Verslo paskolos 2021-aisiais: patarimai jas imantiems bei kodėl būtina atlikti namų darbus?

Verslo paskolos 2021-aisiais: patarimai jas imantiems bei kodėl būtina atlikti namų darbus?

Verslo paskolos padeda jūsų įmonei plėstis, užkariauti naujas rinkas, augti, investuoti į tyrimus, naują įrangą, rinkodarą, pasisamdyti aukštos kvalifikacijos darbuotojų ir daug daugiau. Visa tai išauga į didesnius pardavimus.

Tačiau pradėję tinkamo finansuotojo paieškas verslininkai dažnai pasimeta ir nebežino, iš ko skolintis: juk paskolas verslui teikia tiek tradiciniai, tiek ir alternatyvieji finansuotojai. Galiausiai pradedame sukti galvą, kokio tipo paskolą pasirinkti ir kaip nepermokėti. Turbūt nė vieno nenustebinsime priminę, kad skolinimo procesui turi ruoštis ir patys verslai: kuo daugiau informacijos jie sukaups, tuo daugiau išlos ir palankesnėmis sąlygomis pasiskolins. Apie visa tai – šiame straipsnyje.

Young modern men in smart casual wear shaking hands

 1. Pasidomėkite paskolų rūšimis ir šias paskolas verslui teikiančiomis bendrovėmis

Skirtingiems poreikiams – skirtingos verslo paskolos:

 •       Paskola sąskaitoms finansuoti skirta kompensuoti apyvartinių lėšų trūkumą. Apyvartinės lėšos būtinos jūsų augančiam verslui siekiant subalansuoti grynųjų pinigų srautus. Maksimalios „Finbee Verslui“ paskolos apyvartinėms lėšoms – iki 50 tūkst. Eur be nekilnojamojo turto užstato.
 •       Paskolos verslo plėtrai skirtos investiciniams projektams (pavyzdžiui, perkant naują ar atnaujinant esamą įrangą, įsigyjant nekilnojamojo turto ir kt.). Teikiame iki 500 000 Eur paskolas su nekilnojamojo turto užstatu.
 •       Valstybės paskolos / INVEGA finansinės priemonės verslui ir pan., sutelktinės paskolos su galimybe pasinaudoti valstybės lengvatomis ir parama, pavyzdžiui,valstybės paramos priemonė verslui „Avietė“,finansinė priemonė „Alternatyva“.
 •       Paskolos įrangos įsigijimui. „Finbee Verslui“ finansuoja 100 % pirkinio sumos, nereikia pradinio įnašo.
 •       Paskolos jaunam verslui (startui). „Finbee Verslui“ suteikia paskolas įmonėms, savo veiklą vykdančios ne trumpiau nei 3 mėn.
 •       Paskolų refinansavimas. Paslauga skirta pasiskolinusiems nepalankiomis sąlygomis ir mokantiems dideles palūkanas. Pasinaudoję paskolos refinansavimu galite ženkliai sumažinti įmoką. „Finbee Verslui“ specialistai nemokamai įvertins jūsų galimybes sutaupyti: tereikia pateikti paskolos paraišką.
 •       Faktoringas – sąskaitų finansavimas, kai įmonė taiko ilgus atsiskaitymo terminus, o už klientą sumoka kreditorius.

 

 1. Raskite jums tinkamą finansuotoją

Šiuo metu verslo paskolas teikia daugelis kreditorių: nuo sutelktinio finansavimo platformų ir alternatyviųjų finansuotojų iki kredito unijų bei didžiųjų komercinių bankų.

Natūralu, kad tarp tokios kreditorių gausos lengva pasimesti, todėl visų pirma įvertinkite savo realias galimybes. Pavyzdžiui, jei ką tik pradėjote veiklą ar turite prastą kredito reitingą, beveik neturite galimybių gauti banko paskolos. Tačiau jei veikiate nebe pirmus metus, o įmonės kreditingumo ataskaitoje nėra jokių „juodų dėmių“, galėsite rinktis bet kurį kreditorių. Tik atkreipkite dėmesį, kad kai kurie iš jų gali būti nelankstūs.

