Domina paskolos refinansavimas? Išvenkite šių 5 klaidų, ir sėkmė – garantuota!

Paskolų rinkoje jau ne pirmus metus linksniuojamas refinansavimo terminas. Paskolų refinansavimas leidžia turimą paskolą (ar net kelias) pakeisti nauja, kuriai taikomos mažesnės palūkanos ar pagal jūsų poreikius pakoreguojamas grąžinimo terminas.

Taigi, refinansavimas gali būti puikus pasirinkimas, kai kitas finansuotojas siūlo mažesnes palūkanas, jei esate paėmę kelias paskolas ir jau sudėtinga atsekti, kam ir kada laikas mokėti įmokas, ar jei norite pratęsti paskolos grąžinimo terminą.

Pasirinkus paskolą refinansuoti galite sumažinti savo skolinimosi išlaidas, t. y. refinansuojant paskolą neturite mokėti paskolos palūkanų ir / ar mėnesinio administravimo mokesčio iki paskolos termino pabaigos. Refinansuojant paskolą, palūkanas ar kitus mokesčius mokate tik iki refinansavimo dienos. Jei paskolas refinansuojanti įmonė siūlo mažesnes palūkanas ar mokesčius, refinansuojant sumažės bendra paskolos kaina (arba bendroji vartojimo kredito kainos metinė norma (BVKKMN) ir įmoka.

Jei jums sudėtinga mokėti paskolos įmokas, galima pratęsti grąžinimo terminą: mėnesio įmokos ženkliai sumažės ir nereikės taip stipriai apriboti asmeninių išlaidų.

Tačiau svarbu žinoti, kad refinansavimas negarantuoja mažesnių palūkanų ir nėra ta vienintelė stebuklinga priemonė, ypač jei finansuotoją rinksitės atmestinai bei darysite kitas lemtingas klaidas.

Taigi, prieš pateikdami paraišką bei pasirašydami sutartį įsitikinkite, ar nedarote šių 5 klaidų.

middle aged woman at table holding document calculating bank loan payments

 

1. Nepasidomite refinansavimo įkainiais

Prieš pasirenkant naują paskolos internetu teikėją labai svarbu palyginti bent kelis refinansavimo pasiūlymus. Pasiūlymai potencialiems klientams skiriasi atsižvelgiant į kelis esminius veiksnius, pavyzdžiui, kredito reitingą ar bendrą kliento finansinį portretą. Būtent todėl puikus finansuotojas, su kuriuo sutartį sudarė jūsų kaimynas ar verslo partneris, gali nebūti tinkamiausias jums.

Pirminei informacijai gauti tiks preliminarios paskolų refinansavimo skaičiuoklės, tačiau turėkite omenyje, kad jos nėra tikslios ir, priklausomai nuo daugelio aplinkybių, skaičiukai jose gali kisti.

Norėdami objektyviai įvertinti savo galimybes, tiesiog pateikite paskolos refinansavimo paraiškas internetu bent keliems skirtingiems kreditoriams. Tik gavę konkrečius pasiūlymus galėsite palyginti metinę palūkanų normą bei refinansavimo sąlygas.

Prieš pasirašydami sutartį pasidomėkite, kokie mokesčiai taikomi vėluojant sumokėti įmokas. Taip pat patikrinkite, ar lengva susisiekti su paskolų bendrovės administracija, jei ateityje iškiltų kokių nors su mokėjimais susijusių problemų, taip pat pasiteiraukite, ar laikinai bus galima sumažinti įmokas, ar kreditorius yra pakankamai lankstus klientų atžvilgiu.

2. Galvojate, kad būtina refinansuoti visas savo paskolas

Anaiptol ne visas asmenines ar verslo paskolas būtina refinansuoti (ne veltui sakoma: nuo vilko ant meškos), todėl reikėtų strategiškai apgalvoti, kurias turimas paskolas rinksitės refinansuoti. Atsižvelgiant į jūsų situaciją gali reikėti refinansuoti vieną ar kelias paskolas.

Pagrindinis veiksnys sprendžiant, kokias vis tik paskolas refinansuoti – palūkanų normos. Jos, priklausomai nuo konkretaus laiko, kada sudarėte sutartį, šiek tiek skiriasi. Paėmus paskolą ši norma bus fiksuota visam skolinimosi terminui, todėl jei paskolą ėmėte ne pačiu palankiausiu metu, ilguoju laikotarpiu nemažai permokėsite.

Kartais pasiskolinti reikia skubiai, tad nėra laiko ir galimybių domėtis palankesnėmis skolinimo sąlygomis.

Taigi, verta atkreipti dėmesį, kad skirtingos bendrovės taiko labai skirtingą kainodarą ir skirtingus mokesčius. Vienų vartojimo kreditų palūkanų normos viršija 30 ar net 50 proc., tuo tarpu kiti finansuotojai (tarp jų – ir „Finbee“) taikomos vidutines palūkanų normas. Todėl turint paskolų aukštomis palūkanomis verta pagalvoti apie refinansavimą. Svarbu: taip pat palūkanų normos gali kisti atsižvelgiant į paskolos gavėjo kredito reitingą (kredito istoriją), todėl jei jis – nepalankus, vargu, ar galima tikėtis mažesnių palūkanų.e

Svarbu: taip pat palūkanų normos gali kisti atsižvelgiant į paskolos gavėjo kredito reitingą (kredito istoriją), todėl jei jis – nepalankus, vargu, ar galima tikėtis mažesnių palūkanų.

