Dažniausiai užduodami klausimai apie paskolų išieškojimą

Dalinamės kovo mėnesio išieškojimo rezultatais ir atsakymais į investuotojų užduotus klausimus apie išieškojimą.

Dažniausiai užduodami klausimai

10% paskolų portfelio sudaro blogos paskolos. Kokia tikimybė, kad tas procentas priartės prie nulio? Kada šis rodiklis geras/blogas?

Tikimybė, kad vidutinė paskolos sutartis bus nutraukta siekia apie 11%. Istoriškai tikėtinas paskolų nuostolis siekia 1,4%, tad, tikėtina, kad plačiai diversifikuoto portfelio blogų paskolų likutis artės link šio skaičiaus.

Taip pat reikėtų nepamiršti įsivertinti kokia dalis investuotų lėšų buvo išsimokėta atgal į banko sąskaitą, nes grąžintos paskolos, kurios nebuvo investuotos toliau ir buvo išsimokėtos didina blogų paskolų proporciją aktyviame portfelyje.

Rekomenduojame blogų paskolų kiekį vertinti pagal suteiktų paskolų sumą.

Koks procentas visų išduotų paskolų per Finbee istoriją šiuo metu yra išieškomas?

Šiuo metu išieškoma 4,3% išduotų vartojimo paskolų ir 3,1% verslo paskolų.

Verslo paskolos beveik visada eina su asmenine garantija – ar daug atvejų pasitaiko, kai asmeninė garantija nėra pakankama, kad išieškoti visą sumą?

Garantija pasirašoma visai paskolos sumai ir gautinoms palūkanoms per sutartą paskolos laikotarpį, tad garantijos suma visais atvejais pakankama išieškoti visą sumą.

„Išieškojome lėšas iš 43,2% vartojimo ir 16% verslo paskolų nutrauktomis sutartimis”. Nuo kokių paskolų yra apskaičiuoti šie skaičiai?

Šis rodiklis parodo iš kokios dalies paskolų, nutrauktomis sutartimis gavome mokėjimus praeitą mėnesį. Pavyzdžiui, jei iš 100 verslo paskolų nutrauktomis sutartimis gausime mokėjimus iš 16 paskolų, tai reikš, kad išieškojome lėšas iš 16% verslo paskolų nutrauktomis sutartimis.

Gautas mokėjimas iš antstolio. Lėšos investuotojams paskirstomos padengus bylinėjimosi išlaidas (padengta 37.58%). Klausimas, ar tai kažkaip įtakos mano atgaunamą sumą?

Pirma eile dengiamos bylinėjimosi išlaidos, kurias apmokame savais kaštais. Bylinėjimosi išlaidas dengia paskolos gavėjas ir investuotojams priklausančiai sumai bylinėjimosi išlaidos įtakos neturi.

Kodel vienos paskolos vėluoja ir iš jų išieškoma, o kitos vėluoja ir neišieškoma? Pagal ką apsprendžiama?

Vėluojančios paskolos yra neatsiejama investavimo į paskolas dalis. Išieškojimo srautas priklauso nuo to ar paskolos gavėjas gauna pajamų, kurias galime išieškoti. Jei paskolos gavėjas pajamų negauna – nėra iš ko vykdyti išieškojimo.

Istoriškai paskolos išieškomos per penkis metus. Kiekvieno skolininko atvejis yra unikalus, kai kurios paskolos išieškomos per kelis mėnesius, kai kurios niekada nebus išieškotos.

Kaip veikia išieškojimas iš nemokių ūkininkų? Nors tai yra verslo paskola, „Garantija” laukelis būna tuščias. Ar jie vis tiek už paskolas garantuoja asmeniškai?

Ūkininkus finansuojame kaip fizinius asmenis. dėl to papildoma garantija nėra reikalinga, nes už paskolos grąžinimą ūkininkas yra atsakingas asmeniškai.

Ar nėra planų laiką, po kurio yra nutraukiama sutartis ir kreipiamasi į teismą, trumpinti?

Vartojimo paskolos sutartį nutraukiame bent po 120 dienų vėlavimo, verslo – po 56 dienų. Vartojimo paskolų nutraukimo terminas reglamentuojamas Vartojimo Kredito Įstatymo, verslo paskolų termino trumpinti neketiname, jis atitinka rinkos standartus.

Ar tiesa, kad visos skolininko X bylos atsiduria pas vieną antstolį? Anksčiau skirtingos bylos galėjo atsidurti pas skirtingus antstolius. Kaip šis pokytis paveikė Finbee?

Informacija yra teisinga. Tiesa, garanto ir įmonės bylos gali būti pas skirtingus antstolius. Išieškojimo rezultatams šis pokytis įtakos neturi.

Ar išieškojimas geresnis iš privačių asmenų ar iš įmonių?

Išieškojimo rezultati per pirmus tris metus nuo sutarties nutraukimo panašūs, ilgame laikotarpyje išieškojimas šiek tiek efektyvesnis iš vartojimo paskolų. Tai galima sieti su mažesniu vartojimo paskolų dydžiu (vidutinė verslo paskola didesnė daugiau nei 5 kartus).

Kas laikoma išieškoma paskola? Kodėl paskola laikoma išieškoma jei vėluojama įmokėti įmoką x dienų?

Išieškoma paskola laikome tas paskolas, kurių sutartis yra nutraukta. Vartojimo paskolos sutartį nutraukiame bent po 120 dienų, verslo – po 56.

Mūsų išieškojimo rezultatai

Kiek įmokų išieškojome?

Kovo mėnesį išieškojimo pagalba gavome įplaukas iš 824 fizinių asmenų (7% daugiau nei vasarį) ir 57 įmonių (42% daugiau nei vasarį). Išieškojome lėšas iš 45,9% vartojimo ir 21,9% verslo paskolų nutrauktomis sutartimis.

Išieškojimas iš privačių asmenų

Kovą iš fizinių asmenų investuotojams paskirstėme 140.533 Eur (2,81% nuo visų nemokių paskolų). 

Didžiausia išieškota suma – 8.208 Eur.

Išieškojimas iš verslo paskolų

Kovo mėnesį iš įmonių išieškojome 33.987 Eur (1,7% nuo visų nemokių paskolų). 

Didžiausia išieškota suma iš vienos įmonės – 5.911 Eur.

Finbee išieškojimas

Simas.

Taip pat gali būti įdomu