Verslo istorija: suvaržymai paskatino ieškoti efektyvesnių sprendimų

Bene dešimtmetį veikianti odontologijos klinika Vilniuje, kaip teigia jos vadovas Marius Draugelis, augo lėtai, bet užtikrintai. Viskas prasidėjo nuo minties kartu su seserimi gydytoja odontologe atidaryti odontologijos kliniką. Mažas, nepilną savaitę veikęs odontologijos kabinetas su laiku peraugo į trijų erdvių kabinetų odontologijos kliniką, o prieš kelis mėnesius klinikai suteikta gydymo įstaigos licencija. Verslininkas pasakoja, kad pandemijos laikotarpis nesustabdė plėtros planų, atvirkščiai – paskatino ieškoti naujų ir efektyvesnių sprendimų. Dabartinis metas taip pat pilnas iššūkių, kuriuos sukelia brangstančios medžiagos ir trūkinėjančios logistikos grandinės.

Nuo mažo kabineto iki modernios klinikos

Odontologijos klinikos „City-Dent“ direktorius Marius Draugelis pasakoja, kad jau kitais metais dešimtmetį švęsiantis verslas augo lėtai, bet užtikrintai.

„2013 m. mano sesuo, gydytoja odontologė Modesta Vedegė, ieškojo darbo, tačiau ji nebuvo patenkinta potencialių darbdavių siūlomomis darbo sąlygomis. Man kilo mintis – o kodėl gi mums neatidarius savo odontologijos klinikos ir nepamėginus dirbti taip, kaip norime ir įsivaizduojame geriausiai. Ilgai nesvarstęs mečiau tuometinį marketingo vadovo darbą tarptautinėje įmonėje ir nėriau į verslo kūrimą. Pradžioje nuomojomės mažą kabinetą, dirbo tik sesuo, bet su laiku atsirado poreikis papildomoms chirurginėms, burnos higienos, periodontologo paslaugoms. Komandą papildė motyvuoti aukštos kvalifikacijos specialistai, persikėlėme į didesnes patalpas“, – verslo pradžią prisimena M. Draugelis.

Dabar, praėjus bene dešimtmečiui, verslininkas kartu su seserimi valdo trijų kabinetų odontologijos kliniką Vilniuje, kurioje dirba 20 skirtingų kvalifikacijų specialistų. Maža to, visai neseniai išplėtė savo veiklos sritį, klinikoje nuo šiol teikiamos ir estetinės dermatologijos paslaugos.

M. Draugelis pripažįsta, kad pastaruosius kelerius metus nerimstantys išbandymai neaplenkia ir jo valdomos įmonės, tačiau kiekvieną laikotarpį stengiasi išnaudoti kiek įmanoma efektyviau ne tik užtikrinant, bet ir auginant verslą.

„Kai tik prasidėjo pandemija, kaip ir daugelis tuo metu, susidūrėme su iki tol nepatirtais iššūkiais: nuo darbui reikalingų vienkartinių priemonių trūkumo iki visiško veiklos stabdymo. Vienkartinių medžiagų stygius privertė ne tik susirasti medicininių vienkartinių chalatų siuvyklą, bet ir pačiai gydytojai odontologei Modestai Vedegei sukurti tinkamiausius modelius jiems. Operatyviai ieškojome užsienio tiekėjų, siuntėmės veido kaukes, kitas reikiamas priemones. Labai aiškiai sudėliojome planą, ko tuo metu trūko ir reikėjo, kad veikla nesustotų. Po to atėjo laikas, kai dėl karantino apribojimų privalėjome stabdyti veiklą. Maža to, kaip tik tuo metu jau buvome suplanavę plėtrą. Išsinuomodamas šalia esančias patalpas ketinau padvigubinti turimos klinikos plotą. Teko priimti lemiamą sprendimą, ar nutraukti nuomos sutartį ir nepirkti suplanuotos naujos odontologinės kėdės, ar visgi nekeisti planų ir tęsti plėtrą. Pasirinkau antrą variantą“, – prisimena verslininkas.

M. Draugelis sako tuo metu supratęs, kad rizikuoja, bet žinojo, kad krizės laikotarpį taip pat galima išnaudoti sėkmingai, tik reikia aiškiai žinoti tikslus. „Tuo metu, kai odontologijos veikla buvo apribota, pradėjome sienų griovimo, remonto ir atnaujinimo darbus, sujungėme dvi patalpas ir įrengėme dar vieną didelį odontologijos kabinetą. Tiesa, tuomet pasinaudojau valstybės finansuojama paskola labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams. Per sutelktinio finansavimo platformą „Finbee Verslui“ paėmėme 18 tūkst. eurų paskolą su labai minimaliomis palūkanomis, kuri leido sumažinti riziką ir užtikrino stabilumą. Tuo metu tai atrodė kaip puiki finansinė pagalvė veiklai užtikrinti, nors tų pinigų ir neprireikė. Šiuo metu paskola jau grąžinta“, – pasakoja M. Draugelis.

