Po sutelktinio finansavimo paskolos – moderni klientų registracijos sistema

Pusketvirto tūkstančio klientų Vilniaus mieste ir 7 trenerių komanda – tuo šiandien didžiuojasi Romanas Teličėnas, privačios plaukimo mokyklos „Plaukimo šeima“ įkūrėjas. Dar prieš 10 metų plaukimo treneris dirbo vienas, į užsiėmimus atvesti savo atžalas kvietė draugus ir pažįstamus, o baseiną nuomojosi viename Vilniaus viešbutyje. Šiandien „Plaukimo šeimos“ narius skaičiuoja tūkstančiais, jau greitai registraciją į plaukimo pamokas vykdys modernia IT sistema, o artėjantį rudenį planuoja pasitikti su dviem nuosavais baseinais.

Idėja įkurti privačią plaukimo mokyklą R. Teličėnui gimė 2009 m., kai dar dirbo profesionalioje karo tarnyboje. Lietuvos sporto universitete jis baigė plaukimo trenerio specialybę, keliaudamas po pasaulį stebėjo užsienio plaukimo mokyklas ir, nusprendęs nebetęsti karjeros valstybės tarnyboje, ėmėsi nuosavo verslo.

„Pradžią prisimenu sunkią. Nusprendęs pradėti verslą persikėliau į Vilnių – čia tuo metu nebuvo nei susiformavusių paruošimo plaukimui tradicijų, nei privačių mokyklų. Buvo tik viena sporto mokykla, kurioje niekas nedirbo su vaikais nuo 3 metų. Todėl pradėjau kviesti draugų ir pažįstamų atžalas į plaukimo pamokas. Pradžioje net neturėjau vietos užsiėmimams. Vilniuje trūko baseinų, mus įsileido vienas viešbutis, po to priėmė „Vichy“ vandens parkas – tada žengėme pirmuosius tvirtus žingsnius savo mokyklos link“, – pasakoja R. Teličėnas.

Nors nuosavo baseino neturi – nuomojasi juos Vilniuje, šiandien mokykla yra išmokiusi plaukti jau per 2000 vaikų, išaugo ir jos trenerių komanda. Kasmet besiplečianti „Plaukimo šeima“ skatina sveiką gyvenimo būdą, bendradarbiauja su užsienio kolegomis, ieško talentų ir ruošia profesionalius plaukikus.

„Kai  pradėjau veiklą, vesdavau po 6-8 pamokas kasdien, nedirbau tik sekmadienį. Neturėjau įmonės valdymo, finansų kontrolės patirčių. Nežinojau, kaip siekti įmonės tikslų, buhalterinė apskaita buvo sunkiai įkandama  – atėjau iš kitos srities, visko teko išmokti. Šiandien augame, sukūrėme modernias veiklos planavimo, klientų registracijos ir vertinimo sistemas, pritraukiame vis daugiau investicijų“, – džiaugiasi treneris.

Verslo efektyvumu didinti – pažangi klientų registracijos sistema

Augant klientų skaičiui, naujų mokinių registracija mokykloje tapo iššūkiu: norėdami užrašyti vaiką į mokymo plaukti būrelį, tėvai turėdavo tam skirti daugiau laiko nei reikėtų. Padidėjusio klientų srauto valdymui nebeužteko turimų resursų, o siekiant ir toliau sėkmingai augti, mokyklai teko ieškoti naujų būdų aptarnavimo procesams efektyvinti.

Pasak R. Teličėno, sparčiai augančiai mokyklai prireikė virtualios klientų registracijos sistemos. „Tai ne tik klientų patirtį gerinantis, bet ir sąnaudas taupantis sprendimas – naudojant virtualų administratorių, pakanka vieno darbuotojo visiems klientams aptarnauti. Visgi turimų finansinių išteklių tąkart nepakako“, – prisimena plaukimo mokyklos įkūrėjas.

Įvertinęs galimybes, R. Teličėnas ėmė domėtis verslo finansavimo būdais. Plaukimo mokyklos įkūrėjas pasirinko sutelktinio finansavimo modelį, nes jo sąlygos verslininkui pasirodė palankiausios.

„Domėjausi įvairiomis finansavimo galimybės, tačiau kaip smulkusis verslas daugumos reikalavimų negalėjome įgyvendinti. Sutelktinio finansavimo platforma „FinBee Verslui“ pateikė aiškų ir konkretų pasiūlymą, todėl jį ir pasirinkome“, – pasakoja R. Teličėnas.

11 tūkst. eurų finansavimą plaukimo mokyklai „Plaukimo šeima“ suteikė 273 investuotojai. Verslininkas tiki, kad šiuo metu diegiama skaitmeninė platforma ženkliai atsilieps ir kasmet gerėjantiems įmonės rezultatams. Nors 2017 m. įmonei vos pavyko uždirbti, 2018 m. „Plaukimo šeimai“ jau buvo pelningi. Pernai mokyklos apyvarta siekė apie 200 tūkst. eurų. Šiuo metu mokykla projektuoja nuosavą baseiną, o 2020 m. rudenį planuoja pasitikti su dviem baseinais.

Pasak „FinBee Verslui“ vadovo Audriaus Griškevičiaus, plaukimo mokyklos „Plaukimo šeima“ finansavimas – puikus pavyzdys, kaip sutelktinis finansavimas gali prisidėti ne tik prie smulkiojo verslo augimo, bet ir visuomenei naudingos veiklos.

„Kaskart džiaugiamės galėdami padėti smulkiesiems šalies verslininkams vystyti savo veiklą ir augti. „Plaukimo šeima“ puoselėja prasmingą idėją, o finansavimo galimybės rinkoje jiems – gerokai siauresnės nei didesniems verslams. Sutelktinio finansavimo modelis tokiais atvejais yra viena iš nedaugelio priemonių, padedančių smulkiems verslams augti“, – teigia A. Griškevičius.

„FinBee“ duomenimis, daugiausia šiais metais buvo skolinamasi apyvartinėms lėšoms, kurių trūkumas susidarė dėl augančių verslo apimčių, taip pat su verslo plėtra susijusioms investicijoms: įrankiams bei įrangai įsigyti, darbuotojų samdymui ir išlaikymui.

Šias metais „FinBee Verslui“ paskolų verslui portfelyje įvyko 70 proc. šuolis lyginant su praėjusių metų tokiu pat laikotarpiu. „FinBee“ smulkioms ir vidutinėms Lietuvos įmonėms šiemet jau išdavė 318 paskolų už 3 mln. Eur.

Taip pat gali būti įdomu