Sveiki atvykę į FinBee

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

TURITE KLAUSIMŲ?

Prieš pradedant

Skolinimosi internetu platforma, kur žmonės skolina pinigus vieni kitiems. Dėka šios finansinės paslaugos, paskolų suteikimas tapo inovatyviu, skaidresniu ir paskolų gavėjams ir paskolų davėjams. Paskolų gavėjams taikomos metinės palūkanų normos, dažniausiai, nustatomos investuotojų, kurie tarpusavyje varžosi, siūlydami kuo mažesnes palūkanas. Kad būtų suvaldyta skolinimo rizika, ji yra diversifikuojama – į vieną paskolą paprastai investuoja keletas paskolų davėjų, taip sumažindami galimą nuostolį paskolos gavėjo nemokumo atveju.

P2P skolinimo modelis atsirado prieš beveik 10 metų Didžiojoje Britanijoje ir šiuo metu yra populiarus visame pasaulyje. Daugiausia internetinių platformų yra sukurta Amerikoje, Kinijoje, Anglijoje. Pastarosios vyriausybė taip pat investuoja per šalyje veikiančias P2P skolinimo platformas.

Augantis žmogus – verslui arba žmogus-žmogui skolinimo populiarumas rodo, jog investuotojai įvertino galimybę uždirbti daugiau, prisiimant didesnę riziką, bet nepaliekant pelno bankams ar kitoms finansinėms institucijoms.

FinBee tai skolinimosi internetu platforma, įkurta 2015 metais. FinBee tikslas yra tapti lyderiaujančia tarpusavio skolinimo bendrove Lietuvoje, siekti sparčios plėtros užsienio rinkose.

FinBee tarpusavio skolinimo platforma yra sukurta remiantis Madiston tarpusavio skolinimo programine įranga. Šis techninis sprendimas leidžia FinBee teikti rinkai patikrintas ir profesionalias P2P skolinimo paslaugas.

Visos finansinės operacijos tarp investuotojų ir paskolų gavėjų yra atliekamos per Citadele banke esančia depozitinę sąskaitą. Depozitinėje sąskaitoje esančios investuotojų lėšos yra investuotojų nuosavybė, be to depozitinėje sąskaitoje esančioms lėšoms galioja indėlių draudimas.

UAB „Finansų Bitė“ yra įrašyta į Lietuvos banko vartojimo kreditų davėjų ir tarpusavio skolinimo platformų operatorių sąrašą, įtraukta į Asmens duomenų valdytojų valstybės registrą.

FinBee yra tarpusavio skolinimosi ir investavimo platforma (P2P), kuri sujungia tuos, kurie nori pasiskolinti, su tais, kurie ieško įvairių investavimo galimybių.

Spauskite čia ir užpildykite registracijos formą, kurioje turite nurodyti asmeninę informaciją apie save.

Norėdami pasipildyti FinBee paskyrą perveskite norimą sumą į AB „Citadele“ banke esančią depozitinę klientų sąskaitą.

Mokėjimo informacija
Gavėjas: UAB „Finansų bitė“
Gavėjo kodas: 304051511
SWIFT kodas: INDULT2X
Bankas: AB „Citadele“ bankas
Sąskaitos numeris: LT857290000000141859

Nepamirškite mokėjimo paskirtyje nurodyti savo FinBee paskyros vartotojo vardo.

Pavedimą privalote atlikti iš asmeninės banko sąskaitos.

Atlikus pirmą pavedimą, Jūsų banko sąskaita bus susieta su FinBee paskyra. Tai reiškia, jog pavedimai bus priimami ir lėšos grąžinamos į tą pačią sąskaitą, iš kurios buvo gautas pirmas pavedimas.

Pinigų įskaitymo ir išmokėjimo mokesčiai depozitinėje sąskaitoje netaikomi.

Prašome atkreipti dėmesį, kad lėšų įskaitymai ir išmokėjimai FinBee gali užtrukti iki 1 darbo dienos.

Įmonė gali investuoti FinBee tik tuo atveju jeigu yra įrašyta į vartojimo kreditų davėjų sąrašą. Susisiekite su mumis ir FinBee padės Jums sutvarkyti visus reikalingus dokumentus, kad įmonė būtų įrašyta į vartojimo kreditų davėjų sąrašą.

Investavimas pasinaudojant tarpusavio skolinimo platformomis, taip pat kaip ir investavimas į kitus finansinius instrumentus, yra susijęs su rizikos prisiėmimu. Dėl to, prieš pradėdami investuoti  į neapsaugotas vartojimo paskolas, turite tinkamai įvertinti savo, savo šeimos ar savo verslo finansinę padėtį ir su investavimu susijusią riziką.

