Vokiečių bendrovė „nordIX“ investuos 5 mln. eurų į „Finbee“ paskolas

Vokiečių turto valdymo bendrovė „nordIX“ investuos mažiausiai 5 mln. eurų į tarpusavio skolinimo platformos „Finbee“ vartojimo paskolų portfelį.

Anot „Finbee“ vadovo Dariaus Noreikos, „nordIX“ lėšos bus nukreiptos į visas naujai išduodamas vartojimo paskolas, o  fondo lėšomis finansuojama dalis kiekvienai paskolai bus ne mažesnė nei 38 proc.

„Pritrauktos lėšos pirmiausia leis mums pagreitinti paskolų finansavimą ir paskolų gavėjams užtikrinti operatyvesnį priėjimą prie jiems reikiamų pinigų. Šiuo metu, kai dėl išaugusios infliacijos stebime padidėjusią paskolų paklausą namų remontui ar kitiems stambesniems pirkiniams, greitesnis priėjimas prie reikiamo finansavimo klientams išties reikšmingas. Ypač kalbant apie tuos, kurie suinteresuoti ilgesnio termino paskolomis, nes neretai norintys pasiskolinti didesnę sumą ilgesniam terminui yra priversti palaukti keletą dienų. Taip yra dėl to, kad tarp investuotojų tradiciškai labiau populiarios trumpesnio termino paskolos, – komentuoja D. Noreika. – O investuotojams „nordIX” fondo atėjimas suteiks papildomo saugumo ir paskatins dar aktyviau investuoti bei užsidirbti grąžą.“

„nordIX“ valdomas fondas, kuris investuoja į Europoje išduodamus vartojimo kreditus, siekia uždirbti stabilią grąžą prisiimant mažą finansinių priemonių kainos svyravimo riziką. Dėl didelio skaidrumo ir aiškaus reguliavimo Lietuvos vartojimo paskolų rinka yra viena įdomiausių rinkų, kurioje aktyviai dalyvaujame kaip investuotojai. „Finbee“ paskolų portfelis labai gerai atitinka mūsų rizikos ir grąžos lūkesčius. Be to, vadovybė mus įtikino savo galimybėmis ir vizija vystant verslą. Taip pat verta paminėti investuotojo kelionę platformoje, kuri yra itin moderni ir patogi investuotojui“, – komentuoja Claus Tumbraegel, vienas „nordIX“ vykdančiųjų direktorių.

D. Noreika pasakoja, kad jų bendrovė turėjo atitikti ne vieną dešimtį reikalavimų, pretenduodama į „nordIX“ investiciją. Fondas vertino tarpusavio skolinimo platformos taikomus mokumo vertinimo, kredito rizikos nustatymo, išieškojimo procesus ir rezultatus, istorinę vartojimo paskolų portfelio grąžą bei portfelio kokybę. Taip pat atliko dalies išduotų paskolų auditą, tikrino paskolų dokumentus, ar teisingai platformoje atvaizduojama informacija ir ar atitinka realų pinigų judėjimą. Audito metu nebuvo nustatyta trūkumų.

„Fondui buvo svarbi ir mūsų įmonės finansinė padėtis. Esame viena iš nedaugelio fintech bendrovių, ne pirmus metus veikiančių pelningai. Stabili ir pelninga veikla suteikia papildomo saugumo investuotojui, kadangi tokiu būdu užtikrinamas veiklos tęstinumas, leidžiantis verslui save išlaikyti ir tvariai augti be papildomos investuotojų ar akcininkų pagalbos“, – pažymi D. Noreika.

Pernai „Finbee“ išdavė 12,7 mln. eurų vartojimo paskolų, tai yra 47 proc. daugiau negu 2020 m. Per pirmus keturis 2022 m. mėnesius jau išduota 5 mln. eurų vartojimo paskolų, 28 proc. daugiau negu atitinkamu laikotarpiu pernai. Per visus 2022 m. tikimasi išduoti 20 mln. eurų vartojimo paskolų.

Tarpusavio skolinimo platforma „Finbee“ veiklą pradėjo 2015 m. vasarą. Iš viso nuo veiklos pradžios per šią platformą gyventojams ir verslui jau išduota 144 mln. eurų paskolų, įskaitant 72 mln. eurų paskolų, išduotų pagal Invega priemonę „Paskolos labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams”. Platforma turi daugiau nei 120 tūkst. registruotų vartotojų, iš kurių pernai aktyviai investavo arba skolinosi beveik 11 tūkst.

2009 m. įkurta Hamburge įsikūrusi „nordIX“ AG specializuojasi fiksuoto pajamingumo investicijose, didžiausią dėmesį skiria obligacijoms ir išvestinėms finansinėms priemonėms. Bendrovė valdo keletą investicinių ir atskirtųjų fondų bei plėtoja išmanius investicijų sprendimus. Šalia turto valdymo paslaugų įmonė taip pat teikia obligacijų ir kitų fiksuoto pajamingumo finansinių priemonių tarpininkavimo paslaugas instituciniams klientams.

Taip pat gali būti įdomu