Būtent dėl lankstumo, operatyvumo ir paprastumo daugelis renkasi interneto paskolų bendroves ir alternatyviuosius finansuotojus. Šiuo metu ypač daug verslininkų dėmesio sulaukia „Finbee Verslui“ – sutelktinio finansavimo platforma Lietuvoje, skolinanti įmonėms palankiausiomis sąlygomis ir suteikianti galimybę pasinaudoti INVEGA parama. Čia paskolas jūs gaunate ne iš finansinės institucijos, bet iš paprastų žmonių ir valstybės, todėl galite pasiskolinti verslui palankiausiomis sąlygomis. Šiuo metu verslams gali būti suteikiama INVEGA parama, t. y. palūkanų kompensavimas. Kompensuojama iki 95 % palūkanų nepriklausomai nuo regiono, kuriame vykdoma veikla. Paramą gali gauti visi į „Finbee“ besikreipiantys verslai. Tai nėra pandemijos priemonė.

 1. Verslo paskolos sąlygos: kodėl jas būtina nuodugniai išanalizuoti?

Norėdami pasirinkti geriausiai, turite atidžiai išstudijuoti paskolų bendrovių sąlygas. Labiausiai dėmesį reikia atkreipti į kelis esminius momentus:

 •       Kokios palūkanų normos taikomos?
 •       Ar taikomi sutarties sudarymo mokesčiai?
 • Ar yra dar kokių nors papildomų mokesčių (pavyzdžiui, paskolos ar įmokų administravimo)?
 •       Ar reikalingas užstatas?
 •       Kokias ataskaitas reikia pateikti kreditoriui?
 •       Ar taikomi kokie nors ribojimai paskolos naudojimui?
 •       Ar paskolą galima grąžinti anksčiau už tą laikotarpį nemokant palūkanų ar sutarties netesybų mokesčio?
 •       Ar taikomos valstybės kompensavimo priemonės? Ar galima jomis pasinaudoti?

 

 1. Pasiaiškinkite, kokius duomenis vertins kreditoriai

Norint pateikti geriausią pasiūlymą, mums svarbu gerai suprasti verslą, todėl vertindami paskolų paraiškas dėmesį atkreipiame į šiuos dalykus:

 •       Kredito balas/ataskaita. Turime prieigą prie kredito istorijos.
 •       Finansinės ataskaitos. Peržvelgsime svarbiausius įmonės finansinius duomenis.
 •       Veikla: koks verslo modelis, t. y. kokias paslaugas/prekes verslas parduoda? Kas yra jo tipiniai klientai? Kiek tų klientų verslas turi? Jei įmonė prekiauja, iš kelių tiekėjų perka produkciją? Mums svarbu, ar paraiškos teikėjo vykdoma veikla yra tvari? Ar verslas patirs didelį sukrėtimą, jei praras 1 ar 2 klientus ar tiekėjus? Ar veikla yra sezoniška?
 •       Kiek laiko verslas vykdo šią veiklą? Kreditoriai visuomet noriau skolina bent kelerius metus veikiantiems, o ne ką tik įsikūrusiems verslams.
 •       Kokia verslo finansinė padėtis: ar verslas auga? Ar jis yra pelningas? Ar santykis tarp turto bei įsipareigojimų yra rizikingas?
 •       Ar verslas turi paskolų? Ar užteks lėšų padengti ir esamiems įsipareigojimams, ir naujajai paskolai. Ar jos mokamos laiku? Ar verslas nevėluoja atsiskaityti su tiekėjais? Ar laiku moka mokesčius?
 •       Ar verslas gali įkeisti turtą už paskolą? Ar tas turtas yra likvidus? Kreditoriai atkreips dėmesį ir į įmonės turtą, ypač trumpalaikį, pavyzdžiui, grynuosius pinigus bei gautinas sumas.
 •       Atsižvelgiant į finansinius rodiklius, kokią maksimalią sumą verslas gali pasiskolinti? Kokia tikimybė, kad verslas bankrutuos?