Paskolos, į kurias investuojate per FinBee platformą, nėra apdraustos indėlių draudimu ar užtikrintos nekilnojamo turto įkeitimu, taip pat nėra garantuojama, kad klientas, kuriam paskolinote pinigų, tinkamai vykdys savo finansinius įsipareigojimus.

Investavimo rizikos laipsnį, paskolas, į kurias investuoti, ir kitus kriterijus pasirenka pats investuotojas, todėl FinBee neprisiima atsakomybės už investuotojų patirtus nuostolius.

FinBee nėra jokių paslėptų mokesčių. Norime, kad tiksliai žinotumėte, kada ir kokios paslaugos yra apmokestintos. FinBee taiko 1% dydžio mokestį nuo Jūsų antrinėje paskolų rinkoje parduodamos paskolos sumos.

Kai paskolų gavėjai vėluoja mokėti arba nustoja mokėti paskolą apskritai, FinBee taiko geriausią bankinio sektoriaus praktiką, kad skolininkai įgyvendintų savo įsipareigojimus. Jokie papildomi mokesčiai už skolų išieškojimą investuotojams nėra taikomi. Visi pinigai, kuriuos pavyksta susigrąžinti iš skolininko, yra pervedami investuotojams.

Jums nereikia turėti didelio portfelio, kad galėtumėte pradėti investuoti FinBee. Minimali investavimo suma – 5 Eur. Į kiekvieną paskolą galite investuoti mažomis dalimis. Tai reiškia, kad Jums nebūtina vienam finansuoti visą paskolą. Rekomenduojame į kiekvieną paskolą investuoti po nedidelę sumą. Tokiu būdu vienam paskolos gavėjui nevykdant savo finansinių įsipareigojimų, Jūs patirsite mažesnę žalą savo paskolų portfeliui. Siūlome pradėti skolinti nedideles sumas pinigų, kad suprastumėte ir įvertintumėte FinBee veikimo principus ir investavimo riziką, ir tik po to pradėti skolinti reikšmingas sumas.

Telefonu: +370 5 2199529
El. paštu: support@FinBee.com

Visos AB “Citadele” banko depozitinėje sąskaitoje esančios lėšos yra investuotojų asmeninė nuosavybė. FinBee bankroto atveju, visos depozitinėje sąskaitoje esančios lėšos būtų grąžintos investuotojams. Depozitinė sąskaita yra visiškai atskirta nuo UAB “Finansų bitė” sąskaitų. Į šią sąskaitą paskolos gavėjai taip pat moka paskolos įmokas, taigi bankroto atveju visos paskolos gavėjų pervestos įmokos būtų pervedamos investuotojams pagal įmokų grafiką.

Remiantis Lietuvos bankui pateiktu ir suderintu Veiklos tęstinumo planu, bankroto atveju galiojančių paskolos sutarčių administravimą perims kita įmonė, su kuria yra pasirašyta sutartis. Veiklos tęstinumo planas yra skirtas maksimaliai apsaugoti investuotojų interesus bankroto atveju.

Susiję su skolinimusi

Sprendimą dėl paskolos suteikimo priimame per 1 dieną, o paskolą Jums išmokame ne vėliau kaip po 2-3 darbo dienų.

Taip, visą paskolą ar jos dalį galima grąžinti iš anksto kiekvieno mėnesio pabaigoje. Kai anksčiau laiko grąžinama paskolos suma viršija 2320 eurų per bet kurį dvylikos mėnesių laikotarpį, turėsite sumokėti kompesaciją. Kompensacijos dydis priklauso nuo likusio paskolos termino. Jeigu laikotarpis nuo vartojimo kredito grąžinimo anksčiau nustatyto termino datos iki sutartos vartojimo kredito sutarties pabaigos datos yra ilgesnis kaip vieni metai, kompensacijos dydis yra 1%. Kitais atvejais kompensacija negali viršyti 0.5% anksčiau nustatyto termino grąžinamos vartojimo kredito dalies. Išankstinio grąžinimo atveju gali būti pritaikyti ir kiti mūsų svetainėje nurodyti mokesčiai.

Prašome nedelsiant su mumis susisiekti jei manote, kad negalėsite laiku sumokėti įmokos ar grąžinti paskolos. Jei pradelsite įmoką ar paskolos grąžinimą mes patys ar per paskolų ieškojimo bendrovę su Jumis susisieksime išsiaiškinti priežastis, bei imsimės priemonių pasidengti pradelstą mokėjimą. Jei įmoka ar paskola pradelsiama daugiau nei 3 dienas, Jums bus pritaikytas nemokos administravimo mokestis, bei kitos su nemokos administravimu
susijusios išlaidos (bylinėjimosi ir kt.). Jei pradelsite mokėti daugiau įmokų, Jūsų paskolos sutartis bus vienašališkai nutraukta. Mes patys ar per tarpininką imsimės veiksmų išieškoti sumas, mokėtinas pagal kredito sutartį.

