Verslui

Per „Avietę“ – virš 1,5 mln. eurų jau pasiekė 120 įmonių

Prieš kelis mėnesius pradėjus veikti atnaujintoms sutelktinio finansavimo priemonės „Avietė“ sąlygoms, sutelktinio finansavimo platforma „Finbee Verslui“ jau suteikė 1,5 mln. eurų paskolų 120 įmonių. Vidutinė prašoma paskolos suma – 15 tūkst. eurų. Gavę paskolas verslininkai sako, kad tai tapo bene vienintele galimybe nenutraukti veiklos.

Galimybių daugiau ir paprasčiau pasiskolinti smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) subjektams per sutelktinio finansavimo platformas atsirado INVEGAI laikinai papildžius priemonės „Avietė“ sąlygas. Pagal jas, šalia jau esamų sąlygų, iki š. m. pabaigos sutelktinio finansavimo platformos gali teikti paskolas, kurios iki 100 % finansuojamos iš „Avietės“ lėšų, bet ne daugiau kaip 25 tūkst. Eur. Per 6 mėnesių laikotarpį įmonė gali sudaryti dvi paskolos sutartis.

Plėtros planai atidėti, bet vietoje nestovi

Modulinius namelius pardavinėjantys „Ktmodules“ jau spėjo pasinaudoti galimybe.

„50 tūkst. eurų paskolą naudojame dabar itin reikalingoms apyvartinėms lėšoms. Mes iš tiekėjų perkame žaliavas moduliniams nameliams gaminti: metalą, plokštes, mineralinę vatą, kiliminę dangą, dažus ir kt. Jiems atsiskaityti reikia iškart, o mokėjimai iš klientų, kurių dauguma yra užsienyje, Norvegijoje, Suomijoje, Vokietijoje, šiuo metu vėluoja“, – pasakoja įmonės vadovas Nikolajus Bystriakovas ir priduria, kad jie veiklą pradėjo visai neseniai, 2019 m. lapkritį, todėl ši pandemija tik startuojančiam verslui dar skausmingesnė.

Kaip tik šiemet birželį buvo suplanuota Klaipėdoje atverti savo gamyklos duris, tačiau susidariusi situacija planus pakoregavo – kol kas gamyklos atidarymas atidėtas rugsėjui.

Palūkanų kompensavimas

„Ši paskola mums leido užtikrinti veiklos tęstinumą. Išvengėme prastovų, vėlavimų klientams, gamyba nesustojo nė minutei. Tai mums labai pagelbėjo. Svarbiausia, kad viskas buvo sutvarkyta itin operatyviai. Tik kreipėmės ir jau po savaitės turėjome pinigus. Be to, pasinaudojome galimybe per INVEGA kompensuoti paskolos palūkanas.

Skaičiuojame, kad tam, jog ir toliau galėtume dirbti be prastovų, iš viso reikia apie 200 tūkst. eurų. Tad žvalgysimės ir kitų finansavimo sprendimų“, – sako  N. Bystriakovas

Apie tikslius nuostolių mastus, pasak verslininko, kol kas anksti kalbėti, bet kritimai paskatino ieškoti išeičių: „Pirmąjį šių metų ketvirtį mūsų apyvarta siekė pusė milijono eurų. Aišku, nepasiekėme to, ko norėjome, bet situacijos nepakeisi. Kita vertus, visa ši padėtis paskatino nestovėti vietoje – ieškoti naujų rinkų, plėsti veiklos geografiją ir samdytis naujus produktų vadovus plėtrai.“

Paskolos aktualiausios prekybos įmonėms

Sutelktinio finansavimo platformos „Finbee Verslui“ vadovo Audriaus Griškevičiaus duomenimis, šiomis dienomis dažniausiai dėl paskolų pagal atnaujintas priemonės „Avietė“ sąlygas kreipiasi įmonės, užsiimančios prekyba, taip pat kavinės, restoranai.

Jis taip pat pažymi, kad pagal šios priemonės sąlygas gavėjo gebėjimas vykdyti turtines prievoles vertinamas pagal turimus paskutinius duomenis iki š. m. kovo 1 d. Tai reiškia, kad atnaujintos sąlygos leidžia pretenduoti į paskolą ir tiems SVV subjektams, kurie dėl karantino patiria finansinių sunkumų – priverstos pradelsti mokėjimus VMI, Sodrai ar kitiems kreditoriams.

Taip pat verslai gali teikti paraiškas INVEGA daliniam palūkanų kompensavimui ir kas mėnesį susigrąžinti iki 95 proc. sumokėtų palūkanų. Priemonės „Avietė“ lėšos skolinamos rinkos sąlygomis, t. y. paskola teikiama taikant sutelktinio finansavimo platformos nustatytą palūkanų normą.

Pagrindinis priemonės „Avietė“ tikslas – sudaryti palankesnes sąlygas SVV subjektams gauti finansavimą per sutelktinio finansavimo platformas jų vykdomiems verslo projektams įgyvendinti, sudarant galimybes SVV pasiskolinti rizikingiems verslo projektams. Iš viso priemonei įgyvendinti skirta 5 mln. eurų.

Taip pat gali būti įdomu