Ar tikrai pasirinkote geriausius skolinimo nustatymus?

Dažnai sulaukiu klausimo – kokie yra geriausi nustatymai investuoti? Istoriškai didžiausią grąžą generuoja D reitingo paskolos, nepaisant dažniausių vėlavimų.

Nusprendžiau pasigilinti po istorinę statistiką ir paieškoti, kokie pavieniai nustatymai turi didžiausią įtaką paskolų mokumui.

TOP 12 geriausių skolinimo kriterijų

12 vieta. Refinansavimas

TOP 10 skolinimo nustatymų.

Nepaisant to, kad refinansavimo paskolos skirtos susimažinti įmoką ir mokėti pigiau, jos turi 18% didesnę tikimybę (14.6% vs 12.32% portfelio vidurkis) vėluoti ilgiau nei 90 dienų.

11 vieta. Lytis

TOP 10 skolinimo nustatymų.

Tai yra bendra tendencija skolinime – vyrai turi 22% didesnę tikimybę vėluoti virš 90 dienų, nei bendras portfelio vidurkis. Vieningo šio reiškinio paaiškinimo nėra, tačiau yra prielaida, kad moterys labiau linkusios prašyti artimųjų pagalbos padengti vėluojančias paskolas.

10 vieta. Nuosavas NT

TOP 10 skolinimo nustatymų.

Skolininkai, neturintys savo nekilnojamo turto, turi 25% didesnę tikimybę vėluoti ilgiau nei 90 dienų. Kuo daugiau turto turi skolininkas – tuo didesni šansai, kad paskola bus grąžinta laiku.

9 vieta. 3 ir daugiau vaikų
TOP 10 skolinimo nustatymų.

Daugiavaikių šeimų atstovai patiria ženklias išlaidas, susijusias su vaikų auginimu ir turi 30% didesnę tikimybę vėluoti ilgiau nei 90 dienų.

8 vieta. Šeimyninis statusas
Finbee skolinimo nustatymai šeimyninis statusas

Vieniši paskolos gavėjai turi 32% didesnę tikimybę vėluoti virš 90 dienų. Tai galima sieti su antros pusės pagalba įveikiant finansinius sunkumus, gyvenant su partneriu.

7 vieta. Pajamų dydis
Finbee skolinimo nustatymai pajamų dydis

Iki 500 Eur per mėnesį pajamas gaunantys paskolų gavėjai yra 32% labiau linkę vėluoti ilgiau nei 90 dienų. Tai susiję su mažesniu laisvų lėšų kiekiu, likusiu padengus būtiniausias išlaidas. Kaip bebūtų keista – klientai uždirbantys 3.500 Eur per mėnesį ir daugiau turi 36% didesnę tikimybę tapti nemokūs. Tiesa, šių klientų imtis yra labai maža ir tikimybės skaičiavimui ženklią įtaką gali daryti atsitiktinumas.

6 vieta. Amžius
Finbee skolinimo nustatymai amžius

Klientai, kuriems yra 46 metai arba daugiau turi 35% mažesnę tikimybę tapti nemokiais. Tai galima paaiškinti sukaupta patirtimi vertinant savo ir savo šeimos finansinę būklę bei ilgesniu darbo stažu.

5 vieta. Paskolos suma
Finbee skolinimo nustatymai paskolos suma

Mažos paskolos mūsų investuotojų yra sufinansuojamos akimirksniu. Ir ne be reikalo – paskolos iki 500 Eur turi 36% mažesnę tikimybę vėluoti virš 90 dienų lyginant su visu portfeliu. Kuo mažesnė paskola – tuo lengviau ją aptarnauti.

4 vieta. Grįžtantis klientas
Finbee skolinimo nustatymai grįžtantis klientas

Mūsų klientai, kuriuos finansuojame ne pirmą kartą turi 37% mažesnę tikimybę vėluoti ilgiau nei 90 dienų. Kuo geriau pažįstame paskolos gavėją – tuo tiksliau įvertiname tikimybę grąžinti paskolą laiku.

3 vieta. Išsilavinimas
Finbee skolinimo nustatymai išsilavinimas

Aukštąjį išsilavinimą turintys skolininkai turi 42% mažesnę tikimybę vėluoti ilgiau nei 90 dienų. Kokybiškas išsilavinimas atveria daugiau durų darbo rinkoje ir tai padeda geriau valdyti asmeninius finansus.

2 vieta. Paskolos trukmė
Finbee skolinimo nustatymai paskolos trukmė

Trumpalaikės paskolos yra dar vienas populiarus mūsų investuotojų pasirinkimas. Vartojimo paskolos iki 12 mėnesių turi 52% mažesnę tikimybę vėluoti virš 90 dienų. Kita vertus, kuo ilgesnis paskolų terminas – tuo ilgesniam laikotarpiui užfiksuojate palūkanas.

1 vieta. Darbo stažas
Finbee skolinimo nustatymai darbo stažas

Paskolų gavėjai, turintys ilgesnį nei 10 metų darbo stažą esamoje darbovietėje turi 61% mažesnę tikimybę vėluoti virš 90 dienų. Sukaupta darbo patirtis ir sėslumas lemia didesnį finansinį stabilumą.

Kas gali būti geriau?

Finbee skolinimo nustatymai kombinacijos

Ar geriausių kriterijų kombinacijos veikia dar geriau?  Atsakymą sužinosite įraše spalį. :)

Simas.

Taip pat gali būti įdomu