. Nusipirkę paskolą, Jūs gausite visas vėlesnes įmokas (paskolos grąžinimus su palūkanomis). Pardavę paskolą, Jūs atgausite pinigus nelaukdami paskolos termino pabaigos ir netgi galėsite iš to uždirbti.

Plačiau kaip veikia antrinė rinka rasite čia.

Pateikto pasiūlymo atšaukti nėra galimybės. Su tokiomis sąlygomis sutinkate teikdamas pasiūlymą. Tačiau Jūs visada galite pasinaudoti antrine rinka ir parduoti savo paskolos dalį kitam investuotojui.

Savo FinBee paskyroje spauskite mygtuką „Įnešti/Išsimokėti lėšas“. Tuomet norėdami išsimokėti lėšas spauskite „Išsimokėti“. Įveskite sumą, kurią norite išsimokėti ir spauskite „Išmokėti“. Nurodyta suma bus grąžinta per 1 darbo dieną į Jūsų banko sąskaitą.

Susiję su investavimu (verslui)

FinBeeVerslui aiškiai supranta, kad investuotojai, pasitikėdami mūsų platforma, tikisi kuo didesnės finansinės grąžos. Dėl to savo veikloje itin didelį dėmesį skiriame mokių klientų paieškai, klientų patikrinimo ir rizikos valdymo procesams.

Investavimas pasinaudojant sutelktinio finansavimo platformomis, taip pat kaip ir investavimas į kitus finansinius instrumentus, yra susijęs su rizikos prisiėmimu. Dėl to, prieš pradėdami investuoti į paskolas, turite tinkamai įvertinti savo, savo šeimos ar savo verslo finansinę padėtį ir su investavimu susijusią riziką.

Paskolos, į kurias investuojate per FinBeeVerslui platformą, nėra apdraustos indėlių draudimu, taip pat nėra garantuojama, kad klientas, kuriam paskolinote pinigų, tinkamai vykdys savo finansinius įsipareigojimus. Todėl yra galimas visiškas arba dalinis investuotų lėšų ar pelno praradimas.

Jei nuspręsite išsiimti investuotas lėšas anksčiau nei jas privalo grąžinti paskolos gavėjas (-jai), tai galėsite padaryti pasiūlydami kitiems investuotojams įsigyti Jūsų turimas investicijas į paskolas. Priklausomai nuo kitų investuotojų paklausos, norimas parduoti investicijas gali tekti parduoti su nuolaida arba gali išvis jų nepavykti parduoti.

Investavimo rizikos laipsnį, paskolas, į kurias investuoti, ir kitus kriterijus pasirenka pats investuotojas, todėl FinBeeVerslui neprisiima atsakomybės už investuotojų patirtus nuostolius.

Atlikdami paskolų gavėjų kreditingumo vertinimus, siekiame kuo tiksliau įvertinti,
kokia yra finansuotojo nuostolių tikimybė.

Palyginę juridinių asmenų paskolų (FB-V) nemokumo statistiką su privačių asmenų (FB-P) nemokumo statistika padarėme išvadą, kad šiuo metu juridinių asmenų ir fizinių asmenų reitingai nėra tapatūs, ir tai investuotojams apsunkina sprendimų priėmimą.

Siekiant suvienodinti prisiimamos rizikos suvokimo lygį verslo ir privačių klientų paskoloms, nuo 2018 m. birželio 13 d. naudosime naują reitingų sistemą:

 • Esamos juridinių asmenų D reitingo paskolos perklasifikuojamos kaip C reitingo paskolos;
 • Esamos juridinių asmenų C reitingo paskolos perklasifikuojamos kaip B reitingo paskolos;
 • Esamos juridinių asmenų B, A, A* reitingų paskolos lieka be pasikeitimų;
 • Esamos fizinių asmenų paskolos lieka be pasikeitimų.

Papildomai esami juridinių asmenų ir fizinių asmenų reitingai buvo palyginti su tarptautinių reitingų agentūrų Standart and Poor‘s ir Moody’s nemokumo statistika.

Nemokumo lygiai nuo reitingui priskirtų paskolų (%)

FB-V C lygio 2,63% nemokumo rizika neatitinka C klasės paskolų nemokumo rizikos (per žema)
FB-V D lygio 1,47% nemokumo rizika neatitinka D klasės paskolų nemokumo rizikos (per žema)

Susiję su mokesčiais

Pagal galiojančius Lietuvos Respublikos teisės aktus, FinBee teikia informaciją apie Jūsų platformoje uždirbtas palūkanas Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI). Uždirbtos palūkanos yra apmokestinamos 15 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifu, o informaciją apie jas galite rasti savo kasmetinėje pajamų deklaracijoje.

Primename, kad nuo 2018 m. sausio 1 d. gautų palūkanų už suteiktas paskolas per tarpusavio skolinimo platformą ar sutelktinio finansavimo platformą suma neviršijanti 500 EUR per mokestinį laikotarpį yra laikoma neapmokestinamosiomis pajamomis.