Pašnekovas pripažįsta, kad apie verslo plėtrą galvojo jau kurį laiką, tačiau karantinas ir veiklos stabdymas paspartino esamų ir naujai prijungtų patalpų bei įrangos atnaujinimo darbus. „Na, o turėta finansinė pagalba, kad ir nepasinaudojome tuo metu, leido drąsiau priimti sprendimus pokyčiams“, – priduria M. Draugelis.

Verslo istorija: suvaržymai paskatino ieškoti efektyvesnių sprendimų

Papildomas finansavimas – ne tada, kai bėda, o kai sekasi

Verslininkas pasakoja, kad klinikos kūrimo kelyje visuomet itin atsargiai žiūrėjo į skolinimąsi. „Visą laiką investavome į plėtrą tik iš uždirbtų pajamų. Kol buvome gana maži, šiek tiek bijojau turėti kokių nors finansinių įsipareigojimų. Galvojau, tuomet turėsime kur kas labiau orientuotis į pelningumą, o ne į klientų poreikius, kas mums visuomet yra prioritetas. Tačiau su laiku supratau, kad jaučiantis versle tvirčiau, papildomas finansavimas gali pagelbėti pagerinant tiek kliento patirtį, tiek ir darbuotojų darbo sąlygas, kas lemia ne tik gydytojų motyvaciją, bet ir galutinį suteiktos paslaugos rezultatą. Būtent papildomos investicijos odontologijos veikloje suteikia galimybę įsigyti modernią įrangą bei įrankius, kurie užtikrina kokybišką darbą“, – sako M. Draugelis.

Jis pasakoja kaip tik prieš mėnesį susidūręs su realia situacija, kai reikėjo priimti sprendimą – pirkti įprastą odontologinę kėdę už 10 000 eurų ar investuoti pusantro karto daugiau į kur kas modernesnę ir kliento bei gydytojo komfortą ir paslaugos kokybę gerinančią kėdę. Ilgai nesvarstęs priėmė antrą sprendimą.

„Kai prieš dvejus metus įsigijome patogesnę, modernesnę ir kur kas kokybiškesnę įrangą, supratome, kad tokia investicija tikrai atsiperka. Tai ne tik komfortas pacientui, bet ir užtikrinta ergonominė darbo vieta gydytojui, kuri odontologijos veikloje itin reikšminga. Iš tiekėjų gavome informaciją, kad dėl visos susiklosčiusios geopolitinės ir verslo situacijos šiuo metu negalima atidėti atsiskaitymo už prekes. Todėl nedelsdami pradėjome ieškoti papildomo finansavimo tam, kad galėtume įsigyti norimą įrangą už 25 tūkst. eurų. Iškart kreipėmės į „Finbee Verslui“, su kuriais sėkmingai bendradarbiavome ir prieš tai. Savaitės bėgyje pasirašyta kredito sutartis, o gavus finansavimą iškart patvirtintas odontologinio įrenginio individualus gamybos užsakymas“, – operatyvumu džiaugiasi verslininkas.

M. Draugelis sako tvirtai tikintis, kad verslas į finansuotojus turėtų kreiptis tada, kai sekasi gerai ir veikla vyksta sėkmingai. „Klaidingas požiūris skolintis tik tada, kai ištinka didelė bėda. Žinoma, būna tokių situacijų kaip pandemija ar karas, bet turiu omeny, kad į finansavimą reikėtų žiūrėti kaip į galimybę pagerinti veiklą ir auginti savo sėkmingą verslą. Skolinimasis turi būti atsakingas“, – įsitikinęs verslininkas.

Jis teigia, kad šiuo metu jo ir sesers verslas paveiktas logistikos iššūkių. Reikiamų darbo priemonių pristatymas stringa, tačiau jie intensyviai ieško naujų tiekėjų, sprendžia kylančias problemas. „Šiuo metu labai padidinome odontologinių bei estetinės dermatologijos medžiagų sandėlį. Dabar galime dirbti bene kelis mėnesius be papildomų užsakymų. Žinoma, mūsų verslas susiduria ir subrangstančių žaliavų iššūkiais. Štai, kad ir pavyzdys – nusipirkta odontologinė kėdė kartu su visais jai reikalingais priedais po savaitės kainavo bene 5 proc. daugiau“, – pasakoja verslininkas.

Nepaisant kylančių iššūkių ir netikėtų situacijų, M. Draugelis teigia, kad ieškos geriausių sprendimų, leidžiančių augti.

 

Plačiau skaitykite Verslo žinių straipsnyje.

 

Valstybės finansuojama paskola su galimybe susigrąžinti net iki 95 proc. palūkanų, vis dar prieinama visiems verslo sektoriams. Kviečiame kreiptis, surasime būtent jūsų verslui labiausiai tinkamą sprendimą. Pasitikrinti, kiek galite pasiskolinti savo verslui, nieko nekainuoja. Paraišką verslo finansavimui paprastai ir greitai galite pateikti čia.

Taip pat gali būti įdomu