Antrinės rinkos gidas: kaip uždirbti kelių mėnesių palūkanas per kelias dienas?

Liepos mėnesį prekyba antrinėje rinkoje suaktyvėjo – įvykdyta 8% daugiau sandorių nei birželį – 3051. Bendra mėnesio antrinės rinkos apyvarta augo daugiau nei trečdaliu iki 74.293 Eur.

Tęsiame antrinės rinkos strategijos straipsnių ciklą, kurio naują dalį išleisime kas mėnesį.

Antrinės rinkos strategija: tendencingas vėlavimas

Kaip uždirbti kelių mėnesių palūkanas per kelias dienas?

Kai kurie skolininkai kas mėnesį įmokas atlieka vėluodami tačiau kone tą pačią dieną. Nusipirkus vėluojančią paskolą su kelių procentų nuolaida ir, skolininkui apmokėjus įmoką, gausite ne tik palūkanas ir delspinigius, tačiau ir galimybę parduoti laiku mokančią paskolą už savikainą ir gautą nuolaidą fiksuoti kaip pelną.

Strategijos trūkumai

1. Rizika, kad skolininkas nesumokės įmokos ir palūkanų uždirbti per labai trumpą laikotarpį nepavyks;

2. Likvidumo rizika – gali neatsirasti pirkėjas, norintis nupirkti paskolą.

3. Laikui imlus užsiėmimas – norint peržiūrėti paskolų grafikus tam reikės skirti laiko.

Kaip valdyti riziką?

Ieškant paskolos verta atkreipti dėmesį į du dalykus:

1. Ar skolininkas įmokas atlieka panašiu metu kas mėnesį? – didėjantis tarpas tarp įmokų didina riziką.

2. Kaip ilgai įmokos atliekamos tam tikrą dieną? – kuo ilgesnė mokėjimo istorija – tuo didesnė tikimybė, kad įmokų mokėjimo dėsningumas išliks nepakitęs.

Investicijos paieškos pavyzdys

  1. Ieškome paskolos, kurios nuolaida būtų bent 2% (ar bet koks kitas Jūsų norimas skaičius), vėlavimas iki 30 dienų.Antrinė rinka Finbee
  2. Patikriname kokia situacija vyksta su skolininku, paspaudę ant „Pranešimai”. Jei skolininkas įmokas atlieka tuo pačiu metu kas mėnesį (pavyzdyje 28 – 29 dieną) ir šį mėnesį vėluojančio mokėjimo diena dar neatėjo (šiandien yra 16 diena), tuomet ši paskola mus gali sudominti.Antrinė rinka Finbee
  3. Patikriname kokia situacija vyksta su skolininku, paspaudę ant „Pranešimai”. Jei skolininkas įmokas atlieka tuo pačiu metu kas mėnesį (pavyzdyje 28 – 29 dieną) ir šį mėnesį vėluojančio mokėjimo diena dar neatėjo (šiandien yra 16 diena), tuomet ši paskola mus gali sudominti.

Greitu metu atnaujinsime vėluojančių įmokų atvaizdavimą ir paskolos grafike bus atvaizduojama data, kada buvo pilnai padengta įmoka, tad šia strategija vadovautis bus lengviau.

Simas.

Taip pat gali būti įdomu