Susiję su investavimu

Pradėti investuoti per FinBee platforma galima kai:

  • Turite banko sąskaitą bet kuriame Europos Sąjungoje veikiančiame banke.
  • Esate vyresnis nei 18 metų.
  • Turite galiojantį asmens tapatybės dokumentą

Pirmiausia Jums reikia savo FinBee paksyroje užpildyti kliento pažinimo anketą. Kai anketa yra patvirtinama vadybininko, norint pradėti skolinti reikia papildyti savo FinBee paskyrą. Kuomet savo paskyroje turite x Eur laisvai disponuojamų lėšų, galite pasirinkti šiuo investavimo būdus:

  1. Rankinį
  2. Automatinį skolinimą

Lėšų įskaitymai ir išmokėjimai FinBee gali užtrukti iki 1 darbo dienos.

Automatinio skolinimo paslauga automatiškai teikia pasiūlymus paskolų prašymams pagal Jūsų sukurtuose portfeliuose pasirinktus kriterijus. Automatininio skolinimo paslauga yra efektyvi priemonė taupyti laiką, kadangi nereikia nuolat sekti sistemoje pateikiamus naujus paskolos prašymus. Kiekvienas investuotojas gali susikonfigūruoti iki 5 skirtingų automatinio skolinimo portfelių, kuriuos bet kuriuo metu gali aktyvuoti arba išjungti. Svarbu atkreipti dėmesį, kad kiekvienas sukurtas portfelis teikia pasiūlymus į vieną paskolą tik vieną kartą, tačiau jeigu paskolos prašymas atitiks kelių sukurtų portfelių nustatymus, visi portfeliai pateiks pasiūlymus skolinti į tą pačią paskolą. Automatinio skolinimo paslauga leidžia skolinti didesne apimtimi ir labiau struktūriniu būdu negu yra įmanoma įvedant skolinimo pasiūlymus tam tikriems paskolos prašymams rankiniu būdu.

FinBee šiuo metu yra du skirtingi Automatinio skolinimo metodai:

  1. Skolinimas už pageidaujamą palūkanų normą
  2. Skolinimas nustatant savo pasirinktą palūkanų normą

Plačiau kaip naudotis Automatinio skolinimo paslauga skaitykite čia.

Tai sistema skirta automatiškai pakeisti Jūsų pasiūlymo skolinti palūkanų normą, kuris iškrito iš aukciono dėl kito skolintojo pateikto pasiūlymo su žemesne palūkanų norma. Skolintojas turi galimybę nurodyti parametrus, kuriais remiantis bus pakeistas kainos pasiūlymas (-ai). KPS sistemą galima naudoti tiek skolinant rankiniu būdų, tiek automatinio skolinimo būdu.

Plačiau apie KPS nadojima rasite čia.

Antrinėje rinkoje Jūs galite pirkti kitų skolintojų anksčiau išduotas paskolas, bei parduoti savo suteiktas paskolas. Pasinaudodami antrine rinka, Jūs galite pradėti uždirbinėti palūkanas greičiau, negu suteikinėdami naujas paskolas, nes nereikės laukti, kol jos bus patvirtintos ir nerizikuosite, jog paskolos gavėjas atmes Jūsų paskolos pasiūlymą. Nusipirkę paskolą, Jūs gausite visas vėlesnes įmokas (paskolos grąžinimus su palūkanomis). Pardavę paskolą, Jūs atgausite pinigus nelaukdami paskolos termino pabaigos ir netgi galėsite iš to uždirbti.

Plačiau kaip veikia antrinė rinka rasite čia.

Pateikto pasiūlymo atšaukti nėra galimybės. Su tokiomis sąlygomis sutinkate teikdamas pasiūlymą. Tačiau Jūs visada galite pasinaudoti antrine rinka ir parduoti savo paskolos dalį kitam investuotojui.

Savo FinBee paskyroje spauskite mygtuką „Įnešti/Išsimokėti lėšas“. Tuomet norėdami išsimokėti lėšas spauskite „Išsimokėti“. Įveskite sumą, kurią norite išsimokėti ir spauskite „Išmokėti“. Nurodyta suma bus grąžinta per 1 darbo dieną į Jūsų banko sąskaitą.

Pranešti apie klaidą