 

 1. Finansinių ataskaitų svarba kreipiantis dėl verslo paskolos

Tikėtina, kad kuo didesnės paskolos verslui prašote, tuo atidžiau kreditoriai nagrinės jūsų finansines ataskaitas ir apskaitos įrašus. Visų svarbiausios – 3 ataskaitos: balansas, pelno (nuostolio) ir pinigų srautų ataskaitos (pastarosios „Finbee Verslui“ nevertina).

Finansuotojai vertins jūsų įmonės lengvai pasiekiamus finansinius duomenis: jums tik reikės duomenis atsisiųsti iš banko ir pateikti „Finbee Verslui“ ekspertų peržiūrai. Visai tai nesudarys didesnių nepatogumų, nesugaišite laiko.

 1. Numatykite tikslią verslo paskolos sumą ir su kreditoriais aptarkite, kur ketinate investuoti gautas lėšas

Nemažai kreditorių pasidomės, kur naudosite paskolos lėšas: gal įsigysite naujos įrangos, o galbūt padengsite einamąsias išlaidas? Gal investuosite į plėtrą, o galbūt pasisamdysite naujų darbuotojų? Didinsite atsargų kiekį ar investuosite į rinkodaros paslaugas, naująsias technologijas ir tyrimus? Įsigysite naujas patalpas ar žemės sklypą naujos gamyklos statyboms?

Kreditoriai visuomet linkę investuoti į perspektyvias ir ambicingas idėjas, tad paskolas gauti bus sunkiau pandemijos padarinius išgyvenantiems verslams, kurie skolinasi tam, kad apmokėtų sąskaitas ir sumokėtų darbuotojams atlyginimus. Šioms įmonėms verta paieškoti lengvatinių paskolų ar valstybės paramos priemonių.

Colleagues at meeting in boardroom, sitting at table together

 1. Ar kreditoriams galite pasiūlyti užstatą ar kokių nors garantijų?

Paskolų bendrovėms visų pirma rūpi, ar sugebėsite vykdyti įsipareigojimus ir laiku mokėti paskolos įmokas bei palūkanas. Nors didžioji dalis kreditorių neprašys užstato, tačiau daug palankiau vertins verslus, kurie gali garantuoti įmonės turtu (pavyzdžiui, įranga, nuosavybe, gautinomis sumomis ir kt.). Tikėtina, kad turto sukaupusios įmonės pasiskolins kiek palankesnėmis sąlygomis. Jeigu įmonė turto neturi, kai kurie kreditoriai gali prašyti įmonės vadovą atsakyti asmeniniu turtu.

 1. Net ir sėkmingai pasiskolinę toliau kaupkite žinias apie verslo finansavimą

Jei ieškant verslo paskolos pavyko sukaupti daug vertingų žinių, kuo išskirtinis verslo finansavimas, išsiaiškinote visas galimybes pasiskolinti, svarbiausias procedūras, gauti verslo paskolą ateityje nebus sudėtinga. Tačiau pasiskolinę ir toliau aktyviai domėkitės kreditų rinka, jos naujokais, naujovėmis, valstybės paramos priemonėmis ir t. t.

Apskritai ketinant skolinti verta bendradarbiauti su tarpusavio skolinimo platformomis. Jose procesai – kur kas paprastesni, finansavimas – greitesnis ir lankstesnis. Pasirinkę tinkamus partnerius, išvengsite sudėtingų skolinimosi procedūrų ir galvos skausmo. Be to, alternatyvieji finansuotojai visuomet ieškos jums geriausio finansinio sprendimo, pavyzdžiui, pasiūlys valstybės paramos priemones ir patrauklias sąlygas.

Jeigu jus domina verslo paskolos, sekite informaciją „Finbee Verslui“: čia nuolat dalijamės patarimais ir aktualiausiomis naujienomis.

Taip pat gali būti įdomu