3. Nelyginate skirtingų paskolos grąžinimo scenarijų

Prieš pasirašant refinansavimo sutartį svarbu palyginti įmokų dydį. Palyginkite senos bei naujos (t. y. refinansavimo) paskolų įmokas. Atkreipkite dėmesį, kiek pavyks sutaupyti dėl taikomos mažesnės palūkanų normos ir trumpesnio grąžinimo termino. Taip pat jei norite sumažinti mėnesio įmokas, pamatysite, kaip naujoji paskola paveiks jūsų biudžetą.

Paprastas pavyzdys: galite palyginti su skirtingus paskolos grąžinimo scenarijus (pvz., būsto paskolos refinansavimas). Pirmu atveju Finbee.lt refinansavus 10 tūkst. eurų paskolą 7 m. (84 mėn.) terminui mėnesio įmoka sieks ~163 eurus. Bendra grąžinama suma – apie 15,5 tūkst. eurų. Antrasis scenarijus: tą pačią sumą refinansavus 5 m. (60 mėn.) laikotarpiui mėnesio įmoka sieks maždaug 210 eurų, o bendra grąžinama suma bus apie 13,8 tūkst. eurų. Vadinasi, pagal penkerių metų grąžinimo planą mėnesinės įmokos padidės apie 50 eurų, tačiau sutaupysite apie 1 700 Eur palūkanų ir kitų mokesčių ir bent dviem metais anksčiau grąžinsite paskolą. Beje, refinansavimo paskolą per 2 sav. galėsite grąžinti nemokamai, o išankstinis refinansavimo paskolos grąžinimas – taip pat nemokamas.

Taigi, naudodamiesi skaičiuokle galite matyti, kaip kintant terminui kis jūsų bendroji vartojimo kredito kainos metinė norma (BVKKMN).

Apskritai kuo trumpesnis paskolos terminas, tuo mažiau palūkanų laikui bėgant sumokėsite. Tačiau racionalu pasirinkti ir jūsų pajamas bei galimybes atitinkančias įmokas.

Woman looking at the bills for refinansing and using calcutor

4. Nepasidomite laidavimo ar užstato galimybėmis

Vienas iš būdų gauti konkurencingas refinansavimo sąlygas – kreiptis su laiduotoju / bendraskoliu.

Jei turite kitų paskolų, neseniai pradėjote dirbti, o ir pajamos – ne per didžiausios, bendraskolio indėlis tikintis palankesnių sąlygų gali būti tikrai ženklus.

Bendraskolis gali būti vienas iš tėvų, sutuoktinis, partneris ar kitas asmuo, turintis gerą kredito istoriją ir solidžias pajamas. Tačiau laiduotojus būtina supažindinti su prisiimama rizika: jei dėl tam tikrų aplinkybių negalėtumėte grąžinti paskolos, už tai būtų atsakingas laiduotojas.

Pastaba: „Finbee“ neteikia vartojimo paskolų su bendraskoliu / laiduotoju, tačiau apie tokią galimybę žinoti verta.

5. Nustojate mokėti ankstesnės paskolos įmokas

Norėdami sulaukti geriausio refinansavimo pasiūlymo nepamirškite turimų paskolų įmokų mokėti laiku. Paskolas refinansuojanti įmonė tikrai atsižvelgs į jūsų laiku vykdomus finansinius įsipareigojimus ir pasiūlys geresnes refinansavimo sąlygas bei mažesnes palūkanas.

Taip pat nepamirškite, kad refinansavimo procesas gali užtrukti, tad tuo metu ir toliau turite mokėti pirmajam kreditoriui, iš kurio ėmėte ankstesnę paskolą. Jei pradelsite mokėjimą, tai gali pakenkti jūsų kredito reitingui.

Pasirinkę refinansavimą taip pat neturėtumėte pamiršti, kad reikėtų prisijungti prie savo asmeninės paskyros pirmojo finansuotojo interneto svetainėje ir įsitikinti, kad naujasis paskolos davėjas sumokėjo visą likusią sumą ir jūs nesate skolingas.  Kai jau sulauksite finansuotojo patvirtinimo, kad jums suteikta nauja paskola, tik tada galėsite nustatyti automatinius mokėjimus tiesiai iš banko sąskaitos.

Taigi, prieš rinkdamiesi refinansavimą, surinkite visą informaciją apie šią paslaugą. Gerai apgalvojus pasirinkimo alternatyvas refinansavimas gali būti tikrai protingas žingsnis. Jis padės ne tik supaprastinti mokėjimus, bet laikui bėgant – ir nemažai sutaupyti. „Finbee“ padėjo brangias paskolas paversti geromis ir sumažinti paskolų įmokas jau daugiau nei 3 000 klientų. Tai vienas lanksčiausių paslaugų teikėjų rinkoje, garantuojantis palankias refinansavimo sąlygas, kai jūsų naudai pratęsiamas paskolos grąžinimo terminas, sumažėja mėnesio įmokos, palūkanos. Jei jus slegia paskubomis paimta paskola, užpildykite paraišką Finbee.lt svetainėje ir netrukus sulauksite taupaus refinansavimo pasiūlymo.

Taip pat gali būti įdomu