Sveiki atvykę į FinBee

KAIP TAI VEIKIA

Kaip veikia FinBee?

FinBee yra tarpusavio skolinimosi ir investavimo platforma (P2P), kuri sujungia tuos, kurie nori pasiskolinti, su tais, kurie ieško įvairių investavimo galimybių.

Skolinimosi ir investavimo žingsniai:

  • Asmenys, norintys skolintis pinigų, užpildo paraišką, kurioje nurodo pageidaujamą skolintis pinigų sumą bei laikotarpį, kuriam nori skolintis.
  • FinBee darbuotojai, pagal nustatytus kriterijus, patikrina kiekvieno pasiskolinti norinčio asmens kredito istoriją ir priima sprendimą, dėl paraiškos patvirtinimo.
  • Investuotojai peržiūri užpildytas paraiškas ir išsirenka, kurias norėtų finansuoti.
  • Palūkanų normas nustato investuotojai, tarpusavyje varžydamiesi atvirkštinio aukciono būdu (konkuruoja mažindami palūkanų normą). Tuomet kredito gavėjas nusprendžia ar sutikti su jo kreditui siūlomomis palūkanomis, ar atmesti jas.
  • Prieš pervedant pinigus, investuotojai ir kredito gavėjai pasirašo sutartį.
  • FinBee fiziškai pasirašo sutartį su kiekvienu kredito gavėju. Sutarties pasirašymo metu Kredito gavėjas privalo pateikti galiojantį asmens dokumentą. Šios sutarties pasirašymo proceso tikslas yra gyvai patikrinti kredito gavėjo asmens tapatybę ir užkirsti kelią apgaulėms.
  • Išdavus paskolą, kredito gavėjai kas mėnesį moka kredito įmokas anuiteto būdu. Grąžinti pinigai automatiškai pervedami į investuotojo FinBee sąskaitą.
  • Investuotojai gali arba atsiimti pinigus, arba reinvestuoti į kitas kredito paraiškas.

Visos finansinės operacijos tarp investuotojų ir paskolų gavėjų yra atliekamos per Citadele banke esančia depozitinę sąskaitą. Depozitinėje sąskaitoje esančios investuotojų lėšos yra investuotojų nuosavybė, be to depozitinėje sąskaitoje esančioms lėšoms galioja indėlių draudimas.

Tarpusavio skolinimo samprata

Apie tarpusavio skolinimą

Peer-to-peer (trump. P2P) (liet. žmogus-žmogui) skolinimosi internetu platformose žmonės skolina pinigus vieni kitiems. Dėka šios finansinės paslaugos, paskolų suteikimas tapo inovatyviu, skaidresniu ir paskolų gavėjams bei kreditoriams naudingesniu procesu. Paskolų gavėjams taikomos metinės palūkanų normos, dažniausiai, nustatomos investuotojų, kurie tarpusavyje varžosi, siūlydami kuo mažesnes palūkanas. Kad būtų suvaldyta skolinimo rizika, ji yra diversifikuojama – į vieną paskolą paprastai investuoja keletas kreditorių, taip sumažindami nuostolį paskolos gavėjo nemokumo atveju.

P2P skolinimo modelis atsirado prieš beveik 10 metų Didžiojoje Britanijoje ir šiuo metu yra populiarus visame pasaulyje. Daugiausia internetinių platformų yra sukurta Amerikoje ir Anglijoje. Pastarosios vyriausybė taip pat investuoja per šalyje veikiančias P2P skolinimo platformas.
Augantis žmogus-žmogui skolinimo populiarumas rodo, jog investuotojai įvertino galimybę uždirbti daugiau, prisiimant didesnę riziką, bet nepaliekant pelno bankams ar kitoms finansinėms institucijoms.

Dažniausiai užduodami klausimai

Spauskite čia

Išbandyk FinBee

> pasiskolinkarba> investuok
Pranešti apie klaidą