Pagal galiojančius teisės aktus, „FinBee” yra atsakinga už mokėtino gyventojų pajamų mokesčio (GPM) surinkimą iš investuotojų, kurie nėra nuolatiniai Lietuvos Respublikos gyventojai. GPM tarifas yra 15 proc. ir jis yra automatiškai nuskaičiuojamas nuo uždirbtų palūkanų gavus paskolos įmoką.

Jei nesate nuolatinis Lietuvos Respublikos gyventojas ir gyvenate valstybėje, kuri turi pasirašiusi Dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartį su Lietuvos Respublika, užpildžius reikiamus dokumentus, galite susimažinti taikomą GPM tarifą. Susisiekite su mumis el. paštu, pateiksime visą reikalingą informaciją norint susimažinti taikomą GPM tarifą.

Susiję su mokesčiais (verslui)

Nuolatiniai Lietuvos gyventojai skolinantys juridiniams asmenims per sutelktinio finansavimo platformą, privalo patys sumokėti pajamų mokestį nuo gautų palūkanų sumos (B klasės pajamos). Tai reiškia, kad GPM (gyventojų pajamų mokestį) nuo tokių pajamų turi apskaičiuoti, sumokėti ir deklaruoti pats gyventojas, gavęs palūkaninių pajamų.
Gautas palūkanines pajamas jis turi deklaruoti pats arba per įgaliotą asmenį, pateikdamas metinės pajamų deklaracijos GPM308 formą ir šios deklaracijos formos GPM308P priedą „Apmokestinamosios pajamos“. Tokioms palūkanoms nėra numatyta GPM lengvatų ir jos apmokestinamos nuo pirmo euro taikant 15 proc. GPM tarifą.
Pajamų deklaravimui, FinbeeVerslui pateiks reikalingus duomenis apie per kalendorinius metus gautas palūkanas.

Delspinigiai ir baudos už sutartinių įsipareigojimų nevykdymą ar pavėluotą vykdymą, išmokamos paskolos davėjui už suteiktas paskolas, nelaikomos palūkanomis.

LR (Lietuvos Respublikos) juridinis asmuo, suteikęs paskolą kitam LR juridiniam asmeniui per sutelktinio finansavimo platformą, informacijos apie suteiktas ir grąžintas paskolas bei gautas palūkanas VMI neteikia.

Užsienio vieneto (ne LR juridinis asmuo) gaunamos palūkanos neapmokestinamos mokesčiu prie pajamų šaltinio, jeigu:
– tokias pajamas jis gauna ne per savo nuolatinę buveinę Lietuvos Respublikoje ir
– užsienio vienetas yra įregistruotas ar kitaip organizuotas Europos ekonominės erdvės valstybėje arba valstybėje, su kuria sudaryta ir taikoma dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis (šalių sąrašas).

Lietuvos Respublikos juridiniai asmenys, investuotojai, iki kitų kalendorinių metų balandžio 15 dienos, privalo VMI pateikti tinkamai užpildytą deklaracijos FR0711 formą apie per kalendorinius metus fiziniams asmenims suteiktas paskolas, kurių kiekvienos suma yra lygi arba didesnė kaip 600 eurų. Taip pat per kalendorinius metus fizinių asmenų grąžintas paskolas ar jų dalis, neatsižvelgiant į grąžintos paskolos dalies sumą. FinbeeVerslui pateiks reikalingus duomenis deklaracijai užpildyti.

LR juridiniai asmenys, Paskolos gavėjai, iki kitų kalendorinių metų balandžio 15 dienos, privalo VMI pateikti tinkamai užpildytą deklaracijos FR0711 formą apie per kalendorinius metus iš fizinių asmenų gautas paskolas, kurių kiekvienos suma yra lygi arba didesnė kaip 600 eurų. Taip pat per kalendorinius metus fiziniams asmenims grąžintas paskolas ar jų dalis, neatsižvelgiant į grąžintos paskolos dalies sumą. FinbeeVerslui pateiks šiai deklaracijai užpildyti reikalingus duomenis apie paskolų davėjus.

Investuotojai į paskolas mūsų platforma naudojasi visiškai nemokamai.
FinBeeVerslui taiko tik 1% dydžio mokestį nuo Jūsų antrinėje paskolų rinkoje parduodamo portfelio ar paskolos sumos.

Kiti klausimai

UAB “Finansų bitė verslui” veiklą organizuoja vadovaudamasi Sutelktino finansavimo įstatymu. Jei neišgirdome Jūsų pastabų ar nusivylėte mūsų paslauga, norime Jūsų paprašyti kreiptis į mūsų įmonės vadovą tiesiogiai mob. telefonu 8 620 29108 arba el. paštu audrius@finbee.com

Kaip teikti nusiskundimą Lietuvos bankui, galite sužinoti čia.
Kaip teikti nusiskundimą duomenų apsaugos inspekscijai, galite sužinoti čia.

Pranešti apie klaidą